دسته بندی: عمومی
ایران و هلند مرکز تجاری و فرهنگی مشترک گشایش کردن

مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی که به هلند سفر کرده، علاوه بر ملاقات با خانوم بوسمیکر وزیر آموزش فرهنگ و علوم این کشور در شهر لاهه قراره مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند (INTCC) رو که بخش خصوصی ایجاد کرده، بهره ورداری کنه.

مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گشایش پیدا میکنه.

هدف از تاسیس مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند، عرضه اجناس و تولیدات جمهوری اسلامی ایران مثل صنایع دستی، مبلمان، فرش، سفال و بقیه اجناس تولیدی ایرونی در هلند و هم اینکه جفت و جور کردن زمینه رابطه نزدیک میان تجار و فعالان میدون فرهنگه.

در این ملاقات که بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی این سازمان و علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه حضور داشتن، مسایل جور واجور مربوط به روابط فرهنگی دو کشور بحث و رد و بدل کردن نظر شد.

سلطانی فر در این دیدار علاوه بر بیان گوشه هایی از ظرفیت های جور واجور موجود در کشورمون در مورد میراث فرهنگی، موزه داری، صنایع دستی و گردشگری اعلام آمادگی کرد در تموم این میدون ها همکاری های بیشتری میان دو کشور شکل گیرد.

طرف هلندی هم علاوه بر استقبال از آمادگی ایران و بیان بعضی ظرفیت های موجود در هلند، پیشنهاد کرد تا سفیران دو کشور و مدیران بخش های جور واجور از طرف دو طرف، زمینه انجام این همکاری ها رو جفت و جور کنن.

سلطانی فر و هیات همراه هم اینکه به خاطر آشنایی با ظرفیت ها، توانمندی ها و تجارب هلند در میدون های جور واجور فرهنگی، در جریان این سفر از یه مرکز تحقیقات نساجی که در مورد لباس فامیل جور واجور مثل فامیل ایرونی در طول تاریخ فعالیت می کنه، دیدن کردن.

برچسب ها :

ناموجود