دسته بندی: آموزشی
تاثیر فوتبال و جام‌جهانی بر جامعه ایران از دید روزنامه تلگراف

iran

روزنامه “تلگراف” در گزارشی مفصل به تاثیر فوتبال و جام جهانی روی جامعه ایران پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال ایران فردا (شنبه) در دومین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باید برابر آرژانتین به میدون بره. روزنامه “تلگراف” انگلیس در گزارشی درباره شناخت بیشتر از تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل پرداخت.

این روزنامه نوشت: یکی از جنبه های مثبتی که جام جهانی داره اینه که با کشورای شرکت کننده در این جام آشنایی بیشتری کسب می کنین. یکی از این کشورها ایرانه که در گروه F با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروهه.

چند روز قبل خبرنگاری آمریکایی از علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال ایران پرسید که مشکل پیراهن های این تیم حل شده یا خیر و کفاشیان با خنده جواب داد: اگه لیونل مسی هر ۱۰ پیراهن بازیکنان ایران بخواد می تونه به خواسته اش برسه.

بعدا ادعا شد که داستان اصلی خارج از کنترل کفاشیان بوده و تیم ملی ایران مشکلی واسه لباس های خود در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نداره و اینا تموم ساخت رسانه ها بوده. البته نمی توان مشکل مالی رو که فوتبال ایران با اون روبه رو بوده، ندیده گرفت. به نظر می رسد فدراسیون فوتبال ایران نمی تونه حقوق ۱.۲ میلیون پوندی کی روش در سال رو تامین کنه و این مربی پرتغالی پس از پایان جام جهانی این کشور رو ترک می کنه.

تیم ملی فوتبال ایران از سال ۲۰۱۱ تحت هدایت کارلوس کی روش پرتغالیه. نتایجی که اون با ایران کسب کرده مطلوب و رضایتبخش بوده. این در حالیه که دوران حضور کی روش در فوتبال ایران با افزایش تحریم ها علیه این کشور همراه شد اما این مربی تونست ایران رو به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برسونه و حالا این تیم در رده بندی فیفا در بین آسیایی ها در بالاترین جایگاه قرار داره. اونا جام جهانی برزیل رو تقریبا خوب شروع کردن. در حالی که خیلی ها از بازی کسل کننده ایران برابر نیجریه ناراحت شدن در خیابون های تهران پس از تساوی برابر نیجریه جشن و پایکوبی تشکیل شد.

دیگه جنبه جام جهانی فوتبال در ایران در روزای گذشته رو حسن روحانی، رییس جمهور این کشور نشون داد. اون پس از پایان بازی با نیجریه عکسی از خود رو که در حال تماشای بازی بود، در صفحه اجتماعی خود قرار داد. این اولین عکس غیرکاری حسن روحانیه که منتشر می شه و از اون جهت خیلی مهمه که اون یه روحانیه.

فضای کمپ تیم ملی فوتبال ایران در “کورینتیانس” خیلی راحت و صمیمیه. حدود ۳۵ نفر از افراد رسانه ای در داخل ایران به کشور برزیل رفتن تا اخبار تیم ملی رو در این کشور پوشش بدن. فوتبال به ورزش اول ایرونی ها تبدیل می شه و به نظر می رسد جای کشتی و وزنه ورداری رو گرفته.

دیگه مشکلی که فوتبال ایران با اون روبه رو بوده، ورود زنان به ورزشگاه بود که رییس جمهور ایران دستور بررسی این موضوع رو داده.

مردم ایران علاقه زیادی به فوتبال دارن. تازگیا ۱۰ هزار نفر در سراسر جهان خودشون رو به کشور برزیل رساندند تا تیم ملی ایران رو پشتیبانی کنن. بیشتر این ادما از اروپا و آمریکا وارد برزیل شده ان. همزمان با بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شهرهای ایران هم خلوت می شن.

فوتبال ایران بسیار خیلی مهمه. در نظر بگیرین که واسه یه بازی باشگاهی نزدیک به ۱۰۰ هزار تماشاگر می تونه به ورزشگاه بره. این آمار در بازی های ملی ایران به طور ثابت وجود داشته. سال گذشته ایران در حضور ۱۰۰ هزار نفر موفق شد کره جنوبی رو تو تهران شکست دهد.

ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی برزیل برابر نیجریه به تساوی بدون گل رسید. اولین باریه که ایران در یکی از بازی های خود در جام جهانی تونسته دروازه خود رو بسته نگه داره. بازی شنبه ایران برابر آرژانتین دومین دیدار ایران در جام جهانی و بزرگ ترین دیدار تاریخ فوتبال ایران حساب می شه.

علی کفاشیان درباره بازی با آرژانتین می گوید: بازیکنانمان از دید فوت وفن فردی با بازیکنان آرژانتین قابل مقایسه نیستن اما از دید تیمی در سطح بالایی قرار داریم. بازیکنانمان در بازی برابر آرژانتین تموم تلاششون رو می کنن تا نتیجه خوبی به دست بیارن. می دانیم که تموم جهان این بازی رو تماشا می کنن و این انگیزه ما رو دو برابر کرده. برد و باخت در این دیدار اهمیتی نداره، مهم انجام یه بازی خوبه.

بیشتر بازیکنان تیم ملی ایران در لیگ این کشور بازی می کنن. در واقع از ۲۳ بازیکنی که ایران در برزیل در اختیار داره، ۱۴ بازیکن در لیگ ایران فوتبال بازی می کنن. پس از ورود کارلوس کی روش چند بازیکن ایرونی در بیرون مرز کشور به تیم ملی ایران اضافه شده. این تیم در ماه های گذشته یافته های تقریبا خوبی رو کسب کرده و در بین ۵۰ تیم برتر رده بندی فیفا قرار داره.

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتان های برنده جام جهانی/عکس

ایسنا جام جهانی ۲۰۱۴

برچسب ها :

ناموجود