دسته بندی: عمومی
ایران مهمترین مقصد گردشگری انگلیسیا در سال ۲۰۱۶ می‌شه

به دنبال گرم شدن روابط دیپلماتیک میان جمهوری اسلامی ایران و غرب، تعداد گردشگران انگلیسی علاقه مند سفر به ایران به طور بی سابقه ای افزایش یافته و ایران در برنامه سفر شرکت های مسافرتی این کشور قرارگرفتهه.

هم زمان بااینکه شرکت ایرفرانس هفته گذشته واسه اولین بار از سال ۲۰۰۸ پروازهای خود رو از پاریس به تهران از سرگرفت و شرکت بریتیش ایرویز هم قراره در ماه ژوئیه (تیرمرداد) پروازهای خود رو به تهران از سر بگیره، تعدادی از شرکت های گردشگری می می گن، مقصد گردشگری ایران پرمشتری و پرطرفدار شده.

«دیوید مک گوئینس» مدیر شرکت گردشگری «سفر نامعلوم» گفت:

ایران به شلوغ ترین مقصد گردشگری ما در سال ۲۰۱۶ تبدیل شده و انتظار می رود درخواست واسه سفر به ایران بازم رو به رشد باشه.

ایشون اضافه کرد که ما هم اینکه توقع داریم تعداد مسافران مقصد ایران، پس از تجربه رشد ۶۵ درصدی در سال میلادی گذشته، امسال هم حدود ۵۰ تا ۵۷ درصد رشد کند.

مدیر شرکت گرداننده تور «کورینتیان تراول» گفت که مقصد ایران که پیش از این، جزو محدوده فعالیت این شرکت نبود، اینک مثل عمان و سریلانکا بیشترین مشتری رو داره.

مؤسس شرکت «هاگ فراسر» هم گفت که فروش این شرکت در مورد ایران، به شدت افزایش یافته و درخواست سفر به ایران خیلی زیاده.

مسافرت انگلیسی ها به ایران در سال ۲۰۱۱ که سفارت انگلیس تو تهران موردحمله قرار گرفت و وزارت امور خارجه این کشور سفر نکردن به ایران رو به شهروندانش پیشنهاد کرد، تعطیل شد.

اما این وزارتخانه تابستون گذشته پس از صلح سیاسی با ایران، پیشنهاد سفر نکردن به این کشور رو به دلیل چیزی که اون رو «کاهش دشمنی» نامید، پس گرفت. با اینکه پیشنهاد سفر نکردن به محدوده مرزهای این کشور با عراق، افغانستان و پاکستان هنوز پابرجاه.

بازگشایی سفارت انگلیس تو تهران، آرامش خاطر بیشتری واسه شهروندان انگلیسی در سفر به ایران به همراه آورده و تأکید می کند ایران کشور امنی واسه مسافرته. البته، سفارت ایران در  هم بازگشایی شده.

شرکت بریتیش ایرویز خدمت رسانی خود از فرودگاه هیثروی لندن به تهران رو در ۱۴ ژوئیه (۲۴ تیر) از سر می گیره و ۶ پرواز در هفته پیشنهاد خواهد کرد. هم حالا تنها پرواز مستقیم از لندن به تهران رو شرکت ایران ایر ارائه می کنه.

جاذبه های گردشگری ایران شامل معماری های برجسته، بازارهای قدیمی، چشم اندازه های بی مثل و تعداد در حال افزایشی از گالری های هنری و موزه هاس.

«جانی بیلبای» مؤسس و مدیرعامل شرکت وایلد فرانتیرز گفت:

آمار ما از ۳۲ مسافر در سال ۲۰۱۳ به بیشتر از ۴۰۰ مسافر در سال جدید که واسه سفر به ایران رزرو کرده ان، زیاد شده.

ایشون تأکید کرد که ما تماشاگر افزایش درخواست بی سابقه ای واسه سفر به ایران هستیم.

بیلبای ادامه داد که وقتی حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» به ریاست جمهوری ایران انتخاب شد، همه چیز شروع به تغییر کرد. هم اینکه وقتی روحانی به سازمان ملل رفت و با «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا دست داد، آمار سفر به ایران افزایش زیادی پیدا کرد.

نا آرومی های موجود با ایران همیشه در سطح سیاسی بوده و به ضرر گردشگری خارجی ایران تموم شده.

به نظر می رسد افزایش تعداد مسافران به مقصد ایران، شمار علاقه مندان به خاورمیانه رو زیاد کرده. مشتری هایی که ایران رو مقصد گردشگری خود انتخاب می کنن، در حال تبدیل شدن به یه جریان پیروز هستن و از هر قشری در بین اون ها دیده می شه. اون ها از رفتن به ایران نمی ترسند. ایران، نیاز جهان واسه دیدن مکان های فرهنگی بی مثل و قدیمی که دیگه در سوریه و لیبی قابل مشاهده نیستن رو تأمین می کند

برچسب ها :

ناموجود