دسته بندی: عمومی
ایران میزبان کنوانسیون جهانی گردشگری ۲۰۱۷

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کشور از اعلام میزبانی ایران در کنوانسیون جهانی سال ۲۰۱۷ گردشگری از طرف کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری خبر داد.

آرش میرآقایی شامگاه یکشنبه در نشست با راهنمایان گردشگری کاشان در میهنستان راهب این شهرستان گفت:

کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری ششم بهمن سال گذشته به مدت چار روز در شهر پراگ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا با حضور ۳۵۰ راهنما از ۴۱ کشور دنیا تشکیل شد.

ایشون در ادامه با اشاره به جزئیات نشست اضافه کرد:

در آخر این نشست که گروه ۹ نفره از راهنمایان گردشگری ایران حضور داشتن، جمهوری اسلامی ایران به عنوان میزبان این کنوانسیون جهانی در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

میرآقایی هم اینکه گفت:

گردشگری صنعتیه که صلح و مهمون نوازی رو می خواد.

ایشون با اشاره به رکاب زنی تیم دوچرخه سواری «خزر تا خلیج فارس» موسوم به تور نوشهر تا بوشهر، با هدف معرفی کنوانسیون ۲۰۱۷ گفت:

در این طرح ۱۳ نفر از راهنمایان گردشگری کشور، مسافتی بیشتر از ۱۴۰۰ کیلومتر در راه گردشگری شهرهای نوشهر، تهران، کاشان، اصفهان، شیراز و بوشهر رو با دوچرخه رکاب می زنند.

میرآقایی راهنمایان گردشگری رو بزرگ ترین ثروت در میدون گردشگری دونست و گفت:

میزبانی این کنوانسیون بهونه ای واسه ایجاد، جفت و جور و تجهیز زیرساخت های گردشگری کشور، جفت و جور بیاری امنیت لازم واسه گردشگران و شناسایی استعدادهای گردشگریه.

ایشون با تاکید بر گردشگری به عنوان صنعتی پررونق، گفت:

این کنوانسیون هم اینکه فرصتی واسه تغییر در مردمه تا به یاد بیارن در کشور دچار بحران خشکسالی ما صنعت، کشاورزی و دیگه میدون ها امیدی به رونق نداره و فقط گردشگریه که می تونه راه نجات کشور باشه.

میرآقایی با اشاره به افراد شرکت کننده در کنوانسیون گردشگری تاکید کرد:

آدمایی که به دلیل این کنوانسیون به ایران میان، بهلحاظ هوش و ذکاوت و نکته سنجی و ریزبینی، مبلغان خوبی واسه جذب گردشگر و توریست واسه ایران هستن.

ایشون در آخر گفت:

گردشگری یه مهمانی جهانیه که در سال ۲۰۱۷ ایران میزبانش هستش.

منبع: ایرنا

برچسب ها :

ناموجود