ایران و ایتالیا واسه حفاظت از سازه های سنگی پاسارگاد همکاری می‌کنن

همکاری مشترک هیئتی از کارشناسان و کارشناسان ایران و ایتالیا واسه حفاظت و استواری بخشی سازه های سنگی شروع شد.

فصل جدید همکاری های مشترک هیئت ایتالیایی و ایرونی در پاسارگاد با هدف حفاظت و استواری بخشی سازه های سنگی پاسارگاد شروع شد.

«فرهاد عزیزی»، مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی با گفتن این و اینکه بیشتر از یه سال و نیم از فعالیت هیئت مشترک ایران و ایتالیا در پاسارگاد می گذره، اضافه کرد:

امسال هم هیئت ایتالیایی با همکاری هیئت ایرونی فعالیت های میدونی خود رو با هدف مطالعه و حفاظت از آدم بالدار و کاخ اختصاصی پاسارگاد انجام می بدن.

اون گفت که در این مرحله از همکاری ها، تعدادی از کارشناسان و کارشناسان در بخش استواری بخشی آموزش می بینن. هم اینکه در این فصل از همکاری ها کارشناسان ایرونی به همراه تیم ایتالیایی به بررسی مشکلات یادمون های سنگی محوطه و گفت وگو و رد و بدل کردن نظر در مورد روش های حفاظت بهینه از آثار سنگی این محوطه می پردازند.

به گفته ایشون، این هیئت ایتالیایی که تشکیل شده از کارشناسان و کارشناسان ایتالیایی در بخش های تعمیر فنی، حفاظت و تحقیقات در بخش های زمین شناسی، معماری، فیزیک و شیمی واسه بررسی مؤلفه های محیطی در رابطه با آثار محوطه پاسارگاد و پروسه فرسایش آثار سنگی هستن تا آخرای دی ماه در پاساگارد تحقیق و فعالیت می کنن.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *