دسته بندی: عمومی
ایران هواپیمای اوریون-۲۰ از روسیه می‌خرد

ایران در حال گفتگو واسه خرید هواپیمای اوریون-۲۰ از روسیهه. این هواپیما امکان حمل یه تن بار و ۱۲ مسافر داشته و به شرایط گرم و مرطوب موافقت خوبی داره.

«اسپوت خوب نیوز» خبرگزاری روسی گفته که ایران می خواهد چندین هواپیمای پیشرفت یافته اوریون ۲۰ از روسیه بخره. این هواپیما میتونه که از روی آب و یخ بلند شه و امکان بالاترین درجه گرفتن بسیار بالا در ارتفاع بالا به دلیل بال های بزرگش رو داره.

هواپیمای اوریون-۲۰

طبق این گزارش هواپیمای اوریون ۲۰ بیشترین حد سرعتش ۱۸۰ کیلومتر در ساعاته و می تونه یه تن بار و ۱۲ مسافر حمل کنه.

«یوری واراکوسف» رئیس طراحان اکرانوپلنز گفت:

در سال ۲۰۱۱ قراردادی رو با شرکت بنیان علم شرق ایران واسه تحویل تعدادی هواپیما اوریون-۱۲ امضا کردیم. ۳ فروند از این هواپیماها تا کنون تحویل شده، حالا در حال گفتگو واسه تحویل هواپیمای پیشرفت یافته اوریون-۲۰ هستیم این هواپیما در مرحله آزمایشیه.

اعمال تحریم های بین المللی بر ایران؛ دلیلی شد تا تحویل این هواپیماها به ایران با تأخیر انجام بشه. حالا که تحریم ها ورداشته شده روسیه می تونه تحویل این هواپیماها به ایران رو از سر بگیره و حتی به فکر اینه تا با سرمایه گذاری مشترک این هواپیماها رو بسازن.

ایشون گفت که هواپیماها رو با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب ایران آماده کردیم و اقدامات لازم واسه موافقت با این شرایط رو اعمال کرده ایم.

ایشون هم اینکه گفت که طرف های ایرونی به دنبال تولید این نوع هواپیما از راه سرمایه گذاری مشترک هستن.

این نوع هواپیما موسوم به اکرانو پلنز اول به وسیله شوروی در سال ۱۹۶۰  تولید و پیشرفت یافت که اون زمان به عنوان یه هواپیمای نظامی با سرعت بالا و واسه حمل وسایل نظامی به کار گیری می شد و بیشترً در مناطق ساحلی دریای خزر و دریای مشکی به کار گیری کرده می شد، چون که این هواپیما به شرایط رطوبت موافقت خوبی داره.

این هواپیما برخلاف وزن سنگینی که داره، می تونه بارهای سنگینی رو هم جابه جا کنه.

برچسب ها :

ناموجود