دسته بندی: عمومی
ایران تصمیم داره از میتسوبیشی ژاپن هواپیما بخره

ایران می خواد واسه تامین ناوگان هوایی کوتاه برد خود واسه پروازهای داخلی کشور، از شرکت ژاپنی میتسوبیشی کمک بگیره و به همین منظور مذاکرات خود رو در این مورد شروع کرده.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزییات مذاکرات خرید هواپیما از میتسوبیشی ژاپن گفت:

طبق مذاکرات ابتدایی قراره ۲۵ فروند هواپیمای کوتاه برد به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار بخریم که بیشتر این هواپیماها واسه ایرلاین آسمانه.

اصغر فخریه  با بیان اینکه واسه خرید هواپیماهای کوتاه برد از میتسوبیشی ژاپن بیان تمایل کرده ایم، گفت که علاقه مند هستیم بخشی از ناوگان هوایی کوچیک و با برد کوتاه رو از ژاپن تامین کنیم.

ایشون با بیان اینکه این هواپیما مثل هواپیماهایATR هستن، گفت:

در مراحل ابتدایی مذاکرات هستیم و دو طرف هنوز هیچ تعهدی به یکدیگر نداده ان. البته ژاپنی ها هم واسه فروش هواپیماهای MRJ به ایرلاینای ایران وسیله تمایل کرده ان.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مذاکراتمان با میتسوبیشی واسه خرید هواپیما واسه شرکت هواپیمایی آسمانه، گفت که واسه تامین ناوگان ایرلاین های دیگه هم وارد گفتگو شده ایم. به طور قطع وزارت راه و شهرسازی از بقیه ایرلاینای واسه بخش خصوصی ساپورت می کنه و در مذاکرات به تامین هواپیماهای لازم ناوگان بقیه ایرلاین ها  هم می پردازیم.

فخریه کاشان ادامه داد:

تعداد هواپیماهای لازم رو باید خود ایرلاین ها پیشنهاد بدن اما با میتسوبیشی ژاپن واسه خرید ۲۵ فروند هواپیما مذاکرات شروع شده.  ارزش این قرارداد چیزی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون دلار محاسبه می شه.

برچسب ها :

ناموجود