دسته بندی: عمومی
ایران در بیستمین نمایشگاه صنایع‌ دستی ایتالیا شرکت می‌کنه

مدیر نمایشگاه های صنایع دستی میلان از ایران واسه حضور در بیستمین نمایشگاه صنایع دستی ایتالیا دعوت کرد.

پویا محمودیان، مدیرکل صادرات صنایع دستی بعد از ظهر روز چهارشنبه (18شهریور ماه) مهمون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بود. نمایشگاه میلان مهم ترین نمایشگاه اتحادیه اروپاست و قراره امسال بیستمین سال این نمایشگاه رو جشن بگیرن. بر این پایه آنتونیو اینتینیتا درخواست کرد که ایران حضور پررنگی در نمایشگاه میلان داشته باشه و دعوت خودشون رو به معاون صنایع دستی ایران رسما اعلام کردن. پویا محمودیان گفت:

در کناره این نشست به مباحث دیگری پرداخته شد تا زمینه همکاری های مشترک با ایتالیا و پروژه هایی که می تونه به شکل مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا برگزار شه، جفت و جور و شرایط اون آزمایش و قرار شد ما برنامه نمایشگاه رو ببینیم و بعد از آزمایش شرایط و قوانین تصمیم بگیریم که ایران با چند صنعتگر و در چه فضایی می تونه در این نمایشگاه حاضر شه.

محمودیان با بیان اینکه هنوز جواب رسمی به این دعوت رو اعلام نکردیم گفت:

در این نشست درباره ی سرمایه گذاری پروژه های مشترک هم صحبت شد. مراکز فروش دائم صنایع دستی در اتحادیه اروپا می تونه به عنوان پروژه مشترک بین ایران و ایتالیا تعریف شه و اگه شرایط و قوانین مورد قبول دو کشور باشه، این پروژه می تونه به عنوان سرمایه گذاری مشترک صورت بگیره.

اون با اشاره به "کو برندینگ" گفت:

این بحث جدیدیه که می تونه به عنوان یه همکاری مشترک بین ایران و ایتالیا اتفاق بیفته و به شکل اون، اجناس ایران و ایتالیا به شکل مشترک در بازارهای بین المللی حضور داشته باشن. باید به جزئیات این موضوع بیشتر پرداخته شه تا ببینیم چیجوری می توانیم اون رو عملیاتی کنیم تا صنعتگران ،هنر وصنایع دستی ما بتونه بهره ی لازم رو از این پروژه ببره.

محمودیان هم اینکه درباره ی انتخاب صنعتگران واسه حضور در این نمایشگاه گفت:

یه سری قوانین و شرایط انتخاب هنرمندان با ایتالیا مشترکه تا طبق اطلاعاتی که از سلیقه خاص بازار اروپا داریم و بازدیدکنندگانی که به این نمایشگاه می آیند، انتخاب درست و منطقی درباره حضور صنعتگران ایرونی در نمایشگاه میلان داشته باشیم.

این نمایشگاه هر سال آذر ماه برگزار می شه و از مهمترین رویدادهای جهانیه که طبق آخرین آمار اعلام شده، سه ونیم میلیون بازدیدکننده داره. سال گذشته هم حدود ۱۳۰کشور در اون حضور داشتن. منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود