دسته بندی: عمومی
ایران به دنبال جبران عقب ماندگیای صنعت گردشگریه

با در نظر گرفتن این که صنعت گردشگری چهارمین صنعت بزرگ دنیاس، حالا بعد از برجام ایران در بهترین موقعیت قرار گرفته تا بتونه این صنعت رو با سرعت هرچه بیشتر پیشرفت دهد.

سخنگوی کمیسیون برنامه وبودجه مجلس درباره عقب موندگی های صنعت گردشگری گفت:

ما در شرایط امروز دنیا که صنعت گردشگری یکی از چار صنعت پول ساز دنیاست و البته از وسایل مهم فرهنگی و سیاسی تحت اختیار دولت ها هم حساب می شه، نمی توانیم این بخش رو با شرایط فعلی اداره کنیم و به هر شکل باید در فکر جبران عقب ماندگی ها باشیم.

محمد مهدی مفتح  نماینده مردم تویسرکان درباره ایرادات این حوضه اضافه کرد:

ما علاوه بر این که در ابعاد تبلیغاتی واسه معرفی جاذبه های ایران ناتوون عمل کرده ایم، در مورد پایین ساختی و رفاهی واسه گردشگران امکانات بسیار محدود و ضعیفی داریم.

ضعف زیرساخت های اقامتی و پذیرایی در کشور ما بسیار جدیه و یکی از کارایی که می تونه قسمت مهمی از این ضعف رو پوشش داده و جبران بعضی از عقب ماندگی ها رو کنه، موضوع زنده بناهای تاریخیه.

مفتح با اشاره به اینکه عموما زنده بناهای تاریخی نیاز به سرمایه گذاری کمتری نسبت به ساخت خیلی از زیرساخت ها داره، تاکید کرد که در زنده بناهای تاریخی فقط بحث اقامت و پذیرایی مهم نیس، چون خود این بناها اگه درست تعمیر و اداره شن به عنوان یه مجموعه از جاذبه های گردشگری هستن که مثل اون رو در کاشان یا یزد داریم.

واگذاری بناهای تاریخی باید تبدیل به یه رفتار گسترده به وسیله دولت شه و ما در آینده تماشاگر باشیم که این بناها نه به صورت موردی بلکه در تعداد بسیار بالاتر و البته با دید مسائل فنی و کارشناسی به بخش خصوصی واگذار شن.

برچسب ها :

ناموجود