دسته بندی: آموزشی
تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست؟

عشق حالت هیجانی نیرومندیه و اگه کامیاب نشه و معشوق به دست نیاد یکی از غم انگیزترین حادثه ها و اندوهگین ترین تجربه های زندگی به وقوع می رسه.

حتی شاید سایه این شکست بعد از ازدواج شما با فردی دیگه، بازم روی سرتون بمونه و دلتون رو هوایی گذشته ای کنه که دیگه از دست رفته.

سایه عشق قدیمی

به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ قبل از هر چیز باید بدونین که ازدواج با فردی دیگه، جواب خوبی به شکست عاطفی ای که قبلا داشتین نیس.

شما نباید واسه فراموش کردن یه شکست عشقی یا بهم خوردن نامزدی قبلی تون، فوری به یه رابطه جدید و ازدواج با فردی جانشین روی بیارین.

جانشین پیدا کردن واسه آرامش یه احساس، نه فقط دل شما رو آرم و قرار نمی ده، بلکه در کلاف پریشونی و گیجی گیر می افتین و وقتی چشم باز می کنین که می بینین نه از زندگی امروزیتان راضی هستین و نه تونسته اید ردپای عشق قبلی رو از قلبتون پاک کنین.

اگه الان ازدواج کردین یا نامزد دارین اما مزه تلخ عشق شکست خورده قبلی خود رو بازم در زندگی خود حس می کنین، بهتره تا دیر نشده دنبال راه حلی باشین. شما امروز زندگی جدیدی دارین و عشق قدیمی در این زندگی جایی نخواد داشت.

پس اجازه ندین گوشه ای از روح شمام بوسیله هیجانات بیان نشده این عشق تصرف شه.

  1. بدونین همه چیز رو نمیشه از یاد برد

نباید توقع داشت که بشه همه چیز رو از یاد برد. بسیار پیش میاد که نمی تونیم خیلی از چیزها رو از یاد ببرم به خصوص اگه خاطرات خوبی با اون فرد داشته باشین. به هر صورت، بخشی از اون خاطرات همیشه همراه ما هستش.

واسه خلاص شدن از گذشته باید یاد بگیرین که ذهن رو مدیریت کنین و هر لحظه نسبت به خودتون آگاه باشیدو نذارین ذهن هروقت که خواست به گذشته سفر کنه. اگه دقت کرده باشین بیشتر اوقات ذهن یا در گذشته سیر می کنه یا در آینده و کمتر پیش میاد که ذهن به زمان حال فکر کنه.

  1. بدونین که هیچوقت عشق کافی نیس

در طول زندگی مشترک الان خود شاید بارها به خاطر مسائل و مشکلات جورواجور به خود و بقیه گفتین که اگه میان من و همسر الان ام عشق وجود داشت، اینجور مشکلاتی به وجود نمی اومد.

شاید هم به دختران و پسران جوون پیشنهاد کردین که عشق و دوست داشتن واسه یه زندگی مشترک کافیه اما هرچند عشق یکی از ارکان اصلی زندگی مشترکه اما واسه اداره و ادامه دادن رابطه کافی نیس.

هر چقدر که زندگی جلوتر میره و ساز و کارای زندگی سخت تر می شه، خودتون به مرور می فهمید که زندگی به چیزای دیگری هم نیاز داره.

  1. از مرور خاطرات دست وردارین

بسیار براتون پیش اومده که وقتی تنها هستین به مرور خاطرات بپرادزید، یکی از کارایی که می تونین در این مواقع انجام بدین، دادن دستور ایست بدید؛ این روش بسیار ساده و کارسازه، یعنی لازمه خیلی محکم و مقتدر به ذهن تون ایست بدین تا نتونه به هر کجا خواست بره.

واقعا اگه آگاه نباشین و نبینید که ذهن تون در حال سفر به گذشته س نمی تونین جلوی اون رو بگیرین اما اگه حواستون باشه به محض اینکه ذهن بخواد به گذشته سفر کنه به اون یه ایست محکم می دید و از جلو رفتن اون جلوگیری می کنین.

به جای اینکه همیشه به چیزایی فکر کنین که همسرتون نداره اما معشوق قبلی تون اونا رو داشت، روی اون چیزایی که باعث تفاوت همسر الان تون می شه، تمرکز کنین

می تونین به خودتون بگید: «ساکت، دیگه نمی خوام بیشتر فکر کنم! یا هیس» یا تو ذهن مون روی این فکرها ضربدر بزنیم و جلوی اونا رو بگیریم.

  1. از مقایسه کردن دوری کنین

مقایسه کردن شاید مهمترین وسیله واسه شما باشه که احساس شکست و حسرت رو تقویت کنه. خیلی از آدما که عشق شکست خورده رو تجربه کردن، بعد از ازدواج همیشه به مقایسه محبوب قبلی خود با همسر فعلی شون می پردازن و براساس جهت گیری ذهنی مبنی بر ضعیف تر بودن همسر فعلی شون، دچار حس سرخوردگی می شن اما این رو باید بدونین هر فردی فرق داره.

نامزد یا همسر فعلی ود رو از هیچ دید (شکل، قیافه، وزن، استعداد و چیزای دیگه ای به جز اینا) با همسر یا نامزد قبلی مقایسه نکنین، چون هر چی این کار رو بیشتر بکنین، بیشتر احساس حسرت می کنین. واقعیت دیگه اینه که به دلیل بالا بودن هیجانات در شما، احساستون به معشوق قبلی مانند یه بت ستودنی و بدونه نقصه، پس مقایسه شما شاید پایه واقعی نداشته باشه.

  1. ویژگیای منحصر به فرد همسرتون رو ببینین

به جای اینکه همیشه به چیزایی فکر کنین که همسرتون نداره اما معشوق قبلی تون اونا رو داشت، روی اون چیزایی که باعث تفاوت همسر الان تون می شه، تمرکز کنین.

بدونین که همه آدما ویژگیایی واسه دوست داشته شدن دارن؛ مثلا از خود سوال کنین همسرم چه ویژگیای استثنایی داره؟ چه کاری می تونه انجام بده که بقیه از اون عاجزند؟ با جواب گفتن به این سوالات می تونی ویژگی هایی که باعث عاشقی کردن شما نسبت به اون می شه رو فهمیده و اونا رو همیشه مورد تشویق بذارین.

سایه عشق قدیمی

  1. همسر خود رو به صورت مثبت به دوستان و اقوام خود معرفی کنین

وقتی از ویژگیای مثبت همسرتون پیش بقیه تعریف می کنین و از ایشون یه شخصیت مثبت و دوست داشتنی پیش بقیه می کنین باعث می شه تا بتونین سریع تر محبوب قبلی خود رو از یاد ببرین. وقتی که بقیه شروع به در نظر گرفتن شما به عنوان دو یار جدید کرده و معشوق قبلی شما رو فراموش میکنن، شما هم همین کار رو آسون تر انجام میدید.

  1. مکانای دوست داشتنی تازه پیدا کنین

تلاش نکنین با نامزد یا همسر فعلی خود به همون رستوران یا پارکی که با محبوب گذشته خود می رفتید، سر بزنین چون این باعث می شه به جای اینکه حواستون به نامزد یا همسرتون باشه به یاد محبوب قبلی خود بیفتید. بهترین کار اینه که محلای تفریحی جدیدی انتخاب کنین که تا حالا نرفته اید. اونجا بیشتر فرصت می کنین که به همسرتون توجه کنین و تلاش کنین اون رو دوست داشته باشین.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

تبیان عشق چیه

برچسب ها :

ناموجود