دسته بندی: آموزشی
تاثیر مستقیم سبک زندگی مدرن در پوکی استخوان

فراتر از شهرنشینی و رژیم غذایی ، پیشرفت کشاورزی و کم شدن تحرک و فعالیت باعث شده بشر امروز استخوان‌هایی آسیب‌پذیر و شکننده داشته باشد.مطالعه استخوان‌های صدها نفر که در طول ۳۳۰۰۰ سال گذشته در اروپا زندگی می‌کرده‌اند نشان‌دهنده تغییری عظیم و خطرناک در انسان مدرن است که او را مستعد ابتلا به پوکی استخوان می‌کند .

bone-mass-density

به گزارش آلامتو به نقل از thehealthsite ؛ پژوهش‌ها نشان می‌دهد تنش و فشاری که از پیاده‌روی ، بالا و پایین رفتن و دویدن به استخوان‌ها وارد می‌شود سبب جمع‌آوری کلسیم بیشتر و رشد قوی‌تر آنها می‌گردد.در گذشته انسان‌ها استخوان‌های قوی‌تر و محکم‌تری داشتند ، با تجزیه و تحلیل نمونه‌های زیادی از استخوان‌های دست و پا درآن فاصله زمانی ،محققان دریافتند به مرور زمان و با پیشرفت و توسعه کشاورزی و تمایل به زندگی یکجا نشینی ،استخوان‌های انسان رشد ضعیف‌تری داشته است.

سبک زندگی مدرن ، انسان‌ها را سنگین وزن‌تر کرده است و البته در یک مورد خاص به میزان چشمگیری از نظر استخوانی نسبت به اجداد شکارچی‌مان ، سبک‌تر شده‌ایم! به گفته دانشمندان ، هنوز هم می‌توانیم وضعیت استخوان‌های‌مان را بهترکنیم به شرط آن‌که کمی به سبک زندگی گذشته برگردیم و یا دست کم بیشتر راه برویم .

پوکی استخوان

برچسب ها :

ناموجود