دسته بندی: عمومی
ایران، مهمون افتخاری نمایشگاه صنایع دستی میلان

نمایشگاه میلان، پربازدیدترین نمایشگاه صنایع دستی جهان در اروپا در حال معرفی صنایع دستی ایرانه.

«بهمن نامور مطلق» معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز یکشنبه ۱۲ آذر اعلام کرد:

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایای میلان ایتالیا روز گذشته شروع به کار کرده و قراره همایشی به نام ایران در روز سه شنبه ۱۴ آذرماه برگزار شه.

اون با توضیح دادن این موضوع که ایران واسه اولین بار مهمون افتخاری یه نمایشگاه خارجی شده، اضافه کرد:

ما به دلیل مشورت هایی که با ایتالیا داشتیم، به عنوان مهمون افتخاری این نمایشگاه دعوت شده ایم.

پس تلاش می کنیم حضور صنایع دستی کشورمون در اون پررنگ باشه. این نشون می دهد که مشورت های ما جواب داده.

معاون صنایع دستی کشور درباره امتیاز خاص ای که مسئولان برگزاری این نمایشگاه به ایران داده ان، توضیح داد:

صنایع دستی کشور ما در پوسترهای این نمایشگاه چاپ می شه و این موضوع به بهتر دیده شده صنایع دستی ایران کمک می کنه.

قراره در همایشی که به ایران اختصاص داده ان، مسئولان نمایشگاه و ایران شناسا ایتالیایی سخنرانی داشته باشن. یکی از مشکلات ما دیده نشدن صنایع دستی ایرانه و موقعیت پیش اومده به «برند» سازی این بخش کمک می کنه.

نامور مطلق اضافه کرد:

با اینکه در این نمایشگاه هنرمندان با هزینه شخصی خود شرکت کرده ان، اما یکی از مؤسسات بزرگ تجاری در مورد صنایع دستی ایران هم حضور داره تا تولیدات کارگاه های خرد و کوچیک رو معرفی و عرضه کنه.

اون گفت:

در سفر اخیری که به کره جنوبی داشتم، فهمیدم که کره ای ها شناخت کافی درباره صنایع دستی ایران ندارن و وقتی که صنایع دستی ما رو می دیدند، تعجب می کردن.

متأسفانه ما در این بخش فراموش شده بودیم. اما با تشکیل نمایشگاه ها و فعالیت هایی که در این مورد انجام می بدیم هم اینکه شهرهای جهانی که در این بخش ثبت شد، دوباره دیده شده ایم.

«فدریکو رنستو» رئیس بخش بین الملل صنایع دستی نمایشگاه میلان بهمن سال گذشته واسه آزمایش و پررنگ تر کردن حضور ایران در نمایشگاه میلان که بیشتر از سه میلیون بازدیدکننده داره و ۱۲۰ تا ۱۴۰ کشور در اون حضور پیدا می کنن، به کشورمون سفر کرده بود.

نمایشگاه میلان که یکی از بزرگ ترین نمایشگاه صنایع دستی جهان حساب می شه، با داشتن بخش های جور واجور صنایع دستی، هدایا، غذاهای سنتی و سوغات با حضور ۲۹۰۰ شرکت خارجی به یکی از پر بازدیدکننده ترین نمایشگاه های صنایع دستی جهان در قلب اروپا تبدیل شده.

«خونه ایرونی» هم یکی از غرفه های حاضر در این دوره از نمایشگاه صنایع دستی میلانه که قراره بعد از اون، چگونگی به کار گیری صنایع دستی در خونه ایرونی رو در فرانسه هم به نمایش بزاره.

این نمایشگاه از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ آذرماه به مدت ۹ روز در محل نمایشگاه های بین المللی شهر میلان برگزار می شه.

برچسب ها :

ناموجود