دسته بندی: آموزشی
تاثیر مشاغل نامناسب بر سلامت روان

دانشیار دانشگاه ملی استرالیا و محقق اصلی تحقیقات گفت: تحقیقات ما به روشنی نشون میده که میانگین مشکلات روانی شایع مثل استرس و افسردگی بین افراد دارای مشاغل ناجور و افراد بیکار فرق نمی کنه.

ایشون اضافه کرد: هر دو گروه بیشتر در برابر دچار شدن به مشکلات روانی نسبت به افراد دارای مشاغل خوب هستن. محققان دانشگاه ملی استرالیا تحقیقات خود رو روی گروهی از انگلیسیا انجام دادن که بعضی از اونا بیکار بودن در حالی که یه سری های دیگه در کاری فعالیت می کردن که کیفیت مناسبی نداشت.

محققان گفتن که منظور اونا از کیفیت بد فقط دفاتر دارای نور ناجور یا کارگاههای قدیمی نیس بلکه اونا هم اینکه به مشاغلی اشاره می کنن که کارفرما سرسختانه برخورد می کنه یا از امنیت شغلی بهره مند نیستن. محققان به این نتیجه رسیدن: افراد شاغل در این کارا به همون اندازه بیکاران در برابر شکل های جور واجور بیماریای روحی و روانی قرار دارن.

این در حالیه که دو تحقیق دیگه محققان دانشگاه لندن هم نشون میده: افراد ناراضی از شغل خود از فشار خون بالا حتی وقتی سرکار نیستن، رنج می برن. این محققان هم اینکه اضافه کردن: آدمایی که افزایش رتبه کاری خود رو به نفع دیگری از دست میدن؛ در برابر دچار شدن به بیماریای قلبی قرار دارن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بازنشر سیمرغ شغل

برچسب ها :

ناموجود