دسته بندی: عمومی
ایران و حضور در کنفرانس فرهنگای بزرگ در یونان

برگزاری کنفرانسی در آتن طبق تاثیرگذاری کشورهایی با فرهنگ های قدیمیو مهم بر فرهنگ و جامعه انسانی و حضور ایران به عنوان مهم ترین کشوری که  دارای فرهنگ قدیمیو بسیار موثردر بقیه کشورها بوده.

«نیکوس کوجی یا» وزیر امور خارجه یونان عصرجمعه در جمع خبرنگاران گفت:

روز یکشنبه پیش رو دیدار کشورای مهم و قدیمیکه بر فرهنگ و جامعه انسانی موثر هستن در آتن برگزار می شه. با پیشنهاد و ابتکار یونان و با همکاری جمهوری خلق چین به شکل مشترک کنفرانسی با حضور ۱۰ کشوری که دارای تاریخ و فرهنگ مهمی هستن، مثل چین، هند، ایران، عراق، مصر، یونان، ایتالیا، مکزیک،پرو و بولیوی در آتن برگزار می شه.

ایشون هم اینکه گفت که کشورای دیگری هم خواهان حضور در این کنفرانس هستن.

وزیر امورخارجه یونان گفت:

برنامه های هنری، بازدید از موزه « آکروپلیس» هم در این کنفرانس پیش بینی شده. آکروپلیس از قدیمی ترین آثار معماری تاریخ یونانه.که تقریباهمزمان با تخت جمشیده.

ایشون در ادامه اضافه کرد:

با همتایان کشورای شرکت کننده دیدارهایی واسه به کار گیری فرهنگ ها و تمدن های قدیمی در جهت ایجاد صلح برگزار می شه.

در این دیدارها با بررسی ظرفیت های موجود زمینه های لازم رو واسه همکاریای فرهنگی بین ملت ها مورد بحث و بررسی قرار میدن. وزیر امور خارجه یونان در ادامه با اشاره به اینکه رد و بدل کردن نظر میان کشورای قدیمیموجب افزایش ظرفیت ها می شه گفت:

سمینارهای علمی لازم با حضور اندیشمندان ۱۰ کشور شرکت کننده هم برگزار می شه.

طبق بیانیه جمعه شب وزارت امورخارجه یونان دکتر «محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با «نیکوس کوچی یا» مثل یونانی خود در محل وزارت امورخارجه این کشور دیدار می کنه.

با در نظر گرفتن ترکیب کشورای شرکت کننده که جمعیت اونا حدود ۴۰ درصد از جمعیت کره زمین رو تشکیل می دهد و دارای مواضع روشنی واسه جنگ با اتفاق شوم افکار تکفیری هستن، خوب می توان فهمید که جهان و به خاص غرب به این نتیجه رسیده که جنگ افروزی نیابتی آمریکا و تعدادی از کشورای غربی و عربی دیگه از مرزهای کشورای منطقه بیرون و به خطری جدی واسه جهان امروز مبدل شده، پس برگزاری کنفرانس «تمدن های بزرگ و نقش امروز اونا واسه ایجاد صلح جهانی» نشون می دهد که کشورای بافرهنگ و ملت هایی که دارای فرهنگی غنی هستن، با خشونت، تروریسم و زیاده روی گرایی مخالف و حامی واقعی صلح، ایجاد آرامش، ثبات و امنیت جهانی و زندگی صلح آمیز تموم آدم ها هستن.

برچسب ها :

ناموجود