دسته بندی: عمومی
ایران در بین سه قدرت بزرگ صنایع دستی جهان

طبق گزارش معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمهوری اسلامی ایران در میدون ی صنایع دستی یکی از سه قدرت بزرگ دنیا به حساب می رود و در خلق صنایع دستی حرف اول رو در دنیا می زنه.

مسعود با اشاره به اینکه ایران با سابقه تاریخی و تمدنی ۱۱ هزار ساله، همیشه تمدن ساز، بزرگ، ابرقدرت و تعیین کننده در دنیا بوده، گفت:

در طول تاریخ، ایران همیشه مهد علم، فرهنگ و ادب بوده و محلی واسه فرهیختگان میدون ادبی و هنری جهان به حساب می اومده.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد:

آثار تاریخی ایران زمین نه فقط در جغرافیای کشور بلکه در همه منطقه و حتی کشورای شرق هست و محلی واسه تجمع گردشگران و فرهیختگانه.

سلطانی فر ادامه داد:

امیدوارم پس از یه دوره بیحالی و نزول، و تلاشی که در سالای گذشته شده، شرایطی به وجود بیاد که ایران دو مرتبه به بزرگی و عظمت خود برسه.

ایشون با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در این مورد اعلام کرد:

تفکر دولت الان، خرد، تدبیر و تعامل و گفت و گو با همه کشورهاه و با امید به اینکه با راه و روش در پیش گرفته شده با بهره مندی از ظرفیتای غنی این سرزمین بتونیم به جایگاه اصلی مون در میدون های علمی، ادبی، هنری و چیزای دیگه ای به جز اینا برگردیم.

سلطانی فر اعلام کرد:

در میدون هنری نابغهایی مثل استاد فرشچیان مثل نگینی واسه این سرزمین هستن که همیشه می درخشن و ما باید زمینه ظهور و بروز اینجور آدمایی رو واسه آینده آماده کنیم.

معاون رییس جمهوری گفت:

دولت تدبیر و امید تلاش داره تا هنرمندان بتونن با آرامش در محیطی امن استعدادهای خود رو نشون بدن و بزرگی ایرانیان رو به جهانیان اثبات کنن.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:

امروز در کشور ۵۰۰ موزه هست که فقط ۲۵۰ مورد اون به وسیله این سازمان اداره می شه و مابقی در اختیار بقیه دستگاه های اجرایی و نهادها و بخشای خصوصیه.

ایشون با اشاره به همکاری سازمان میراث فرهنگی با دفتر حفظ نشر و آثار حضرت امام خمینی (ره) اعلام کرد:

موزه بزرگی از آثار امام و انقلاب در کنار مرقد امام (ره) داره ساخته میشه تا بتونه در خدمت گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

منبع: ایرنا

برچسب ها :

ناموجود