دسته بندی: عمومی
ایجاد ۱ میلیون شغل در اثر شکوفایی گردشگری پرتغال

گردشگری پرتغال یکی از جریان های اقتصادی مهم کشوره که مشاغل زیادی، مستقیم یا غیرمستقیم، به اون ربط داره.

رشد گردشگری پرتغال می تونه بیشتر از ۱ میلیون شغل مستقیم و غیرمستقیم در صنعت سفر و گردشگری بسازه و تبدیل به یکی از اصلی ترین جریان های اقتصادی در پرتغال شه.

مقصدهای گردشگری پرتغال محبوبیت زیادی در بین گردشگران بین المللی دارن و سواحل این کشور، بناهای تاریخی و زمین های گلف اون از جاذبه های پرطرفدار حساب می شن؛ اما گردشگری این کشور در چند سال گذشته و بعد از بحران مالی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ که طی اون، دولت و شرکت های تجاری به این بخش به چشم موتور پیشرفت نگاه کردن، آخر سر تونست رکوردشکنی کنه.

گلوریا گوارا، رئیس WTTC، گفت که پرتغال الان جزء پنج کشور پربازدید در بین کشورای اروپاییه و حالا باید اطمینان انجام بشه که بازم به این روند رشد ادامه می دهد.

پرتغال از بحران های دیپلماتیک و حملات خونینی که در کشورای همسایه ی اون اتفاق می افتد در امان مونده و از خشونت ها و نا آرومی های سیاسی که مانع از سفر بازدیدکنندگان به کشورای دریای مدیترانه و شمال آفریقا می شه، بهره برده.

بعد از اون که پرتغال روند صعودی واسه رسیدن به جمع محبوب ترین مقصدهای اروپایی رو شروع کرد، گلوریا گیوارا از کشور خواست تا اقدامات لازم رو واسه جلوگیری از اتفاق مشکلات مربوط به ازدحام گردشگری که در شهرهایی مثل بارسلون، اسپانیا، مشاهده می شه، در پیش گرفتن کنه.

بخش گردشگری در پرتغال به دلیل «فرهنگ بسیار غنی و سنت های غذایی حیرت انگیز» و موقعیت جغرافیایی اینکه دارای خط ساحلی طولانی و آب و هوای آفتابیه، در راه رشد قرار گرفته.

پس از این که تعداد گردشگران خارجی این کشور ۱۲ درصد زیاد شد و به رقم ۱۲٫۷ میلیون نفر رسید، پرتغال تونست جایزه ی جهانی سفر ۲۰۱۷ رو به دست بیاره. شمار کل گردشگران اون با در نظر گرفتن گردشگران داخلی، حدود ۲۱ میلیون نفره. توجهی که دولت به گردشگری می کنه باعث اون شده که مسافران و شرکت های مسافرتی مختلفی به این کشور رو کنن و پروازهای بسیاری به وسیله هواپیمایی های ارزون قیمت به پرتغال انجام شه.

مشاغل مربوط به صنعت سفر و گردشگری باید تا سال ۲۰۲۸ به ۱٫۱۵ میلیون نفر برسه. آمار نشون می دهد که کل سهم سفر و گردشگری در تولید ناخالص داخلی پرتغال در سال گذشته به ۱۷٫۳٪ یا ۳۳٫۵ میلیارد یورو (۴۱٫۱ میلیارد دلار) رسید و پیش بینی می شه تا سال ۲۰۱۸ بتونه ۲۰٫۵٪ از کل تولید ناخالص داخلی رو به خود اختصاص بده. 

برچسب ها :

ناموجود