تاثیر تولید محتوا و ویدئو تبلیغاتی بر سئو سایت !
لطفا به این مطلب رای بدین

[رای ها: ۴ امتیاز: ۴٫۸]

تکنیکای سئو

 

در مقالات قبل به معرفی سایت پرداختیم. در ادامه این مقاله دو مورد دیگه از این فوت وفن ها رو معرفی میکنیم ؛

با ویرلن همراه باشین:

 

صفحات موجود رو طولانی تر کنین

در مطالعه ی گذشته بوسیله Backlinko در مورد تاثیر تولید محتوا بر سئو سایت ، این نتیجه به دست آمده که هر چی محتوا بیشتر باشه، احتمال قرار گرفتن سایت شما در بالای رتبه ی صفحه ی یافته های موتور جستجو بیشتره.

تکنیکای سئو سایت

اما نوشتن بیشتر از ۲۰۰۰ کلمه واسه هر پست وبلاگ کار هرکسی نیس چون فرایندی وقت گیر و فشرده س. عوضش، تبدیل صفحه ۱۲۰۰ کلمه ای به ۲۰۰۰ کلمه به نسبت کاری راحت تره. محتوای موجود قویه و خوانندگان مشخصی داره. به جای اینکه از اول شروع به نوشتن مطلب کنین بهتره یکی از مطالب خود رو پیدا کنین که قبلاً خوب در گوگل نتیجه داده. بعد اون رو با اطلاعات جدید و اضافه کردن محتوا به روز کنین و بر سیگنال های موجود واسه افزایش رتبه تکیه کنین. چگونگی ی کار به این صورته:

در زیر “ترافیک جستجو” در کنسول جستجوی گوگل ((Google Search Console روی” آنالیتیک جستجو (Search Analytics)” کلیک کنین. در این صفحه ” “Position رو بررسی کرده و “Pages” رو انتخاب کنین.

گوگل کنسول وبمستر گوگل گوگل کنسول وبمستر گوگل

 

تلاش کنین صفحاتی رو پیدا کنین که رتبه ای بین جایگاه ۱۱ تا ۳۰ در گوگل دارن. این ها گزینه های عالی واسه محتوای اضافی هستن که می تونه رتبه ی شما رو بالا ببرن.

 

دقیق شدن و فوکوس کردن روی سئو سایت های اشتراک گذاری ویدیو

۵۵ درصد از تموم جستجوهای کلید واژه ها در گوگل دست کم یه ویدیو دارن و ۸۲ درصد اون ها ویدیوهای سایت های اشتراک گذاری ویدیو هستن. با دقیق شدن و فوکوس کردن روی سایت های اشتراک گذاری ویدیو وب سایت خود رو به صفحه ی اول در گوگل برسونین و از راه سایت های اشتراک گذاری ویدیو هم ترافیک رو به طرف سایت خود بکشونین.

سئو سایت با یوتیوب

سئو سایت با یوتیوب

 

نتیجه چه هستش؟ ترافیک دو برابر با همون محتوا. در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که از راه اون ها می تونید پس از ساخت ویدیوهایتان سئو خود رو بهتر کرد:

الف) ویدیوی سئو پسند بسازین

نام فایل، عنوان، توضیحات، همه ی این عناصر بر رتبه ی سایت شما اثر می گذارد.

  • عنوان ویدیو

از یه عنوان ویدیویی جذاب که سئو پسند و قابل کلیک باشه استفاده کنین. در حالت ایده آل، شما باید از همون قانون ای در عنوان ویدیوی خود پیروی کنین که در پست های وبلاگ خود دنبال می کنین:

واسه افزایش کلیک و به اشتراک گذاری، کلمه کلیدی های قوی رو بذارین.

تاثیر یوتیوب بر سئو سایت

 

 

تاکتیک دیگه، به کار گیری کلمه کلیدی های خود در شروع عنوانه. پس از اون یه زیر تیتر رو پس از دو نقطه واسه افزایش کلیک اضافه کنین. عنوان شما دست کم باید ۵ کلمه داشته باشه و شامل یه کلید واژه هدف باشه. این کار نه فقط به رتبه ی سایت در SERP کمک می کنه بلکه ویدیوی شما در سایت های اشتراک گذاری ویدیو بیشتر کلیک می خورد.

تاثیر سایتای اشتراک ویدیو بر سئو سایت

  • توضیح ویدیو

از اونجا که روبوت های گوگل نمی تونن ویدیوها رو بخونن، بر محتوای متنی شما تکیه می کنن تا تعیین کنن ویدیوی شما درباره ی چیه. پس به جای اینکه فقط درباره ی بعضی از کلمه کلیدی های مورد نظر بنویسین، تلاش کنین پست های وبلاگ کوتاه بسازین که محتوای ویدیوی شما رو به طور دقیق توضیح بدن. در صورت اینجور کاری، گوگل و هم اینجور خوانندگان دقیقاً می دانند ویدیوی شما درباره ی چه چیزیه. از اونجا که خیلی از رقبای شما این کار رو انجام نمی بدن رتبه ی سایت شما سریع تر زیاد می شه.

 

ب) ویدیوهای طولانی تر بسازین:

مانند محتوا، ویدیوهای طولانی تر در موتور جستجوی یوتبوب بهتر عمل می کنن. خودتون امتحان کنین: کلمه کلیدی و یا موضوعی محبوب رو تایپ کنین و ببینین چی در بالای صفحه به نمایش در میاد.

تلاش کنین مدت زمان ویدیو هاتون دست کم ۵ دقیقه باشه. مثل محتوای نوشتاری، ویدیوهای طولانی تر کاربر بیشتری جذب می کنه.

ج) از  تصاویر پیش نمایش واسه فایل ویدیویی استفاده کنین

تصویر پیش نمایش خوب ویدیو حتماً به سئو کمک نمی کنه، اما مثل یه تیتر بزرگ، به افزایش کلیک کمک می کنه؛ و این به این معنا هستش که شما می تونید بازدیدهای بیشتری نسبت به یافته های جستجوی دارای رتبه ی بالاتر داشته باشین که همه به لطف انتخاب تصویر پیش نمایش مناسبه. یه تصویر پیش نمایش قوی باید به بینندگان بگه که ویدیو دقیقاً درباره ی چیه. تلاش کنین از یه تصویر جذاب همراه با یه برگه عنوان استفاده کنین.

 

مقالات آموزشی بیشتر :

  • آموزش سئو

  • آموزش تبلیغات اینترنتی

  • رپورتاژ آگهی

برچسب ها :

ناموجود