اهمیت سرعت سایت در سئو
لطفا به این مطلب رای بدین

[رای ها: ۷ امتیاز: ۵]

اهمیت سرعت سایت در سئو

در سال ۲۰۱۰ گوگل رسماً اعلام کرد که از سرعت سایت به عنوان ابزاری واسه رتبه بندی سایتا استفاده می کنه و از اون زمان تا الان گوگل شدیدا تأکید داره که بالا بردن سرعت سایت شما نقش مهمی در رتبه ی سایت شما داره.

در این مقاله آموزش سئو به یکی دیگه از تکنیکای سئو میپردازیم ؛ با ویرلن همراه باشین :

گوگل در اول وسیله PageSpeed رو واسه پیشرفت دهندگان بهبود کارکرد سایت راه اندازی کرد و در ادامه پروژه ی سرعت بخشیدن به صفحات موبایل رو به خاطر بالا بردن سرعت سایت در موبایل طراحی کرد. گوگل واسه کمک به کارشناسان تازگیا وسیله دیگری به نام  Think with Google رو راه اندازی کرده که مبادرت به امتحان جوابگو بودن سایت به عنوان یکی از پارامترهای سرعت سایت می کنه.

این به طور کاملً مشخصه که گوگل به دنبال بالا بردن سرعت سایت شماس اما تا چه اندازه سرعت، مورد تأیید گوگله؟

متأسفانه در جامعه ی متخصصین سئو سایت ، تعاریف زیادی درباره ی سرعت سایت آورده شده و تعریف دقیقی از اون ارائه نشده. اما با در نظر گرفتن نظرسنجی که بوسیله یه آکامی معتبر انجام شد مشخص شد که تقریباً نصف کاربران سایت توقع دارن که سایت شما در کمتر از ۲ ثانیه باز شه. اگه سایت بیشتر از ۳ ثانیه طول بکشه تا باز شه، کاربران به احتمال زیاد از اون صرف نظر می کنن.

این یه لزومه که واسه موفقیت در سئو باید روی سرعت ساعت خود تمرکز کنین. البته نه فقط واسه سئو که به عنوان یه وسیله ارتباطی باید مبادرت به بالا بردن سرعت سایت خود بکنین. تو یه نظرسنجی مشخص شد که تقریباً ۷۹ درصد از خریداران اینترنتی که با سرعت ضعیف سایت مواجه شده ان واسه خرید دوباره به اون سایت باز نگشته ان.

بالا بردن سرعت سایت یه موضوع حیاتی واسه سئو شماس و بهتره واسه موفقیت در این موضوع تلاش کنین.

 

نکاتی واسه بالا بردن سرعت سایت

  • از io واسه بهبود عکس استفاده کنین.

یکی از بیشترین حجم ها رو در هر سایتی عکس ها به خود اختصاص داده ان. راه حلی که می تونه به بالا بردن سرعت سایت شما کمک کنه فشرده سازی عکس هاست. یکی از بهترین وسیله ها واسه سایت های وردپرس وسیله Kraken.ioه که به شکل خودکار همه عکس های شما رو فشرده می کنه. این وسیله هم اینجور از توانایی API واسه فشرده سازی عکس ها واسه سایت های غیر وردپرسی استفاده می کنه.

افزونه افزایش سرعت سایت واسه سئو

افزونه افزایش سرعت سایت واسه سئو

  • به کار گیری مرورگر Caching

ذخیره سازی مکانیسمیه واسه ذخیره ی موقتی داده هایی مانند صفحات HTML تا به کار گیری پهنای باند رو کم کنه. فعال سازی مرورگرCACHING کار بسیار ساده ای در وردپرس می باشه، درست مانند به کار گیری پلاگین هایی هم چون W3 Total Cache و WP Super Cache .

  • شبکه تحویل محتوا

یه CDN شبکه ای از سرورهای موجود در دنیاس. وقتی بازدیدکنندگان به سایت شما در سترسی پیدا می کنن در واقع دارن سایت شما رو از نزدیک ترین سرور به موقعیت جغرافیایی شما باز می کنن و این به خاطر بالا بردن سرعت سایت شما هستش.

به کار گیری CDN یه راه حل ساده و تأثیرگذار در بالا بردن سرعت سایت شما هستش. سریع ترین راه واسه بالا بردن سرعت سایت شما به کار گیری افزونه های مرورگر مانند YSlow واسه تعیین تنگناهای مهم و مشخص کردن اصلاحات لازمه. این افزونه ها به شما کمک می کنن تا سایت خود رو به خاطر اهداف سئو خود نظارت کرده و بازدید سایت خود رو با مرتفع کردن مشکلاتی که باعث کاهش سرعت سایت شما شده بالا ببرین.

برچسب ها :

ناموجود