دسته بندی: عمومی
ایران و پاکستان واسه پایان دادن به مبادلات دلاری توافق کردن

ایران و پاکستان توافق کردن به نقش دلار در مبادلاتشان پایان بدن و حساب های بانکی ۲ کشور هم به ارزهای ملی اونا گشایش می یابد.

ایران و پاکستان به خاطر ایجاد تراکنش های تجاری دوجانبه و پایان دادن به حساب دلاری واسه تسویه اعتبارات اسنادی، یادداشت تفاهمی امضا کردن تا کانال هایی واسه این منظور در بانکای مرکزیشان گشایش یابد. این توافق با هدف نابود کردن مشکلات تجاری میان دو کشور به امضا رسیده.

منابع آگاه در وزارت بازرگانی پاکستان گفتن:

علی رغم بر طرف کردن تحریم های ایران، این کشور هنوز از آمریکا اجازه نیافته از حساب دلاری واسه تسویه ال سی ها واسه مبادلات بین المللی به کار گیری کنه.

ایشون اضافه کرد که به خاطر پیشگیری از اینجور سختی هایی، پاکستان و ایران توافق کردن تا به نقش دلار در مبادلاتشان پایان بدن. حساب های بانکی (دو کشور) به ارزهای ملی شون گشایش می یابد.

وزارت بازرگانی پاکستان با سفیر ایران در این کشور این یادداشت تفاهم رو به امضا رساندند. با این حال، یکی از مقامات پاکستانی گفت که هم اینکه بندی در این سازوکار هست که اجازه می دهد که یه فرد از حساب دلاری در آینده به کار گیری کنه و به محض ورداشته شدن تحریم های آمریکا بر مبادلات ایران، هر تاجری می تونه از این گزینه به کار گیری کنه.

پس از لغو تحریم ها بر ایران، نبود کانال بانکی میان ایران و پاکستان یه مانع کلیدی در سازوکار پرداختی واسه تجارت دوجانبه میان دو کشور بوده.

مقامات وزارت بازرگانی پاکستان اضافه کردن که این یادداشت تفاهم به جامعه تجاری دو کشور کمک می کنه تا نگرانی های اساسی در مورد نبود ساختار پرداخت رسمی رفع کنه و در آخر تجارت دوجانبه رو تقویت می کنه.

برچسب ها :

ناموجود