دسته بندی: عمومی
ایران واسه میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی اعلام آمادگی کرد

وزیر خارجه کشورمون از آمادگی ایران واسه میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورای عضو مجمع گفت وگوی همکاری آسیایی به خاطر ارتقای روابط بین کشورای عضو، در سپتامبر ۲۰۱۶ در تبریز خبر داد.

 «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه که در ادامه سفر آسیائی خود در بانکوک بسر می برد، در سخنرانی خود در چهاردهمین نشست وزرای کشورای عضو مجمع گفت و گوی همکاری آسیا با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به همکاری های همه جانبه منطقه ای به عنوان یه راه و روش مهم و اساسی می نگرد، گفت:

همکاری نزدیک بین مجمع گفت وگوی همکاری آسیا با دیگه سازمان های منطقه ای مثل اکو می تونه علاوه بر دوری از دوباره کاری و به کار گیری تجربیات اونا به همگرایی منطقه ای و پیشرفت آسیا کمک کنه.

ایشون در ادامه گفت که واسه افزایش مراودات بازرگانی بین کشورای آسیائی، به کار گیری اتحادیه پایاپای آسیائی تشکیل شده از بنگلادش، بوتان، هند، ایران، مالدیو، میانمار، پاکستان، نپال و سریلانکا (تاسیس ۱۹۷۴) پیشنهاد می شه.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمون با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پیشگام پروژه فرهنگی مجمع گفت وگوی همکاری آسیائی بوده، اضافه کرد:

مرکز همکاری که تو تهران راه اندازی شده کمک زیادی به همکاری های فرهنگی و ایجاد تفاهم، همگرایی و اتحاد ملت های آسیا می کنه. ایران به خاطر ارتقای روابط بین کشورای عضو، آمادگی خود رو واسه میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورای عضو در سپتامبر ۲۰۱۶ در تبریز اعلام می کنه.

ایشون در آخر گفت که معتقدیم با تلاش منظم و جمعی، علاوه بر گسترش روح اتحاد گروهی می توان زمینه رو واسه گسترش بیشتر از قبل همکاری های منطقه ای با هدف تامین رفاه و پیشرفت کشورای عضو و در آخر تشکیل خونه مشترک آسیائی درست کرد.

برچسب ها :

ناموجود