دسته بندی: عمومی
ایران، سومین مبدا گردشگری جمهوری آذربایجانه

در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر از ۱۸۰ هزار ایرونی از جمهوری آذربایجان بازدید کرده ان.

برابر آمار ارائه شده از طرف آژانس خبری «ترن» جمهوری آذربایجان، بازدیدکنندگان کشورای عربی و روسیه در بالا کشورای سفرکننده به جمهوری آذربایجان در تابستون ۲۰۱۷ قرار داشته ان و ایران پس از این دو سومین مبدا گردشگری جمهوری آذربایجانه.

ایشون هم اینکه گفت که در مدت ۶ ماه بین ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۷، حدود یه میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی از این کشور دیدن کرده ان که در مقایسه با نیمه اول سال ۲۰۱۶ افزایشی ۲۴ درصدی نشون می دهد. در نیمه اول سال ۲۰۱۷، آذربایجان میزبان ۳۷۴ هزار و ۴۹۱ گردشگر روسی، ۲۵۴ هزار و ۴۲۵ گردشگر گرجی، ۱۸۰ هزار و ۱۰۳ گردشگر ایرونی، ۴۴ هزار و ۱۹۶ گردشگر اماراتی، ۲۷ هزار و ۳۴۲ گردشگر اوکراینی و ۱۹ هزار و ۳۵۵ گردشگر عراقی بوده.

باقروف هم اینکه اشاره کرده که پروازهای مستقیم از باکو به جده در عربستان سعودی و بانکوک در تایلند از ماه سپتامبر شروع می شه که به رشد جریان گردشگری کمک می کنه.

ایشون اضافه کرد:

از اونجا که نزدیک ترین فرودگاه به مکه در شهر جده هستش، به خاطر همین زائران آذربایجانی از امتیازات الهی این مقصد هم بهره مند می شن.

در سال ۱۳۹۵ آذربایجانی ها با ۹۷۹ هزار و ۳۱۹ گردشگر پس از عراق با یه میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۴۵ نفر بیشترین بازدید رو از ایران داشته و پس از این دو کشور هم افغانستان با ۶۸۳ هزار و ۱۷۲ نفر و ترکیه با ۴۱۵ هزار و ۱۱ نفر جزو ۴ کشور اول در تعداد گردشگر ورودی به ایران بوده ان.

بررسی های آماری نشون می دهد جمهوری آذربایجان کشوریه که برخلاف ترکیه، تراز گردشگری ایران با اون مثبته؛ یعنی گردشگرانی که از این کشور به ایران می آیند، بسیار بیشتر از گردشگرانی هستن که از ایران به مقصد این کشور حرکت می کنن. در سال ۲۰۱۳، حدود یه میلیون و ۷۸ هزار گردشگر آذربایجانی از ایران بازدید کرده بودن و این در حالیه که گردشگران ایرونی بازدیدکننده از جمهوری آذربایجان در این سال، به حدود ۱۴۴ هزار نفر می رسیدن.

برچسب ها :

ناموجود