دسته بندی: عمومی
ایران و ترکیه واسه پیشرفت گردشگری ترکیبی و افزایش خطوط پروازی میان دو کشور توافق کردن

ایران و ترکیه واسه گسترش گردشگری ترکیبی و افزایش خطوط پروازی میان دو کشور توافق کردن.

«محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با «ماهیر اونال» وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه، گفت:

ایران و ترکیه در سالای گذشته سندهای همکاری زیادی رو واسه گسترش همکاری فرهنگی و گردشگری امضا کرده ان.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تهران و آنکارا با زیاده روی گرایی و اندیشه های تکفیری و تروریسم مخالف هستد، اضافه کرد که ایران و ترکیه دو کشور بزرگ جهان اسلام به حساب می روند که می تونن چهره واقعی اسلام رو به جهانیان نشون بدن.

واعظی با بیان اینکه ایجاد صلح و ثبات در منطقه می تونه به پیشرفت گردشگری منجر شه، گفت که شورای راهبری مشترک ایران و ترکیه که با حضور رییسان جمهوری دو کشور در آنکارا برگزار شد، یافته های مثبتی به همراه داشته.

ایشون به جلسه امروز خود با مقام ترک اشاره کرد و اضافه کرد که دو کشور توافق کرده ان مناسبات فرهنگی در همه زمینه ها مثل بخش گردشگری پیشرفت یابد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد که تهران و آنکارا خواهان ساپورت از بخش خصوصی هستن تا بستر پیشرفت مناسبات فرهنگی و گردشگری رو جفت و جور کنن.

ایشون با بیان امیدواری نسبت به این که با شرایطی که برقرار می شه، روابط فرهنگی و گردشگری دو کشور افزایش زیادی یابد، اضافه کرد که پیشرفت مراودات گردشگری می تونه، زمینه رو واسه پیشرفت مناسبات اقتصادی دو کشور جفت و جور کنه.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه امروز در دیدار با واعظی اعلام کرد، برنامه ای جدی رو شروع کرده ایم تا بتونیم گردشگری فرهنگی، تاریخی و طبیعی رو نسبت به گردشگری ساحلی بیشتر گسترش بدیم.

ایشون با بیان اینکه در کشورای غربی با اسلام هراسی روبه رو هستیم، اضافه کرد کرد که اشتراکات زیادی میان ایران و ترکیه در بخشای جور واجور هست که می تونه زمینه گسترش گردشگری میان دو کشور رو جفت و جور کنه.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در ادامه به ضرورت ساپورت از بخش خصوصی اشاره کرد و گفت که بخش خصوصی ترکیه ساخت پروژه های هتل سازی رو در ایران دنبال می کنه.

اونال هم اینکه از ایجاد خط پروازی قونیه به تهران خبر داد و گفت که زیرساخت های پیشرفت صنعت گردشگری باید جفت و جور شه و بر این پایه باید تعداد پروازهای تعرفه ای و غیر تعرفه ای میان دو کشور زیاد شه.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با بیان اینکه پیشرفت گردشگری نیاز به ایجاد امنیت و ثبات داره، گفت:

دو کشور ایران و ترکیه می تونن صلح و ثبات رو در منطقه بسازن.

برچسب ها :

ناموجود