دسته بندی: عمومی
ایجاد صخره های مرجانی مصنوعی در آبای ساحلی کوش‌ آداسی

وقتی هواپیمایی از رده بیرون می شه چه اتفاقی واسه اون می افتد؟ بعضی از این هواپیماها کاربرد های خاصی پیدا می کنن که در این مقاله به یکی از اونا اشاره می شه. در ادامه با سایت ما همراه باشین.

مقالات در رابطه:

  • حیرت انگیزترین مسخره های مرجانی دنیا

هواپیمای A 300، هواپیماییه که قراره به عنوان یه صخره ی مرجانی به باقی موندن خود ادامه دهد. طبق گزارشات دیلی میل، ترکیه یه فروند هواپیمای فرسوده رو خریداری کرده و در چهارم ماه ژوئن در آب های ساحلی کوش آداسی قرار داده. طول این هواپیما ۱۷۷ فوته، این هواپیما به تازگی در آب های ساحلی ترکیه قرار داده شده تا اینکه رشد مرجان ها رو زیاد کنه و در آخر با ایجاد صخره های مرجانی، منطقه ای خوشگل واسه غواصی تفریحی بوجود بیاد.

تازگیا تعداد توریست هایی که از کشور ترکیه بازدید کرده ان خیلی کم شده. صنعت گردشگری ترکیه نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افت داشته. از رونق افتادن صنعت گردشگری ترکیه بیشتر به دلیل تهدیدات و حملات تروریستی در منطقه و بحران آوارگان و مهاجران به این کشور بوده. اما تازگیا ترکیه تلاش کرده که با انجام کارایی به رونق پیدا کردن دوباره ی صنعت گردشگری این کشور کمک کنه. یکی از مهمترین این اقدامات، ایجاد منطقه ای واسه اسکوبا دایوینگ (غواصی تفریحی با به کار گیری ماسک اکسیژن) در شهر توریستی ـ تفریحی کوش آداسی بوده. این هواپیمای خریداری شده، در آب های ساحلی دریا شناور شد تا اینکه بعد از گذشت دو و نیم ساعت در این آب ها فرو رفت و غرق شد.

باید این نکته ی مهم رو هم در نظر بگیریم که صخره های مرجانی طبیعی در جهان از استرالیا تا سواحل کالیفرنیا به سرعت در حال سفید شدن و نابودی هستن. پس ایجاد این صخره های مصنوعی بسیار مهم و لازمن تا به حفظ و ادامه ی زندگی بعضی موجودات آبزی کمک کنن. بدیش اینه در سال های گذشته بر اثر افزایش دمای آب دریا ها و به دلیل آلودگی های زیست محیطی و وارد شدن پسماند های صنعتی به آب رودخانه ها و دریاها، مرجان های دریایی در حال سفید شدن هستن که این سفیدشدگی نشونه ی از بین رفتن این مرجان هاس.

سفید شدن مرجانا

البته این اولین بار نیس که یه کشور با دخالت و تسریع در بعضی اتفاق های طبیعی، جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی رو واسه خود ایجاد کرده. طراح و سازندگان یه هتل شناور به نام Underwater Villa in Dubai در حال طراحی و ایجاد یه صخره ی مرجانی مصنوعی هستن تا بتونن یه گونه از اسب دریایی رو که در برابر نابودی قرار داره، مواظبت کنن. در واقع اونا می خوان با ایجاد صخره های مرجانی مصنوعی یه منطقه ی حفاظت شده واسه زندگی اسب های دریایی جفت و جور کنن.

هتل شناور

در نزدیکی شهر ماراتون در ایالت فلوریدا، غواصان می تونن یه مخزن بزرگ آب با ظرفیت دویست هزار گالن رو ببینن که باعث بوجود اومدن یه صخره ی مرجانی خوشگل در اون منطقه شده. در حالی که یه گورستان وسیع از اشیایی در اعماق آب های کی بیسکین (Key Biscayne) در ایالت فلوریدا به بزرگ ترین صخره ی مرجانی جهان بدل شده. در این روش وسایل بزرگ قدیمی غرق شده در اعماق دریا پس از گذشت یه مدت به محل رشد و محل زندگی بعضی جانوران آبزی مثل مرجان های دریایی تبدیل می شن و درزمان زمان صخره های مرجانی بزرگ رو بوجود می بیارن.

      

برچسب ها :

ناموجود