دسته بندی: فناوری
انتقاد رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از بازداشت واردکنندگان موبایل

بعد از لیستی که به وسیله جهرمی منتشر شد و درباره واردکنندگان موبایل با ارز دولتی شفافسازیایی انجام شد، دادگاهی هم واسه این افراد تشکیل شده که در مراحل ابتدایی خود هست. هرچند وزیر ارتباطات در مصاحبه تلویزیونی خود افشا کرد که بعضی از افراد دستگیر شده، سرکرده اصلی شرکتای متخلف نیستن ولی دادگاه ها بازم ادامه داره و واکنشات ضد و خلاف نسبت به اونا هم از طرف فعالان بخش منتشر می شه. «مهدی میرمهدی» رییس اتحادیه فناوران رایانه هم با نوشتن نامه ای به مدیران ارشد و مدیران اجرایی اصناف، در این مورد نکاتی رو گوشزد کرده.

به باور بعضی از کارشناسان این شفافسازیا ناقص انجام شده و مفسدان اصلی اقتصادی در جایی خارج از این پرونده قرار دارن. بازداشت این مدیران هم باعث نبود واردات موبایل به بازار کشور شده و شرکتای جدیدی که واسه واردات در نظر گرفته شدن هم اونطور که مسئولان میگن، تمایلی به واردات موبایل با شرایط فعلی از خود نشون نمی دن.

متن کامل نامه میرمهدی به توضیح زیره:

قابل توجه همکاران، مدیران صنوف و اصناف کشور و کلیه مدیران اجرایی

بدیش اینه مدت زمانیست که تعدادی از همکاران صنفی ما در شرایط ناجور در بازداشت هستن و در این مدت علاوه بر مشکلات دوری از خونواده دچار صدمات غیر قابل جبران حیثیتی و مالی هم شدن. بازداشت بعضی از این همکاران واسه واردات قانونی کالایی کمتر از ۱۹۰ میلیون تومن هستش.

محاکمه این همکاران بدیش اینه با تبلیغات فراوون در افکار عمومی پخش و مشخص می شه، و این در حالیه که رسیدگی به پرونده های چند هزار میلیاردی در هاله ای از ابهام و مخفی کاری انجام می شه. این برخوردها در وقتی داره انجام میشه که دشمن به تحریم کشور ما دست زده و فعالیت و جنب و جوش فعالین بخش خصوصی می تونه این محاصره اقتصادی رو خنثی کنه، واقعا چه دستایی در پشت این ماجراهاست که می خواد فعالین اقتصادی رو نا امید و نگران کنه که اونا هم قید کارکردن رو در این کشور و نظام بزنن؟

این حرکات به دشمن قسم خورده ما کمک نمی کنه که تحریم هاش زودتر و بیشتر اثر کنه؟

اما سوالی که الان پیش میاد، اینکه به چه دلیل همکاران پیش کسوت و مدیران و بزرگان صنفی ما در مورد این حوادث و بی عدالتیا و بی مهریا در مورد همکاران خود سکوت کردن؟

این مسئولان که در جایگاه نمایندگان اصناف تکیه زده ان، مسئولیتی در دفاع از اعضا صنف خود احساس نمی کنن؟

الان که بعضی عزمشونو جزم کردن که اشتباهات خود در بی نظم کردن وضعیت اقتصادی کشور رو به گردن بخش خصوصی و اصناف شریف و خدمتگزار بیاندازند، سکوت در این موارد جایزه؟

واقعیت اینست که این صندلی ریاست به هیچکی وفا نکرده و بهتره در وقتی که ما هنوز در این پست هستیم وظیفه و دین خود رو به کسائی که بما اعتماد کردن رو مناسب بیاریم.

بنده به عنوان داداش کوچیک تر از این بزرگان و مدیران صنفی درخواست می کنم تا دشمنان بخش خصوصی و کاسبان زحمت کش به نیات شوم خود در مقصر دونستن و نابود کردن بخش خصوصی دست نیافته ان، دست در دست همدیگه بدیم و این حرکات ستون پنجم دشمن رو خنثی کنیم، و بفرموده رهبر معظم انقلاب توطئه های دشمن خود و نظام مقدس اسلامی رو در نطفه خنثی و خفه کنیم.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران سید مهدی میرمهدی کمجانی

براساس مشاهدات و گزارشات میدونی سایت ما، بازار موبایل فعلی مدتهاس که به یغما رفته و دچار یخ زدگی شده، مشکلی که در این روزا بیشتر از پیش دیده میشه و بازداشتا و دادگاه ها هم نتونسته در اصل مشکل فرقی بسازه و اونو رفع مراجعه کنه. وضعیت پیش اومده در بازار فناوری ایران دلیلای زیادی داره و کارشناسان نظرات مختلفی نسبت به این موضوع دارن اما در آخر تموم این دلایل و تصمیمات و… به ضرر مصرف کننده تموم شده و مشتریان با بازاری خالی روبرو هستن.

باید صبر کرد و دید که شفافسازیا ادامه داره و فایده ای واسه بازار و مشتریان داره و یا اتفاقات دیگری در این مورد رخ میده؟

برچسب ها :

ناموجود