آپدیت جدید افزونه سئو وردپرس Yoast SEO
لطفا به این مطلب رای بدین

[رای ها: ۵ امتیاز: ۵]

افزونه سئو وردپرس Yoast-SEO

۷٫۷ Yoast SEO : ویرایشگر جدید و متغیرهای بهتر اسنیپت

ویرایشگر اسنیپت یکی از اصلی ترین بخشهای تکنولوژی استفاده شده در افزونه سئو وردپرس Yoast SEO است. این ویژگی به شما کمک می کنه تا اسنیپتایی رو بسازین که در یافته های جستجو واقعا به چشم آید تا شما رو به ترافیک بیشتری برسانند. واسه ساختن این قطعه حیاتی به درد بخور و آپدیت اون با ویژگیای جدید، ما نیاز به بازسازی اون داشتیم. در Yoast SEO 7.7، به اون نتیجه دست پیدا می کنین.

هم اینکه، به یه روش جدید و فوق العاده آسون واسه کار با متغیرهای snippet دسترسی دارید. این خبر تازگیا در سایت رسمی Yoast SEO منتشر شده؛ با ویرلن همراه باشین:

 

ویرایشگر جدید اسنیپت در پلاگین سئوی وردپرس Yoast SEO

ویرایشگر جدید اسنیپت، تجربه کاربر(user experience) بسیار بهتری ارائه میده. ویرایش متا توضیحات و عناوین مثل آب خوردن و بررسی اینکه اونا چیجوری به نظر می رسن، حسی فوق العاده هستش. این نسخه قوی تر و واسه استفاده آسون تره. وقتی یه پست رو باز کنین متوجه میشین. با رفتن به تنظیمات ظاهر جستجو (نوع محتوا، بایگانیا یا طبقه بندیا) تماشاگر پاپ آپ شدن ویرایشگر هستین. حالا در اونجا، می تونین ظاهر متغیرهای snippet خود رو به صورت چشمی ویرایش کنین. در مورد اون بعدا بیشتر صحبت می کنیم.

آموزش افزونه سئو وردپرس Yoast SEO

در کنار آماده سازی واسه گووتنبرگ، ما ، تموم بخشای رابط افزونه سئو وردپرس Yoast SEO رو در عکس العمل کتابخونه جاوا اسکریپت، دائم بازسازی می کنیم. این باعث می شه که ما قسمتای جور واجور رو به گوتنبرگ انتقال بدیم و کارای جدید فوق العاده ای با اون قسمتا انجام بدیم.

 

افزونه سئو وردپرس Yoast SEO

 

در بروزرسانی جدید افزونه سئو وردپرس Yoast SEO پیشنمایش اسنیپت موبایل بهتر شده

بهبود ویرایشگر اسنیپت، هم اینکه، این امکان رو واسه ما درست کرد تا پیش نمایش اسنیپت در گوشی رو هم بهتر کنیم. این ویژگی بسیار دقیق تر بوده و دقیقا همون چیزی هستش که گوگل نشون میده. ما حالا پیشنمایشی از اسنیپت گوشی رو آماده کردیم. علاوه بر این، ما می تونیم نگاهی انتقادی به طولانی بودن عنوان مون(title) بندازیم. واسه این منظور، ما از بیشترین تعداد کاراکترهای ممکن در تموم پلتفرم ها استفاده می کنیم.

 

متغیرهای بهتر شده اسنیپت در بروزرسانی جدید پلاگین Yoast SEO

شما می تونین بعضی از کارای خود رو با به کار گیری قالبای متغیر واسه عناوین و توضیحات متایتان خودکار کنین. اینطوری، می تونین از بعضی محتویات موجود، مثلا، یه گزیده یا یه کلید واژه کانونی، استفاده کنین و اینا به صورت خودکار پر شده ببینین. علاوه بر این، اگه فروشگاه WooCommerce داشته باشین و Yoast SEO رو واسه WooCommerce اجرا کنین، می تونین به صورت خودکار sku ، نام تجاری برند و قیمت محصول رو پر کنین. شما می تونین لیستی از تموم قالب متغیرهای پشتیبانی شده رو در پایگاه Knowledge Base ما پیدا کنین.

متغیرهای اسنیپت در Yoast SEO بسیار قوی هستن. همونطور که شما می تونین کارای عالی با اون انجام بدین، بیشتر سایتا شاید با به کار گیری تنظیمات پیش فرض خوبی که ما ارائه می دیم، احساس رضایت می کنن. تا قبل از این، این متغیرها با در نظر گرفتن علائم ٪٪ و نبود بازخورد چشمی، کمی ترسناک به نظر می رسیدن. تست تنظیمات جور واجور متغیرهای اسنیپت، نیازمند جابجاییای زیادی بین برگه های مرورگر واسه دیدن نتیجه پایانی بود. ما حالا در حال تغییر اون هستیم!

افزونه سئو وردپرس Yoast SEO

 

معرفی متغیرهای جدید اسنیپت در تنظیمات ظاهر جستجو در افزونه سئو Yoast SEO

همونطور که گفتم، ویرایشگر جدید اسنیپت اجازه میده تا ما کارای جالبی انجام بدیم. ویرایشگر جدید این امکان رو واسه ما درست کرد تا تغییراتی در به کار گیری متغیرها واسه عناوین و توضیحات متا بسازیم تا اون رو واسه افراد غیر حرفه ای قابل فهم کنیم. این منتهی به امتیازات بیشتر در استفاده و تجربه کاربری واقعا لذت بخش می شه.

ما از پیش فرضای مناسب استفاده کردیم تا واسه بیشتر سایتا مناسب باشه – مثلا واسه عنوان سئو: عنوان، شماره صفحه، جدا کننده و عنوان سایت  به صورت پیش فرض(defaults) تنظیم شدن-، اما شما می تونین اگه واقعا خواستین، اونا رو تغییر بدید. ما یه دکمه آماده با نام Insert Snippet Variable ساختیم تا خیلی سریع متغیر درخواستی رو اضافه کنین. شما خیلی راحت می تونین متغیر رو از منوی کشویی انتخاب کنین. این موضوع واسه توضیحات متا هم همینطوری هستش ؛ که شما می تونین با اضافه کردن متغیرها، توضیحات متای اسنیپت خود رو به طور خودکار – تا حدودی – تولید کنین. شما می تونین متغیرهای سایت رو واسه توضیحات متا و عناوین در تنظیمات نمایش ظاهر تنظیم کنین، اما همیشه می تونین اونا رو در ویرایشگر هر پست، خط بزنین.

آخرین چیزی که ما واسه ویرایشگر جدید اسنیپت انتخاب کردیم اینه که چیجوری پیش نمایش توضیحات متا رو تغییر بدیم وقتی که هیچ توصیف دست نوشته ای وجود نداره. ما دیگه بخشی از محتوای شما رو به گوگل نشون نمیدیم ، اما عوضش اون طوری که گوگل توضیح میده ، توضیح میدیم. امیدوارم این مسئله به شما یادآوری کنه تا این توضیحات متا کشنده ای بنویسین.

 

تنظیمات ظاهر جستجوی خود رو بررسی کنین

فکر خوبیه که بعضی وقتا درون تنظیمات Yoast SEO وارد شید تا ببینین که همه چیز هنوز واسه سایت شما خوب تنظیم شده یا نه. حتماً به صفحه جدید تنظیمات ظاهر جستجو نگاهی بندازید و تبای جور واجور رو بررسی  کنین تا ببینین چیزی به بهتر شدن نیاز داره یا نه. در زمان انجام این کار، شایدً بعضی وقتا یه تنظیم یا ویژگی جدید رو کشف میکنین، مانند تنظیم قالبی واسه به کار گیری ویرایشگر جدید اسنیپت.

 

مشارکت عالی انجمن

واسه ۷٫۷ Yoast SEO  ما چندین انجمن اجتماعی رو مرور کردیم. ایندفعه یه زن و شوهر بودن که مشکل رو کشف کردن. اول، Laurent به ما کمک کرد لیستی از تغییر لغات فرانسوی ، کلمات ایجاد کننده توقف و کلمات کاربردی واسه استفاده در موشکافی خوانایی رو بهبود بخشیم، با کمک Matteo، ما حالا پشتیبانی از JSON-LD رو اضافه کردیم. شما می تونین به تنظیمات  breadcrumbs تغییر یافته و کد لازم ساخته شده در کد منبع واسه اون رو ببینین.

آخرین موضوع، ما یه فیلتر wpseo_attachment_redirect_url اضافه کردیم تا امکان تغییر URL ریدایرکت واسه پیوستا رو جفت و جور کنیم. این مسئله ممکنه واسه برگردوندن راه ریدایرکت به پست مادر لازم باشه. این ویژگی به کمک الکس کوزاک ساخته شد.

اگه شمام یه مشکل یا باگ، درخواست پچ یا ویژگی دارین، لطفا مشکل رو در حساب Yoast GitHub مطرح کنین.

برچسب ها :

ناموجود