دسته بندی: عمومی
ایران و انگلیس واسه زنده کردن بناهای تاریخی توافق کردن

در دیدار دوجانبه مدیرعامل صندوق زنده و بهره ورداری از اماکن تاریخی و فرهنگی ایران و شرکت مهندسان مشاور « WSP» انگلیس، بر گسترش همکاری ها، انتقال علم و تجربیات مشترک میان دو طرف تأکید شد.

 در اول این دیدار، محمدرضا پوینده – مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیا – با تشریح جایگاه و ظرفیت های منحصر به فرد قانونی این صندوق واسه طرف انگلیسی، گفت:

شرایط پساتحریم، امنیت پایدار و ویژگی های فرهنگی و هویتی ملت ایران دست به دست هم داده تا امروز ایران به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگران مورد اتفاق نظر همه سازمان های جهانی فعال در این بخش قرار گیرد.

ایشون با اشاره به ورود بیشتر از ۵ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۵ به ایران اضافه کرد:

بناهایی که به وسیله صندوق زنده واسه بهره ورداری واگذار شده، پس از زنده و تعمیر و ورود به چرخه بهره وری مورد توجه خیلی از گردشگران به عنوان مقاصد گردشگری قرار گرفته.

: کاربری های تعریف شده واسه بناهای تاریخی و فرهنگی که قراره واسه بهره ورداری واگذار شن، کاربری های زیادی مثل مجموعه اقامتی و پذیرایی، مجتمع های فرهنگی و نظایر اون در نظر گرفته شده که با دقت مورد کارشناسی قرار می گیرند تا با کالبد حاکم بر بنا منطبق باشه.

پوینده گفت: صندوق زنده آمادگی داره تا در انتقال علم و تجربیات مشترک در بخش تعمیر و نگهداری از بناهای تاریخی و فرهنگی با شرکت مهندسین مشاور «WSP» انگلیس تعامل داشته باشه.

در ادامه «پرست لند»، مدیر شرکت مهندسین مشاور «WSP» انگلیس با تأکید بر اینکه ایران به خاص تهران رو یه شهر پویا دیده، گفت:

برخلاف چیزی که در بعضی کشورها بر ایران تبلیغ می شه، این کشور اقتصاد و مردم زنده ای داره.

ایشون با بیان آمادگی واسه همکاری های مشترک با صندوق احیا و بهره ورداری از اماکن تاریخی ایران، اضافه کرد:

الان ۱۳۰ مهندس ایرونی در شرکت «WSP» مشغول فعالیت هستن و این شرکت با ۵۰۰ شرکت در ۴۰ کشور دنیا همکاری های مشترک داره که با در نظر گرفتن ظرفیت های موثر صندوق احیا، تعامل با این مجموعه می تونه دلیلی واسه ارتقا هرچه بیشتر دو طرف شه.

ایشون با تأکید بر اینکه حفظ، نگهداری و تعمیر بناهای تاریخی تخصص خاص شرکت متبوعشه که با بیشتر از ۳۵ هزار کارمند مشغول فعالیته، اضافه کرد: مجلس لندن با قدمت بیشتر از دو قرن یکی از مجموعه هاییه که این شرکت در مورد حفظ و به کار گیری اون فعاله.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود