دسته بندی: عمومی
ایران و پاکستان واسه ایجاد پروازهای مستقیم موافقت کردن

پاکستان و ایران موافقت کردن با ایجاد پروازهای مستقیم میان تهران و اسلام آباد، همکاری دو جانبه در صنعت هواپیمایی و حمل و نقل رو زیاد کنن.

به گفته «مهدی هنردوست» سفیر ایران در نشستی با مقامات هواپیمایی بلندپایه پاکستان در اسلام آباد، به رد و بدل کردن نظرات درباره اجرای توافقنامه ها و شروع پروازهای مستقیم میان تهران و اسلام آباد تا ژوئن سال جاری میلادی پرداختن.

مهدی هنردوست در این نشست گفت که ایران بازار بزرگیه و جنسای پاکستان معروفیت خوبی در این کشور دارن. درخواست زیادی واسه برنج باسماتی پاکستان در ایران هست.

ایشون در ادامه اضافه کرد که فرصت های بزرگی واسه بهتر شدن روابط تجاری میان دو کشور هست و حالا که تحریم ها از طرف قدرت های جهانی بر طرف کردن شده ان، پاکستان می تونه روی تشویق کننده های زیادی که دولت ایران در بخش هایی مثل انرژی، دارویی، خودرو و فناوری اطلاعات عرضه می کنه، سرمایه گذاری کنه.

«آصف خان زمونه ای»، سفیر پاکستان در ایران آخرای دسامبر خواهان گسترش روابط تجاری میان ایران و پاکستان شده بود.

زمونه ای در طول دیداری در اتاق بازرگانی و صنعت لاهور گفته بود که زمینه فوق العاده ای واسه تحکیم روابط اقتصادی و تجاری میان ایران و پاکستان هست. فرستاده اسلام آباد تو تهران به پاکستان رفته بود تا توضیح دهد پتانسیل های تجاری بزرگی واسه بازرگانان پاکستانی در ایران هست.

پرواز مستقیم ایران و پاکستانرئیس جمهور ایران و اول وزیر پاکستان قبل از این واسه افزایش حجم تجارت به پنج میلیارد دلار موافقت کرده ان.

برچسب ها :

ناموجود