آموزش سئو برای مبتدیان
لطفا به این مطلب رای بدین

[رای ها: ۴ امتیاز: ۵]

سئو

در مورد بهینه سازی سایت و سئو تازه کارید؟

به دنبال پروسه قدم به قدم آموزش سئو واسه بهبود رتبه بندی سایت خود در گوگل هستین؟

این مقاله واسه شما مناسبه. با ویرلن همره باشین؛

گرفتن رتبه بندی برتر در گوگل نشدنی هستش مگه اینکه شما پروسه سئو سایت رو به بهترین شکل دنبال کنین. خیلی از شرکتا به دلیل داشتن روش هدف دار اشتباه، در رسیدن به یه رتبه بندی خوب شکست خورده می مانند.

 

الگوریتم جستجوی گوگل هر روز هوشمندتر می شه

بهینه سازی موتور جستجو SEO هر روز واسه کسائی که علم خود رو در مورد آخرین چیزایی که در صنعت سئو اتفاق میفته ، آپدیت  نمی کنن سخت تر می شه. با در نظر گرفتن تغییرات اخیری که بوسیله گوگل در الگوریتم جستجو ایجاد شده، سئو واسه خیلی از آدمایی که راهنماییای گوگل رو دنبال نمی کنن، بسیار مشکل شده و ،اونایی که علم خود رو به روز نمی کنن و کسائی که هنوز فکر می کنن که خوندن وبلاگای آنلاین و تماشای ویدیو واسه یادگیری سئو کافیه .

 

به چه دلیل سئو تغییر می کنه؟

رسوندن سایت به صفحه اول گوگل در گذشته بسیار آسون بود. خیلی از افراد تنها چند کلید واژه رو به عنوان(تایتل) اضافه می کردن، کمی  توضیحات می نوشتند، محتوا رو کپی و ویرایش می کردن و از صدها لینک واسه رتبه بندی برتر در گوگل استفاده می کردن.

حالا همه چیز تغییر کرده؛ فوت وفن های سئو و جستجوگر کلمات کلیدی و تکنیکای گول زننده واسه تموم وب سایتا کار نمی کنن. بله، واسه بعضی از وبسایتا شما ممکنه بتونین موقعیت موقتی رو به دست بیارید، اما وقتی که گوگل فهمیده باشه که سایت شما از اصول پیروی نمی کنه، رتبه بندی شما کاهش پیدا می کنه.

گوگل الگوریتم جستجوی خود رو واسه مقابله با هرزنامه و ارائه بیشترین یافته ها در رابطه، آپدیت می کنه. گوگل هر چند ماه یه بار الگوریتمای خود رو به روز می کنه.

 

یه پروسه معمولی سئو  که خیلی از افراد واسه بهینه سازی سایت استفاده می کنن

 

تحقیقات واسه کلید واژه

تحقیق کلید واژه پروسه شناسایی کلید واژه های مهم واسه سایت مونه. این تحقیقات نیاز به وسایل جستجو کلمات کلیدی داره که می تونه به ما واسه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب واسه سایت مون کمک کنه.

 

موشکافی رقبا

کسائی که با شما رقابت می کنن رو شناسایی کنین. شما می تونین رقابت با به کار گیری نرم افزارای جور واجور و ، رقابت بخش خود رو موشکافی کنین. در این مقاله شما جزئیات موشکافی رقابت رو یاد می گیرین.

 

بررسی سئو

سایت و رتبه بندی اون رو واسه کلمات کلیدی انتخاب شده بررسی کنین، این به شما ایده اولیه ای در مورد اون چیزی که در سایت شما توانایی بهبود پیدا کردن داره، ارائه میده. بررسی SEO بخش بسیار مهمی از روند سئو است.

 

بهینه سازی سایت و سئو داخلی  On-page SEO

شناسایی چیزای مهم بهینه سازی صفحات و ساختار سایت

 

بهینه سازی صفحات سایت

ساخت لینک ها، سایت خود رو در رسانه های اجتماعی گسترش کنین.

 

اندازه گیری یافته های: ترافیک و رتبه بندی

 

پروسه قدیمی سئو در مقابل پروسه جدید سئو

در مورد سئو، روند استانداردی هست که خیلی از افراد واسه بهبود رتبه بندی سایت های موجود یا جدید اون رو دنبال می کنن. روند سئو در طول سالهای گذشته تغییر کرده و فرایندی که در گذشته دنبال کردین ممکنه حالا جواب نده. بعضی از تاکتیکای قدیمی که امروز استفاده می کنین تا رتبه بندی سایت تون رو بالا ببرین، ممکنه به شما در رسیدن به نتایجی که توقع دارین، کمکی نکنه.

شما باید از راه های هدف دار برتر سئو سایت واسه رسیدن به رتبه بندی برتر در گوگل استفاده کنین.

 

تحقیق در مورد کلید واژه رو شروع کنین

تحقیق کلید واژه یکی از مهمترین بخشای پروسه سئو هستش، تا وقتی که شما ندونین که چه کاربرانی در اینترنت در حال جستجو کردن هستن و چه اطلاعاتی رو دنبال می کنن، تقریبا شدنی نیس که پروژه سئو سایت شروع شه.

وقتی که شما در جستجوی کلید واژه هستین، باید با کلید واژه اصلی شروع کنین. امروزه وسایل رایگان و پولی زیادی واسه تحقیقات بر سر کلید واژه  وجود دارن.

اینجا مواردی که باید هنگام تحقیق در مورد کلید واژه مورد توجه بذارین، آورده شده.

  • با مطالب طولانی و کمتر رقابتی شروع کنین.
  • واسه دریافت ایده بیشتر از گوگل auto complete استفاده کنین.
  • از جستجوی مطالب در رابطه Google استفاده کنین.
  • شما می تونین از ابزارهایی مانند io استفاده کنین.

وسایل پولی مانند SEMRush هم وجود دارن که می تونن به شما در انجام تحقیقات کلید واژه کمک کنه.

 

موشکافی رقابت و بررسی وضعیت سایت

پس از پایان تحقیقات کلید واژه، قدم بعدی اینه که وضعیت سایت رقبا رو بررسی و موشکافی کنین. بررسی وضعیت سایت رقبا واسه ساخت فهرستی از فعالیتهای سئو داخلی On-page SEO و سئو خارجی Off-Site SEO خیلی با اهمیته.

خیلی از حرفه ایا  و سئوکارا این روند رو رد می کنن و مستقیما به مرحله بعدی می رن. بله، اگه شما مبانی سئو و عوامل رتبه بندی رو ندونین، بررسی وضعیت سایت و آزمایش اون سخته.

 

بهینه سازی سایت

در مقاله عوامل موثر در بهینه سازی سایت گفتیم که گوگل در حال تبدیل شدن به موتوری هوشمندانه تره و تنها اضافه کردن محتوای کلیدی غنی، به شما جایگاهی در رتبه اول نمی ده. عوامل و نکاتی واسه بهینه سازی صفحه :

  • تولید محتوا خیلی با اهمیته پس محتوایی تازه و به درد بخور بنویسین.
  • فقط کلمات کلیدی رو واسه محتوای خود اضافه نکنین. درکنار اون، اطلاعات و محتوای مهم هم بنویسین.
  • ساختار سایت شما، و ساختار URL بسیار مهم هستن.
  • سایت شما باید سریع بارگذاری شه. ( اهمیت سرعت سایت در سئو ).
  • سایت باید mobile friendly باشه.
  • سایت شما باید به صورت منظم به روز شه.

 

ایجاد بک لینک و بهینه سازی خارجی Off-Site SEO

بک لینکا(پیوندها) واسه رتبه بندی و اعتماد بسیار مهم هستن. اما شما نمی تونین از هر وب سایتی بک لینک دریافت کنین. عوضش شما باید بک لینک رو از وب سایتهای مجاز به دست بیارین و البته اونا باید “در رابطه” هم باشن. در مقاله تاثیر بک لینک در سئو سایت گفتیم که اگه شما از وب سایتایی با کیفیت پایین و ضعیف پیوند بگیرین، شما نمی تونین رتبه خوبی به دست بیارید.

پس بهترین راه واسه خرید بک لینک انتشار رپورتاژ آگهی در سایتایی با اتوریتی بالاست.

 

نظارت بر رتبه بندی و آپدیت محتوا

سئو یه فعالیت یه باره نیس. شما باید سایت خود رو به روز نگه دارین، به طور منظم مطالب جدید بسازین. اگه بر رتبه بندی نظارت نکنین و مطالب خود رو آپدیت نکنین، ممکنه دیگه قادر به حفظ رتبه بندی خود نباشین.

وسایل زیادی وجود دارن که به شما کمک می کنن رتبه بندی سایت خود رو نظارت کنین. ابزارهایی مانند seoprofiler، SEMRush، webceo می تونن واسه نظارت بر رتبه بندی استفاده شن.

 

نتیجه: سئو چیزی پیچیده و لازمه کار مداومه. شما باید علم خود رو به روز نگه دارین تا رتبه بندی سایت تون رو حفظ کنین و یا بدنبال بهترین شرکت سئو باشین.

برچسب ها :

ناموجود