دسته بندی: آموزشی
تاثیرات استرس بر اندام‌های مختلف بدن ؟

استرس و اضطراب وقتی از حد طبیعی بیشتر شه، واسه تموم آدما آزار دهنده س و به این خاطر پیشنهاد می شه اگه در کارای پشت سر هم و با شتاب روزانه دچار این حالت میشین با احساسی مثبت یه نفس عمیق بکشین و حس ناخوشایند استرس رو با بازدم خود از وجودتون خارج کنین.

 

به گزارش ایسنا، بدن ما مثل یه رادار استرس عمل می کنه و وقتی استرس از بین میره بدن ما آزاد می شه.

 

در مقاله ای که در سایت کامن سنس منتشر شده، به طور خلاصه به بررسی نتیجه های استرس روی اندامای جور واجور بدن پرداخته شده که اولین اونا موهای شمان؛

– مو: استرس می تونه موجب ریزش مو یا سفید شدن تارهای مو شه.

 

– مغز: استرس از عوامل مهم ایجاد سردردها، بی خوابی، کابوس دیدن، افسردگی، اضطراب، نوسانات خلقی و رفتارای تنشیه که این موارد تنها کمی از نتیجه های استرس روی مغز هستن. استرس هم اینکه موجب احساس سبکی در سر، سرگیجه، سختی در دقیق شدن و فوکوس کردن وپراکندگی افکار می شه.

– دهن: بعضی وقتا زخمای دردناکی که در دهن درست می شن به دلیل نوع تغذیه نیستن بلکه می تونن به وجود اومده از طریق استرس باشن. بقیه مشکلات استرس روی دهن شامل دندون قروچه، قفل شدن فک، خشکی دهن، مشکلات بلعی و لکنت زبون هستن.

 

– عضلات: بدن درد و دردهای عضلانی از عادی ترین شکایات به وجود اومده از طریق استرس مخصوصا در بین کارمندان اداراته. دردهای اسپاسمی از شایع ترین مشکلات استرس روی عضلات هستن که برطرف کردن اونا نیاز به استراحت و تغذیه مناسب داره که بعضی وقتا زندگی پرمشغله حتی اجازه این کار رو هم به ما نمی ده. هم اینکه دردهای مفصلی، ضعف عضلانی و نبود تعادل ماهیچه ای از دیگر مشکلات استرس بر عضلات بدن هستن.

 

– قلب و ریه: استرس موجب بروز مریضیای قلبی و فشار خون بالا می شه. آسم و مشکلات تنفسی هم مشکلات استرس روی ریه هستن.

 

– مجاری گوارشی: مشکلات معده ای، تحریک پذیر روده و زخما گوارشی از مهمترین اثرات بد استرس بر بدن هستن.

 

– پوست: استرس می تونه موجب بروز بیماریهای پوستی مثل اگزما و پسوریازیس شه. علاوه بر اینا تعریق زیاد، خارش، ایجاد بثورات جلدی و عفونتا از نتیجه های افزایش استرس و اضطراب هستن.

استرس ایسنا

برچسب ها :

ناموجود