دسته بندی: عمومی
ایران در هر ساعت یه میلیون دلار از صنعت گردشگری درآمد دشت می کنه

آمار درآمد ارزی حاصل از گردشگری در چار ماه اول امسال رو ۲.۸۵ میلیارد دلار اعلام کرد که این رقم نشون دهنده درآمد متوسط روزانه ۲۳ میلیون دلار واسه گردشگری کشورمونه.

از اول سال ۹۵ تا الان ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار ارز از ورود گردشگران خارجی به کشور بدست اومده که با این حساب، به دوسوم از اهداف برنامه رسیده ایم، چراکه قرار بود در این مدت درآمد ارزی حاصل از گردشگری بیشتر از چار میلیارد دلار باشه.

رئیس سازمان پیشرفت تجارت که در هم اندیشی جامعه تورگردانان بخش خصوصی و دولتی سخن می گفت، آمار درآمد ارزی حاصل از گردشگری در چار ماه اول امسال رو ۲.۸۵ میلیارد دلار اعلام کرد که این رقم نشون دهنده درآمد متوسط روزانه ۲۳ میلیون دلار واسه گردشگری کشورمونه.

«ولی الله افخمی» با اشاره به انتقادهای مطرح شده از طرف تورگردان ها درباره کمبود ساپورت از صنعت گردشگری در بیانی دوطرفه اعلام کرد:

کار کردن و برداشتن مشکلات سخته. مطمئنم اگه بیشتر به گشایش هایی که بعد از برجام حاصل شده بپردازیم، می توانیم این نوید رو بدیم که بعضی مشکلات به مرور حذف می شن.

:

توقع بر اینه که تورگردان ها از موقعیت پیش اومده واسه کشور بهره ورداری مطلوب تر و برنامه ریزی بهتر داشته باشن. مثلا هفته گذشته سفری به آستاراخان داشتم که با در نظر گرفتن درخواست تجار ایرونی، دو پرواز در هفته به این مقصد برقرار شده. اما این پروازها با کمبود مسافر روبرو شدن. یکی از تورگردان ها که در اون سفر همراه ما بود واسه جذب گردشگر از این مقصد اعلام آمادگی کرد. علاوه بر این می توان از این پرواز به عنوان کانِکشن روسیه و عمان واسه جذب گردشگران روس به ایران به کار گیری کرد. در حالیکه اگه برنامه ریزی درستی انجام نشه، ممکنه یه خط هوایی رو که توانایی درآمدزایی واسه کشور داره از دست بدیم.

«افخمی» در ادامه سخنانش با اشاره به خواسته تورگردانان کشور واسه اعمال معافیت مالیاتی در واردات خودروهای گردشگری اعلام کرد که محدودیتی واسه ورود این خودروها به کشور نداریم، اما بعضی وقتا درخواست واسه معافیت مالیاتیه که این امکان پذیر نیس. طبق قوانین هر کالایی که به کشور وارد می شه، باید حقوق ورودیه ی اون رو پرداخت کنه.

:

ان شاءالله بانک ها کمک می کنن و پول و پله و سرمایه رو در اختیار قرار می بدن و با امید به اینکه سال دیگه در اینجور هم اندیشی، تماشاگر شنیدن خبر تأمین خودروهای مناسب گردشگری باشیم.

«افخمی» هم اینکه درباره جوایز صادراتی و ساپورت هایی که سازمان پیشرفت تجارت می تونه از بخش گردشگری داشته باشه، توضیح داد که متأسفانه دولت با مشکلاتی روبرو شدن و در بسته ساپورت های صادراتی قادر نبوده ریالی به سازمان پیشرفت تجارت بده. اگه کمک هایی هم به راه اندازی خطوط هوایی شه، مربوط به تأمین مالی سال گذشته س. اگه دولت ما رو تأمین مالی می کرد حتما دربست همه اون رو تقدیم بخش خصوصی گردشگری می کردیم.

برچسب ها :

ناموجود