بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین
لطفا به این مطلب رای بدین

[رای ها: ۵ امتیاز: ۵]

بازاریابی آنلاین

فوت وفن های برتر بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی

 

بهترین روش بازاریابی اینترنتی چیه؟ رویکردها و روشای مختلفی واسه بازاریابی آنلاین هست. این مهمه که شکل های جور واجور روشای بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ رو بشناسیم تا بتونیم یافته های اونا رو مقایسه کنیم. در این مقاله بازاریابی اینترنتی و تبلیغات آنلاین با ویرلن همراه باشین :

(بازبینی در آذر ۹۶)

 

بازاریابی اینترنتی با مقاله و رپورتاژ

بازاریابی با رپورتاژ آگهی

به معنی نوشتن مقاله و منتشر کردن اون به شکل رپورتاژ آگهی در وب سایتای خبری پربازدیده. وقتی که شما مقاله ای می نویسید به شما این امکان داده می شه که چند لینک در محتوای اون بذارین و به این شکل از اون سایت بک لینک با کیفیت دریافت کنین که واسه سئو بسیار موثره. آدمایی که به دنبال اطلاعات جستجو میکنن می آیند و مقاله ی شما رو می خونن. اگه واسه اونا باحال باشه واسه به دست آوردن جزییات بیشتر، از سایت شما بازدید می کنن. بازاریابی محتوا از راه رپورتاژ روش بسیار خوبی واسه ساختن بک لینک دائمی واسه سایتتانه، که در نتیجه رتبه بندی سایت شما رو  موتور جستجوی گوگل بهتر می کنه و هم اینکه ترافیک سایت رو بالا می برد.

 

 

بام مارکتینگ (Bum marketing )

بازاریابی رپورتاژ

روشی در بازاریابیه که از مقاله (رپورتاژ آگهی) استفاده می کنه اما با مورد بالا فرق داره. اینجا شما به دنبال کلمه کلیدی های احتمالی می گردید که در گوگل جستجوی بیشتری داره. مقاله هایی در مورد اونا می نویسید و در سایتای معتبر منتشر میکنین و اونا رو به صفحات سایت خود و محصولی که می خواهید تبلیغ کنین لینک می کنین.

 

 

 

 

بازاریابی دیجیتالی در انجمن و تالار گفتگو

بازاریابی در انجمن و تالار گفتگو

انجمن یا تالار گفتگو مکانیه که کابران در اونجا گرد هم می آیند و در مورد مسائل خود و روش هدف دار هایی که واسه مشکلاتشون دارن بحث می کنن. تالارهای گفتگوی بسیاری در اینترنت هست که شما می تونید ملحق شید و در بحث مشارکت داشته باشین. بخش بزرگ انجمن ها امکان درج لینک به سایت شما رو در متن شما جفت و جور می کنن که در زیر پستی که شما جفت و جور کردین ظاهر می شه. این مدل بازاریابی اینترنتی هم ترافیک خوبی واسه سایت ایجاد می کنه.

 

 

بازاریابی آنلاین در موتور جستجو (سئو)

بازاریابی آنلاین با سئو

این روش شامل ی بهینه سازی سایت واسه موتور جستجو گوگل در مورد طراحی و محتوای سایت شما هستش. موتور جستجو از الگوریتم خودش واسه رتبه بندی سایت ها استفاده می کنه و وقتی مردم دنبال چیزی هستن سایت هایی که سئو بهتری دارن به نمایش در می آیند. بهینه سازی سایت واسه موتور جستجو یا سئو روشیه که شما به کمک اونا تلاش می کنین سایت و محتواتون رو طوری بسازین تا مورد پسند موتورهای جستجو واقع شه. شما یا از سئو سایت کمک می گیرید یا از سرویس های پرداختی استفاده می کنین.

 

 

بازاریابی آنلاین پرداخت به ازای کلیک

بازاریابی آنلاین با تبلیغات کلیکی

یه سرویس پرداختیه که شما هر وقتی که تبلیغات شما کلیک می شه به شرکت ارائه کننده خدمت، هزینه پرداخت می کنین. این نوع سایت بازاریابی اینترنتی در میان بازاریاب های اینترنت تقریباً محبوبه. فارغ از گوگل و یاهو سرویس های زیاد دیگری هم با مدل پرداخت به ازای کلیک در دسترس هستن.

 

 

تعریف بازاریابی اینترنتی با رد و بدل کردن لینک

اینجا یه سایت، لینکی رو واسه سایت دیگری در ازای گذاشتن لینک خودش روی اون سایت قرار می دهد. اوایل از این روش با هدف سئو استفاده می شد اما یه تغییر در الگوریتم موتور جستجو اون مزیت رو نابود کرد. اما رد و بدل کردن لینک، هنوزم روش قدرتمندی واسه ایجاد ترافیکه.

 

شما می تونید جایگاه لینک وبسایتتان رو روی سایت دیگه بخرین. انجام این روش قبلا واسه سئو بسیار رایج بود چون که لینکای ورودی که به صورت یه طرفه می آیند واسه رتبه بندی سایت شما بوسیله موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند. این روش هم اینکه اگر سایتی که شما جایگاه لینک رو از اون خریدین بسیار پر بازدید باشه، ترافیک شما رو بالا میبره.(البته حالا سئو کارا این روش رو پیشنهاد نمی کنن).

 

 

بازاریابی آنلاین در سایت نیازمندیها

شما می تونید سایت خود رو روی سایت های نیازمندیها تبلیغ کنین. هر دو نوع تبلیغات رایگان و پرداختی اونا هم در دسترسه.

 

بازاریابی اینترنتی ای زین

ایمیل مارکتینگ اشاره داره به بازاریابی ایمیلی. شما می تونه خبرنامه ی خودتون یا ای زین (Ezine) یا مجله ی الکترونیک خودتون رو شروع کنین که مشترکین شما بتونن انتخاب کنه که اون ها رو دریافت کنن یا خیر. ایجاد کردن یه ا ی زین، بخش اصلی و اساسی کسب وکار داخلی شما هستش. شما می تونید انتخاب کنین که یه فضای تبلیغاتی رو در ای زین هایی بخرین که سابقه ی خوبی دارن. در این صورت، سایت شما با خوانندگان هدفی مواجه می شه که شاید دوست داشته باشن مشتریان شمام بشن.

بازاریابی آنلاین با ایمیل مارکتینگ

 

 از راه فهرست سازی بانک ایمیل

این مورد اشاره داره به ایجاد کردن یه پایگاه داده ی تشکیل شده از مشترکین، یعنی کسائی که وقتی در ای زین شما شرکت می کنن یا در مقابل دادن نشانی ایمیلشان به شما امکان دانلود رایگان دارن، به فهرست اون پایگاه داده وارد می شن. شما می تونید با پیشنهادات و آگهی های خود با این مشترکین در تماس باشین.

 

بازاریابی اینترنتی با خریداری لید

چند سرویس پراختی هست که به شما اسامی و نشانی های ایمیل افراد یا لیدها رو در قبال هزینه میده. این روش تولید لید نامیده می شه. این کار بوسیله اونا از راه گذاشتن فرم مشارکت شما (فرمی که یه بازدیدکننده به خاطر اشتراک پر می کنه) روی سایت های بسیار پر بازدید انجام می شه، فرایندی که می تونه روی سایت خودتون هم انجام بدین. در واقع شما به طور عادی به ازای لید، باید پول پرداخت کنین.

 

بهترین راه بازاریابی آنلاین چیه؟ : شکل های جور واجور روشای بازاریابی آنلاین در ایران

 

بازاریابی ویروسی

اینجا شما مطالب سودمندی در کتاب آنلاین ، پی دی اف یا نرم افزار ایجاد می کنه و به مردم این امکان رو می بدید که به صورت رایگان اون رو ببینین. این کار به گسترش لینک های سایت شما و برند شدن سایتتون کمک می کنه. شما جدا از ای بوک یا نرم افزار می تونید چند ویدئوی خنده دار دار یا ایمیل های بامزه هم بسازین. در واقع به دنیال جفت و جور ی هرچیزی باشین که مردم بهتر می دونن سری بزنن و اون رو به اشتراک بذارن.

 

بازاریابی محتوا

 

بازاریابی دیجیتال با اعلامیه های مطبوعاتی

اینجا شما اخبار رسمی سایتان رو تو یک یا چند سایت منتشر می کنین. رپورتاژ خبری واسه این منتشر می شن که آگاهی رو در میان بازدیدکنندگان وب بسازن و در کانال ها یا سایت های خبری جور واجور در اینترنت به نمایش در می آیند. هم اینکه لینکا ورودی بالایی هم ایجاد می کنه. از هر دو نوع رایگان و پرداختی این اطلاعیه ها در دسترس هستن.

 

بازاریابی سرمایه گذاری مشترک

اینجا دو یا چند بازاریاب گرد هم جمع می شن و محصول یا خدمتی رو به روش ای که به نفع همه اونا باشه تبلیغ می کنن. سرمایه گذاری های مشترک روش بسیار خوبی واسه ساختن کسب وکار شما هستن چون در این روش تلاش ها و اقدامات بازاریابی ترکیب می شه و یافته های همیشه بیشتر از تلاش های فردیه.

بازاریابی

 

بازاریابی برنامه وابسته

شما می تونید برنامه وابسته (affiliate program) خودتون رو در جایی راه اندازی کنین که مردم ملحق می شن. در این صورت اونا کالای شما رو با لینک پیروی خودشون تبلیغ می کنن. وقتی که فروشی انجام می شه اونا یه کمیسیون هدیه دریافت می کنن. شما واسه این کار به یه مدیر برنامه عضویت وابسته نیاز دارید.

 

بازاریابی حقوق فروش دوباره

شما می تونید حقوق مربوط به فروش دوباره محصول خودتون رو جایی پیشنهاد کنین، جایی که مردم میتونن تا اون رو بفروشن و تموم اون پول رو نگه دارن. این کار ارزش محصول شما رو بالا می برد و به محبوبیت برند کمک میکنه چون فروش بیشتری در مقایسه با وقتی که شما خودتون به تنهایی اون رو می فروشید به دست می آورد. این نوع بازاریابی اینترنتی به برندسازی هم کمک می کنه.

 

بازاریابی اینترنتی با آراس اس

آراس اس rss به معنی هم نشری سراسر ساده س! و شاید معنی سازی کردن اون در اول سخت باشه. آراس اس با فیدهای آر اس اس کار می کنه که باید از راه سایت تولید شن. افراد می تونن در این فیدهای آراس اس مشترک شن و محتوای سایت رو از راه آراس اس خوان بازدید کنن. به این روش مردم می تونن تا محتوا رو مستقیماً روی دسکتاپ خودشون دریافت کنن. این روش در مقایسه با روش های دیگه تقریباً جدیده و به دنبال مشکلات هرزنامه ها در بازاریابی ایمیلی واقعاً محبوب شده.

 

بازاریابی دیجیتال در وبلاگ

بازاریابی دیجیتال در وبلاگوبلاگ مانند یه مجله آنلاینه که شما می تونید به صورت روزانه اون رو آپدیت کنین. در این روش به یه پلتفرم بلاگینگ مانند وردپرس یا بلاگر و مانند اینا نیاز دارین و می تونید پس از تولید محتوا اون رو در وبلاگا منتشر کنین یا میزبان سایت خودتون باشین. وبلاگ ها شدیداً در میان بازاریاب ها محبوب هستن و موتورهای جستجو فوق العاده اونا رو دوست دارن. این روش یه ضرورت واسه کسب وکار شما حساب می شه.

 

 

بازاریابی دیجیتال با بوکمارکینگ اجتماعی

این روش، روش ی پایانی و متمرکز در بازاریابی است. سایت های نشونه گذاری آنلاینی وجود دارن که مردم می تونن از اونا واسه بوکمارک کردن مکان ها در سایتی که دوست دارن استفاده کنن. شما می تونه این دکمه های بوکمارکینگ رو در سایت یا وبلاگ خودتون به نمایش بذارین و مردم شایدً اگه از سایت شما خوششون بیاد واسه بوکمارک کردن عضو می شن. این روش هم ترافیک خوبی ایجاد می کنه.

 

بازاریابی اینترنتی

این روش هم فوق العاده جواب می دهد. شما می تونید یه ویدیو رو روی سایت هایی که اشتراک ویدیو آپلود کنین. مردم تماشا می کنن و بعد از سایت شما بازدید می کنن. این روش از نظر نظری به بازاریابی مقاله شباهت دارن اما رسانه مورد استفاده در اونا فرق داره. یوتیوب، سایت محبوبیه که امکان آپلود ویدیو رو به شما می دهد.

 

استخدام بازاریابی اینترنتی

واسه استخدام یه متخصص بازاریابی اینترنتی باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که شخصی میتونه به عنوان بازاریاب اینترنتی بهترین کارکرد رو داشته باشه که در همه بخش های دیجیتال مارکتینگ و سئو دارای مهارت و تجربه بالا باشه . شخصی که بهترین سایتا واسه بازاریاب اینترنتی رو بشناسه و بتونه از جدید ترین روشای واسه برندسازی اینترنتی استفاده کنه.

 

 

 

مقالات مربوط به آموزش بازاریابی اینترنتی :

  • ۱۱ آمار بازاریابابی دیجیتال که باید ببینین
  • به چه دلیل تبلیغات در گوگل بهترین راه بازاریابی آنلاینه ؟

 

 

برچسب ها :

ناموجود