دسته بندی: آموزشی
تاثیر سیر در پیشگیری از سرطان

قرن هاست سیر داروی گیاهی مهمی در درمان مریضیا حساب می شه. طبق اسناد پزشکی موجود در مصر باستان که قدمت اون به ۱۵۵۰پیش از میلاد می رسه، نقوش یافت شده بر دیواره مقبره های مصر و مکانای دور و بر مقبره ها در اوایل ۳۷۰۰ قبل از میلاد نشون میدن که سیر به عنوان درمانی واسه مریضیای قلبی، سرطان و دیگه مریضیای طولانی مورد استفاده قرار می گرفته.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ علم نوین خیلی از فواید شفابخش سیر و خواص بالقوه اون در کاهش فاکتورهای خطرناک تعداد کثیری از مریضیا، که بعضی از اونا به افزایش سن ربط داره از جمله مریضیای قلبی عروقی و عصب شناختی و سرطان رو تائید می کنه. تاثیر سیر و عصاره سیرخشک، در مکملی طبیعی و بی بو ساخته شده در شرکت امریکایی Wakunaga ، که در روی آدم آزمایش شده به اثبات رسیده.

ساختار اساسی در خواص پیشگیرانه سیر بیشتر براساس تحقیقات انجام شده روی عصاره سیر خشک ارائه شده و بیشتر به وجود اومده از طریق خواص آنتی اکسیدانی ترکیبات آلی گوگرده و دارای توانایی افزایش مصونیت سیستم ایمنی، رفع مسمومیت ناشی ازمواد سرطانزا، کاهش التهاب و کمک به پیشگیری از جهشای منتهی به سرطان هستش.

تحقیقات اپیدمیولوژیکال

اسناد معتبر از موسسه ملی سرطان

چندین مطالعه روی تعدادی خیلی از افراد انجام شد و یافته های نشون دهنده ارتباطاتی بین افزایش مصرف سیر و کاهش خطر دچار شدن به بعضی از سرطانا مثل معده، روده، مری، پانکراس و سینه بود. در تجزیه تحلیل ۷ مورد از این تحقیقات انجام شده روی افراد، محققان اثبات کردن هرچه اندازه مصرف سیر زیاد شه، به همون نسبت خطر دچار شدن به سرطان معده و روده کم میشه.

در مطالعه ای کامل در مرکزمطالعات زنان آیوا، به بررسی نقش برنامه غذایی و فاکتورهای خطرناک دیگه در مورد گسترش سرطان در زنان میانسال پرداخته و اثبات کردن که رابطه عمیقی بین مصرف سیر و کاهش خطر دچار شدن به سرطان روده هست. زنائی که مقدار زیادی سیر مصرف می کردن تا ۵۰٪ خطر دچار شدن به سرطان روده در اونا پایین تر از زنائی بود که مقدار سیر کمتری مصرف می کردن.

چندین مطالعه روی مردم در چین صورت قبول کرد که دور محور مصرف سیر و خطر دچار شدن به سرطان می چرخید. در یکی از این تحقیقات نشون داده شد که مصرف تکراری سیر و نوعای جورواجور پیاز و پیازچه با کم شدن دچار شدن به سرطان مری و معده رابطه مستقیم داشته و هرچه اندازه مصرف سیر بالاتر بوده، خطر دچار شدن به سرطان پایین تر اومده.

در یکی دیگه از تحقیقات مشخص شد که مصرف سبزیجات از جنس سیر و پیاز، به خصوص خود سیر و پیاز با کم شدن خطر دچار شدن به سرطان معده در رابطه بوده. در سومین مطالعه، نشون داده شد جذب حداکثری سبزیجات از جنس سیر و پیاز، مخصوصا سیر و تره فرنگی (بیشتر از ۱۰ گرم در روز) تا ۵۰٪ از خطر دچار شدن به سرطان پروستات کم می کنه.

هم اینکه دلایل مربوط به اینه که افزایش مصرف سیر ممکنه خطر دچار شدن به سرطان لوزالمعده رو کم کنه. در یکی از تحقیقات انجام شده در بخش سان فرانسیسکو اثبات کرد که در آدمایی که سیر مصرف می کنن در مقایسه با آدمایی که سیر مصرف نمی کنن تا ۵۴٪ خطر دچار شدن به سرطان لوزالمعده در گروه اول پایین تر بوده.

هم اینکه، در مطالعه انجام شده در فرانسه روشن شد که افزایش مصرف سیر، آمار دچار شدن به سرطان سینه رو به شکل زیادی کم می کنه. پس از احتساب کل کالریای جذب شده و تعیین فاکتورهای خطرناک، مشخص شد خطر دچار شدن به سرطان سینه در آدمایی که مقدار زیادی فیبر، سیر و پیاز مصرف می کنن کاهش داشته.

در تحقیقات گذشته امراض همه گیر که در چین صورت قبول کرد مشخص شد که جذب سیر خام یه یا دوبار در هفته نقش موثری در کاهش سرطان ریه داشته و این تاثیر به وجود اومده از طریق اندازه مصرف هستش. محققان اشاره می کنن هرچند ممکنه سیر بتونه به صورت بالقوه مانع از بروز سرطان ریه شه اما ترکیبات موثر در پیشگیری از سرطان ریه بازم نامعلوم باقی مونده.

عصاره سیر خشک محافظی طبیعی

شاید به دلیل بوی ناخوشایند و البته دراز مدت و مشکلات جانبی بالقوه سیر مثل نفخ شکم و اسهال امکان مصرف سیر تازه واسه همه ممکن نباشه، و موجب شه از فواید سیر بی بهره بمونن. عصاره سیر خشک، مکملی بی بو و طبیعیست که از سیر طبیعی تازه و طی فرایندهای طولانی در دمای اتاق به عمل اومده و عصاره گیری شده.

ماده ای ناپایدار و تند مثل آلیسین که در هر حبه سیر پیدا میشه و منبع بوی سیره، به ترکیباتی پایدار مثل آلیل سیستئین پس فرستاده می شه، بیشترین حد آب ترکیبات قابل حل آلی گوگرد در عصاره سیر خشک واسه مثل سازی مواد و آلیل مرکاپتوسیتنین که ترکیبی منحصر به فرد در عصاره سیر خشکه، استفاده میشن. براساس گزارشات حدودا ۷۰۰ مورد مطالعه علمی و بالینی در مورد عصاره سیر خشک که بخش کلی ای از خواص سیر رو دربر داره و اثرات اون بر سلامت انجام پذیرفته س.

طبق مدلای آزمایشگاهی و تحقیقات بالینی اثبات شده عصاره سیر خشک که پر از ترکیبات آلی گوگرد و پر از ترکیبات فعال آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی ان در برابر امراض و مریضیای مربوط به افزایش سن، که خیلی از اونا در نتیجه صدمات به وجود اومده از طریق رادیکالای آزاد و التهابات بوده، نقش محافظ رو اجرا می کنن.

سرطان، تصلب شرائین، مریضیای قلبی عروقی و مشکلات بازسازی سلولای عصبی مثل جنون، و شکل غالب اون یعنی فراموشی از جمله این موارد حساب می شن. اثبات شده که عصاره سیر خشک سیستم ایمنی بدن رو تقویت کرده، متابولیسم و مسمویتا رو دفع می کنه، مواد و دیگه ترکیبات سرطانزا رو از بدن دفع می کنه.

خواص ضد سرطانی عصاره سیر خشک

خواص ضد سرطانی عصاره سیر خشک در سیستم بدنی نمونه ها به صورت گسترده ای گزارش شده. در میون این یافته ها، عصاره سیر خشک و اجزاء اصلی اون که طبق اندازه مصرف مانع از سرطان روده می شن و آنزیمی به نام گلوتاتیون ترانسفرز که به دلیل همکاری در رفع مسمومیت خیلی از ترکیبات سرطانزا در کبد و روده شناخته شده رو تحریک می کنه.

محتویات آنتی اکسیدانی اونا، رادیکالای آزاد که موجب تحریک و تغییر یهویی عوامل سرطانزا در اسید دی اکسی ریبونوکلیک موسوم به AND می شه رو می زداید؛ دیگه فعالیتای اون شامل قطع فعالیت عوامل سرطانزایی که با اسید دی اکسی ریبونوکلیک در ارتباطند، پیشگیری از فعالیت یهویی عوامل سرطانزا و رفع مسمومیت به وجود اومده از طریق اونا هستش. هم اینکه عصاره سیر خشک در نابودی سلولای سرطانی نقش مهمی رو اجرا می کنن و این با مرگ سلولا، برنامه ریزی سلولای مرگ آور و افزایش فعالیت سلولای سیستم ایمنی که به سلولای سرطانی ، سلولای کشنده طبیعی حمله می کنن، شکل میگیره.

عصاره سیر خشک محافظی در برابر پیشرفت سرطان روده

مطالعه مریضیای همه گیر، نشون دهنده خواص پیشگیرانه سیر در برابر سرطانه؛ محققان با تحقیقات آزمایشگاهی به این نتیجه رسیدن که عصاره سیر خشک و ترکیبات اون مثل آلیل سیستئین، آلیل مکاکاپتوسیتئن و آلکسین از خواص ضد سرطانی بهره مند هستن؛ با این وجود اثبات این خواص لازمه تحقیقات بالینی روی آدم هستش. یه مطالعه تصادفی بالینی از طرف تاناکا و همکارانش در این مورد صورت قبول کرد.

محققان اندازه خیلی از عصاره سیر خشک (۲.۴ میلی لیتر در روز) رو به عنوان دارویی فعال و مقدار کمی از اون (۱۶/. میلی لیتر در روز) رو واسه بازبینی روی ۵۱ نفر با سرطان روده بزرگ و بدون تومور بدخیم که ممکن بود به سرطانی زیاد بدل شه، استفاده کردن. در این مطالعه پس از برداشتن تومور خوش خیم ۵ میلی متری اونا، آدما به صورت تصادفی به دو گروه مصرف کننده عصاره سیر خشک تقسیم شدن.

محققان پیش و بین ۶ تا ۱۲ ماه پس از دادن عصاره سیر خشک به بیماران با به کار گیری کلونوسکوپی تعداد و اندازه تومور خوش خیم رو تعیین کردن.

۳۷ نفر از بیماران (۱۹ نفر در گروه فعال و ۱۸ نفر در گروه کنترل) تا انتها با این مطالعه همراهی کردن. یافته ها در گروه کنترل که اندازه کمی عصاره سیر خشک دریافت می کردن نشون دهنده افزایش تعداد تومورهای خوش خیم از اول مطالعه بود؛ در مقابل به گروهی که اندازه زیادی عصاره سیر خشک داده می شد، بعد از ۱۲ ماه مصرف عصاره سیر خشک به شکل زیادی موجب کاهش اندازه و تعداد تومورهای خوش خیم اونا شده بود.

این یافته هایِ قابل توجه نشون داد که مکمل سیر، با پیشگیری از پیشرفت تومورهای خوش خیم به بدخیم در روده از پتانسیل مراقبت برخورداره

آزمایش یافته های

تحقیقات بالینی نشون دهنده اون هستش که عصاره سیر خشک موسوم به Kyolic از پیشرفت سرطان جلوگیری کرده در نتیجه آسیبای غیرسرطانی یکی از یافته های مهمیه که یافته های تحقیقات مریضیای همه گیر رو تائید می کنه و نشون میده که مصرف مقدار زیادی سیر در روز سرطانای مربوط به روده رو کم می کنه. البته امکان مصرف بالای سیر تازه واسه همه وجود نداره، چون بوی اون به مدت طولانی روی پوست و هنگام تنفس باقی می مونه و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین ممکنه سیر تازه اثرات برعکس ناخوشایند روده ای بوجود آورد، به این موارد باید یافته های خیلی بد ضد اجتماعی رو هم اضافه کرد.

پس عصاره سیر خشک، که بی بوست و فواید پیشگیرانه اون در مریضیای مشابه و در بعضی موارد حتی بیشتر از سیر تازه س، محبوبترین نوع سیر آماده در بین مصرف کنندگان بوده و اثرات اون در پیشگیری از سرطان بیشتر از هر چیز دیگری از طرف محققان و تحقیقات بالینی بررسی شده.

تحقیقات بالینی مربوط به اون هستش که عصاره سیر خشک تومورهای ایجاد کننده سرطان رو از بین برده و به صورت بالقوه مانع از پیشرفت سرطان روده که تحقیقات زیادی روی انجام شده می شه و این با تکیه بر مثل سازی عجیب ترکیبات فعال عصاره سیر رسیده اتفاق میفته. در مواردی که امکان مصرف سیر به روش معمولی وجود نداره، این روش مثل پیشرفتی در آزمایش خواص بوته های سیر تازه هستش.

هم اینکه براساس تحقیقات آزمایشگاهی مشخص شد حبه های سیر می تونن شامل ۳۳ نوع جور واجور ماده چرب شامل پیه، موم و فسفات و ترکیبات آلی گوگرد محلول باشه که هر یک به صورت بالقوه از خواص زیادی در پیشگیری از سرطان برخورداره؛ اما اندازه سیر، که طبق تعداد بوته های سیر مشخص می شه و اینکه چه تعداد از اونا واسه توقف سرطان روده لازمه، بازم نامعلوم س.

در مقابل، ترکیبات عصاره سیر خشک، مثل آلیل سیستئین، شایع ترین ترکیب موجود در عصاره سیر خشکه که ۹۸٪ از راه روده جذب شده و بدون تغییر به خون می رسه.

کلام آخر:

سرطان فرایندی چند مرحله ایه که براساس عاملای ساختگی حاصل و به ارث می رسه اما در عین حال بین مریضیایی حساب می شه که شروع و پیشرفت اون در بعضی موارد به عوامل محیطی و گاه به اثرات متابولیک مثل رادیکالای آزاد و اکسید شدنا برمیگرده. جذب سیر تازه به عنوان ادویه و مصرف روزانه اون به شکل مکملی بی بو با عنوان عصاره سیر خشک ، هدفی موثر واسه پشتیبانی در برابر آغازهجوم و پیشرفت بعضی از شکلای جور واجور سرطانه.

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

نشونه های سرطان ریه

سرطان سیر مجله سلامت گیاهان دارویی

برچسب ها :

ناموجود