دسته بندی: عمومی
ایران در سال گذشته میزبان پنج میلیون گردشگر خارجی بود

ایران با اندازه بالای جذب گردشگر نسبت به بقیه کشورها در سال گذشته میزبان حدود پنج میلیون گردشگر خارجی بوده و این روند بازم روبه زیاد شدنه.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با اعلام اینکه تعداد گردشگران ورودی هرساله ۱۰ تا ۱۲ درصد در سه سال گذشته رشد داشته، گفت که اندازه میانگین رشد افزایش گردشگران خارجی در دنیا ۴.۶ بوده و ما بین ۲.۵ تا سه برابر اون در دنیا رشد داشتیم.

مسعود سلطانی فر در ادامه گفت:

واسه اینکه بتونیم گردشگر بیشتری جذب کنیم ۴۰ کشور رو طبق سوابق گردشگری، هدف قرار دادیم و ۱۵ کشور از اینا، کشورای دور و بر ایران هستن که موفق به فعال کردن دفاتر جذب و آگاهی رسانی گردشگران خود در ۲۵ کشور از بین ۴۰ کشور با کمک بخش خصوصی شدیم و سال گذشته به مرز پنج میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی رسیدیم و آمار ورود گردشگران خارجی بر خلاف گردشگران داخلی که نظام آماری کاملی نداره قابل دسترس و احصاء بوده و آمار دقیق رو از پلیس مهاجرت ناجا دریافت می کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در ادامه اضافه کرد که در ۱۰ سال اول اجرایی شدن سند چشم انداز باید به مرز ۹ میلیون گردشگر می رسیدیم اما در سال های گذشته خیلی توجهی به این بخش نداشتن و تحریم ها و مدیریت نادرست ها موجب نبود تحقق اهداف سند چشم انداز شد و الان از برنامه عقب هستیم و بنا داریم هرساله با رشد برنامه ریزی شده به اهداف سند چشم انداز برسیم.

برچسب ها :

ناموجود