دسته بندی: دکتر سئو
بارکده چگونه خوانده و چگونه چاپ می شود؟

بارکدها با کشیده شدن تابش کوچکی از نور بر روی کد چاپ شده قابل خواندن هستند. چشم شما تنها خط قرمزی نور را می بینید که از Barcode Reader ، اما چه اتفاقی در تابش و بازتاب آن نور قرمز در میان این خطوط تیره و روشن می افتد؟ قطعه ای در بارکدخوان دریافت بازتاب نور و تبدیل آن به سیگنالهای الکتریکی. تابش منبع لیزر شروع به خواندن فضای خالی قبل از اولین خط مشکی و انجام این کار تا انتهای کد انجام می دهد – اگر بارکد دارای این فضای خالی معین در ابتدا و انتهای خود نباشد قابل خواندن نیست که به این فضا ها
منطقه آرام می گوئیم – هر چه کد ما طولانی تر باشد، تعداد نوارهای ما نیز بیشتر خواهد شد و هرچه تعداد نوارهای ما بیشتر باشد باید نوارهای بالاتر نیز افزایش یابد تا کد به راحتی قابل خواندن باشد.

بارکد خوانها
به صورت کلی سه مدل بارکد خوان موجود است: ثابت، بارکدخوان ها سیار دسته ای و بارکدخوانها سیار بی سیم

1- بارکدخوانی ثابت:

به کامپیوتر متصل می شود و داده ها هر بار بار خوانده می شوند. هنگامی که یک barcode اسکن می شود به سرعت از طریق داده های الکتریکی به کیبورد منتقل می شود و باعث می شود تا کاراکترها به سرعت نمایش داده شوند.

2- بارکدخوان ها سیار دسته های:
این نوع بدون اینکه به صورت مستقیم با کامپیوتر متصل باشید اطلاعات را در حافظه ذخیره می کند و سپس استفاده از پایه اطلاعات آن روی کامپیوتر منتقل می شود. . این دستگاه ها شامل یک اسکنر بارکد، یک صفحه نمایش برای انجام کار مورد نظر و یک صفحه کوچک برای وارد کردن اطلاعات مورد نظر مانند تعداد کالا و … هستند.

3 بارکدخوان سیار بی سیم :
این نوع از بارکدخوانها اطلاعات را در حافظه ذخیره می کنند اما اطلاعات انتقال به صورت واقعی اداره می‌شود این مدل از بارکدخوان ها در مواردی که اطلاعات دسترسی برای تصمیم گیری مهم استفاده می شود استفاده می شود.

اسکنر بارکد چکونه کار می کند
پایه هر دستگاه بارکد خوان یک اسکنر، یک رمزگشاینده و یک ارتباط کابل بین کامپیوتر و دستگاه بارکد خوان است.

وظیفه اسکن دهنده این است که کد را scanned و داده های خروجی الکترکی ایجاد کنند که داده ها با نوارهای سیاه و فاصله بین آنها مرتبط باشد. این داده های الکتریکی سپس توسط رمز گشایی تجزیه و تحلیل شده و بر اساس نوع کدگذاری و محتوای کد به صورت متعارف کامپیوتری (حاوی حروف – اعداد یا علامت های دیگر استاندارد مانند “-” و “.” و …) نمایش داده می شود.

چاپ بارکد
با داشتن یک برنامه خوب کامپیوتری، تمام پرینترهای سوزنی، حرارتی و لیزری قادر به بارکد با کیفیت خوب چاپ می شوند، اما اگر می خواهید بهترین چاپ هستید، از پرینتر مخصوص چاپ استفاده کنید که مناسب برای چاپ تعداد زیادی برچسب. اما اگر چاپ چند لیبل در زمان خاصی دارید، می توانید از چاپگرهای سوزنی نیز استفاده کنید. تقریبا اکثر صنایع – کوچک و بزرگ – از چاپگرهای مخصوص برای برچسب استفاده می کنند زیرا به راحتی رولیه برچسبچاپ و مهمتر از آن چاپ سریع و با کیفیت بارکده است که این چاپگرها را در اولویت قرار می دهد.

● استفاده از بارکد در هر کجا
همه صنایع می توانند از مزیت های فن آوری بارکد سود ببرند. در ادامه برخی از موارد کاربردی بارکده را ذکر کنید:

▪کارخانجات

کارخانه های بزرگ و کوچک، انبارها می توانند از مزایای استفاده راحت از استفاده از بارکد استفاده کنند که این سیستم با هماهنگی های مختلف مدیریتی مانند mrp، wms و mes سازگار است.

▪حمل و نقل
استفاده از بارکد در صنعت حمل و نقل باعث راحتی مدیریت کالاهای ثابت یا در حال حرکت می شود.
هماهنگی بارکد با سیستم های مختلف شبکه ای باعث کاهش هزینه ها و ایجاد خدمات بهتر برای مشتریان می شود.

▪فروشگاه ها
استفاده از بارکد در فروشگاه ها می توانید دقیق کنترل ورود و خروج کالاها، موجودی انبار و قیمت جنس ها را در لحظه داشته باشید در حالی که استفاده از اتصال بی سیم می توانید به راحتی در لحظه سفارش مشتری ثبت و خرید انجام دهید.

▪مراکز درمانمانی
استفاده از سیستم بارکد در مراکز بهداشتی باعث می شود تا مدیریت اطلاعات مهمی مانند: بیمار پزشکی، نوع بیمه و سایر اطلاعات به دست آمده.

برچسب ها :

ناموجود