دسته بندی: آموزشی
تاثیر غذاهای تند در افزایش طول عمر

غذای تند و افزایش طول عمر

پزشکان فکر می کنند مصرف همیشگی مواد خوراکی تند می تونه با کم شدن خطر مرگ و میر زودتر از موعد متعارف در رابطه باشه.

به گزارش ایسنا، در این بررسی از نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در چین این سوال مطرح شد که چند وقت یه بار غذای تند مصرف می کنن. این افراد در شروع مطالعه بین ۳۰ تا ۷۹ سال سن داشتن و به مدت زمان حدود هفت سال تحت نظر قرار گرفتن که در طول این مدت حدود ۲۰ هزار نفر از اونا فوت کردن.

کارشناسان به این نتیجه رسیدن آدمایی که در طول انجام مطالعه، یه یا دو روز در هفته غذای تند می خوردند، احتمال فوتشان طی این هفت سال، ۱۰ درصد کمتر بوده است. علاوه بر این، آدمایی که در طول هفته سه یا چهار روز غذای تند و تیز مصرف کرده بودن احتمال فوتشان ۱۴ درصد کاهش پیدا کرده بود.

«لو کویی»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگده سلامت عمومی هاروارد در ایالت ماساچوست گفت: یافته های بدست اومده از این مطالعه قطعی نیس و به خاطر همین نمی توان در مورد رابطه بین مصرف مواد غذایی تند و کاهش سطح مرگ و میر اظهارنظر پایانی کرد.

کارشناسان به طور دقیق نمی دانند به چه دلیل مصرف این جور مواد خوراکی با کم شدن اندازه مرگ و میر ربط داره اما تحقیقات قبلی روی سلول ها و حیوانات به چند ساختار محتمل اشاره داره. به طور مثال بررسی های نشون داده که این نوع از مواد خوراکی اندازه التهاب رو کاهش داده، تجزیه چربی در بدن رو شدید شدن می کنه و ترکیب باکتری های معده رو تغییر می دهد.

به گزارش لایوساینس، به گفته کارشناسان در شرایط فعلی اظهارنظر قطعی در مورد اثرات مثبت غذاهای تند و ادویه دار بر سلامت آدم و کاهش مرگ و میر امکان پذیر نیس.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

افزایش طول عمر ایسنا

برچسب ها :

ناموجود