دسته بندی: عمومی
ایران میزبان ژئوپارکای آسیا-اقیانوسیه یونسکو در سال ۲۰۲۱ شد

ایران در اولین جلسه شورای اجرایی ژئوپارک های منطقه آسیا- اقیانوسیه یونسکو، به عنوان میزبان هفتمین اجلاس منطقه ای این ژئوپارک ها در سال ۲۰۲۱ معرفی شد.

کشور اندونزی به عنوان میزبان ششمین دوره ی اجلاس ژئوپارک های آسیا- اقیانوسیه یونسکو در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد و ایران هم به عنوان میزبان دوره بعدی، یعنی هفتمین دوره این اجلاس در سال ۲۰۲۱، معرفی شد.

ژئوپارک اندونزی

ژئوپارک اندونزی

«علیرضا چیزی کاظمی» نماینده ایران در کمیته های راهبری و اجرایی شبکه منطقه ای ژئوپارک های آسیا- اقیانوسیه، گفت:

پیشنهاد میزبانی ایران از هفتمین دور این اجلاس، مورد استقبال و تایید تموم اعضای کمیته قرار گرفت که در صورت انجام مکاتبات و پیگیری های بعدی از طرف ایران، این میزبانی رسمی می شه و ژئوپارک جهانی قشم و یا یکی از ژئوپارک هایی که ان شاءلله تا سال ۲۰۲۰ در فهرست جهانی قرار می گیرد، محل تشکیل این اجلاس هستش.

ژئوپارک قشم

ایشون اضافه کرد:

در واقع شبکه ژئوپارک های آسیا- اقیانوسیه علاوه بر اعلام تایید و ساپورت، منتظر پیشنهاد رسمی و نوشته شده ایران هستش تا پس از اون، موضوع رو به شکل عمومی و در سطح بین المللی اعلام کنه. من بعد از برگشت به ایران موضوع رو در جلسه ای با مسئولان منطقه آزاد قشم و ژئوپارک جهانی بررسی می کنیم و تصمیم گیری و اعلام می شه.

به گفته چیزی کاظمی، مزیت این میزبانی تقویت جایگاه ایران در شبکه جهانی و هم اینکه اجرای نقش پررنگ قشم به عنوان تنها ژئوپارک جهانی یونسکو و آسیا اقیانوسیه در آسیای غربی، مرکزی و خاورمیانه هستش.

اجلاس منطقه ای ژئوپارک های یونسکو هر دو سال یه بار در یکی از کشورای عضو و صاحب ژئوپارک، برگزار می شه که امسال میزبان، کشور چین بود.

برچسب ها :

ناموجود