دسته بندی: آموزشی
تاثیرات ریمل بر مژه ها و چشم ها!

باورتون نمی شه که ریمل هم می تونه باعث به خطر افتادن سلامتتون شه؟ بهتره نگاهی به سوال و جواب های مطرح شده در ادامه مطلب بندازید؛ شاید تصورتون عوض شد.

Mascaraبه کار گیری هرگونه وسایل آرایش نیازمند یه دست ماهره تا اون رو به بهترین راه انجام بده. ریمل و لوازم آرایشی و بهداشتی اما اگه اشتباه کنین می تونه از شما دلقکی بسازه که از سیرک فرار کرده اید! ولی نگران نباشین، قابل درکه که همه ماهر نیستن اینجا نکاتی رو درباره به کار گیری ریمل آورده ایم که می تونه کمک خوبی کنه. پوش,ندن همیشگی مژه ها با ریمل، جلوی رشد مناسب اون ها رو می گیرد. ضمن اینکه مواد موجود در ریمل می تونن باعث خشک و شکننده شدن مژه ها هم شن.

۱- اگه قرار باشه هر روز از ریمل استفاده کنین، ریمل های ضدآب مناسب تر هستن یا معمولی؟

معمولی؛ ریمل های ضدآب، سخت تر از ریمل های معمولی از روی مژه ها پاک می شن و معمولا هنگام پاک کردن اون ها، تعدادی از مژه ها هم کنده می شه. به خاطر همین و واسه پیشگیری از آسیب دیدن مژه ها، به کار گیری ریمل های معمولی رو به شما پیشنهاد می کنیم. به کار گیری ریمل های ضدآب باید به یکی دو بار در سال، اونم واسه شرکت در مراسم یا مهمانی هایی که به به کار گیری لوازم آرایش موندگار تر نیازه، محدود شه.

 ۲- واسه پر تر نشون دادن مژه ها، به کار گیری ریمل بهتره یا مژه مصنوعی؟

ریمل؛ پوست پلک و حتی مژه های خیلی از آدما به چسب مژه مصنوعی حساسیت داره و ممکنه با به کار گیری مژه مصنوعی دچار قرمزی لب پلک، خارش پلک و چشم یا حتی ریزش مژه ها شن. بهتره واسه پر تر نشون دادن مژه های خود به جای به کار گیری مژه مصنوعی، ریمل معمولی شامل خرده مژه رو ۲ یا ۳ بار از ریشه مژه ها به سمت نوک اون ها بکشین.

۳- استفاده دائمی و روزانه از مژه مصنوعی مجازه؟

نه؛ چسب های مخصوص مژه های مصنوعی شامل موادشیمیایی خاصی هستن که می تونن به سرعت باعث تحریک ریشه مژه ها و ریختن اون ها شن. اگه این چسب به اشتباه یا در اثر گرمای هوا به داخل چشم نفوذ کنه، باعث تحریک شدید، قرمزی، سوزش، خارش و التهاب چشم ها می شه. به خاطر همین به کار گیری مژه مصنوعی رو به موارد بسیار خاص و اونم واسه شرکت در مراسم یا جشن های مخصوص، محدود کنین.

۴- استفاده روزانه از ریمل، باعث کوتاه شدن کم کم مژه ها می شه؟

بله؛ پوش,ندن همیشگی مژه ها با ریمل، جلوی رشد مناسب اون ها رو می گیرد. ضمن اینکه مواد موجود در ریمل می تونن باعث خشک و شکننده شدن مژه ها هم شن. اگه بیشتر از سه ماه از خرید ریملتان گذشته و محتوای قوطی خشک و چسبناک شده، اون رو دور بندازید، ولی اگه کمتر از سه ماه از خرید ریمل می گذره، می تونید در قوطی شامل ریمل رو محکم ببندین و اون رو واسه چند ساعت قوطی دربسته رو داخل آبجوش بندازید تا مایع داخل اون دوباره نرم و قابل استفاده شه. اگه عادت به استفاده روزانه از ریمل دارین و نمی خواهید سلامت مژه هاتون به خطر بیفته، حتما قبل از خواب مژه ها رو با محلول های پاک کننده چشم و مژه، بشورید و تمیز کنین و بعد از یه بازسازی کننده مناسب مژه واسه حفظ سلامت و سرحالی اون ها استفاده کنین. صبح ها هم قبل از به کار گیری ریمل، مژه ها رو با کمی روغن بادام یا روغن نارگیل بدون بو، چرب کنین.

۵- گرم کردن فرمژه قبل از به کار گیری اون واسه حالت دادن بهتر به مژه ها کار درستیه؟

نه؛ بعضی خانوم ها نوار پلاستیکی یا قسمت بالایی فرمژه رو با قرار دادن در برابر بخار آب یا باد داغ سشوار، کمی گرم می کنن تا مژه هاشون هنگام به کار گیری فرمژه بهتر حالت بگیره، اما این کار باعث سوختن کم کم پوست لبه های پلک و موی مژه ها می شه. اینطوری، امکان ریزش مژه ها و رشد کنه تر اون ها هم وجود داره. واسه حالت دادن بهتر به مژه ها، به جای گرم کردن فرمژه، مژه های خود رو با هوله ای آغشته به آب گرم، کمی گرم و مرطوب و بعد از فرمژه استفاده کنین تا نتیجه دلخواه رو به دست بیارید.

۶- به کار گیری آبجوش یا چای کمرنگ واسه رقیق کردن مایه ریمل کار درستیه؟

نه؛ بدیش اینه بعضی خانوم ها پس از یه مدت که ریملشان خشک یا کمی چسبناک می شه، از آبجوش یا چای کمرنگ واسه رقیق کردن اون استفاده می کنن و نمی دانند که با این کار، بستری مناسب، گرم و مرطوب واسه رشد شکل های جور واجور قارچ ها و باکتری ها جفت و جور می کنن. اینجور ریملی می تونه خیلی راحت زمینه دچار شدن به ناراحتی، حساسیت و عفونت های چشمی رو جفت و جور کنه. اگه بیشتر از سه ماه از خرید ریملتان گذشته و محتوای قوطی خشک و چسبناک شده، اون رو دور بندازید، ولی اگه کمتر از سه ماه از خرید ریمل می گذره، می تونید در قوطی شامل ریمل رو محکم ببندین و اون رو واسه چند ساعت داخل آبجوش بندازید تا مایع داخل اون دوباره نرم و قابل استفاده شه.

۷- سوزش و خارش چشم ها در اثر به کار گیری ریمل، جزو شایع ترین مشکلات به کار گیری لوازم آرایش هستن؟

بله؛ شکل های جور واجور ناراحتی های چشمی از جمله سوزش، خارش، زخم شدن قرنیه، ریختن مژه ها و حتی نابینایی، از شایع ترین مشکلات به کار گیری ریمل های ناجور در سراسر دنیاست.

نکته مهم: کارشناسان پوست پیشنهاد می کنن به هیچ وجه لوازم آرایش چشمی مایع مانند ریمل و خط چشم رو از دست فروشان یا بدون وکیوم و تاییدیه وزارت بهداشت کشور خودتون نخرید و از تست کردن اینجور لوازم آرایشی در مغازه ها دوری کنین و تا حد امکان اون ها رو از داروخونه ها جفت و جور کنین.

ریمل زدن با در نظر گرفتن شکل چشم

شکل های جور واجور ریمل زدن و کاربرد اونا

بازنشر جام جم آنلاین ریمل

برچسب ها :

ناموجود