دسته بندی: آموزشی
تاثیر پروتئین گیاهی بر افزایش طول عمر

vegetable protein

خبری خوش واسه اونایی که رژیم گیاهخواری دارن اینه که مصرف پروتئین گیاهی می تونه در افزایش طول عمر اثر داشته باشه.

کارشناسان آمریکایی فکر می کنند که مصرف بیشتر پروتئین های گیاهی با کم شدن خطر مرگ ربط داره.

به گزارش آلامتو به نقل از  ایسنا، در این بررسی آمده تامین پروتئین لازم بدن از راه منابع گیاهی با کم شدن خطر مرگ و میر رابطه داره در حالیکه مصرف پروتئین های حیوونی به خصوص گوشت قرمز موجب افزایش خطر مرگ می شه.

“مینگ یانگ سونگ” از بیمارستان عمومی ماساچوست گفت: کل یافته های بدست اومده بر اهمیت منابع پروتئینی خوراکی واسه سلامت دراز مدت بدن تاکید داره. هم اینکه این یافته ها کارکرد سلامت عمومی داره و دستورالعمل های تغذیه ای موجود در مورد مصرف پروتئین رو اصلاح  می کنه چون که نه فقط اندازه پروتئین بلکه منبع تغذیه ای اون واسه سلامت طولانی مدت بدن لازمه.

در این بررسی محققان به تحلیل اطلاعات کامل وضعیت سلامت بیشتر از ۱۷۰ هزار نفر از دهه ۱۹۸۰ پرداختن و علاوه بر این نوع تغذیه این افراد هر چهار سال یه بار مورد موشکافی قرار گرفت.

در طول انجام این مطالعه بیشتر از ۳۶ هزار نفر از شرکت کنندگان فوت کردن که ۹۰۰۰ نفر از اونا بر اثر بیماریهای قلبی – عروقی و ۱۳ هزار نفر دیگه بر اثر دچار شدن به سرطان جون خود رو از دست دادن. هم اینکه حدود ۱۴ هزار نفر دیگه بر اثر عوامل دیگه فوت کردن.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، کارشناسان آمریکایی با بررسی سبک زندگی و دیگه فاکتورهای تغذیه ای خطرناک به این نتیجه رسیدن که مصرف بالای پروتئین حیوونی با افزایش خطر مرگ و میر رابطه داره در حالیکه مصرف کم شدن اندازه مرگ و میر رو به همراه داشته.


بهترین منابع پروتئین گیاهی

نخودسبز

نخودسبز از منابع غذایی غنی از پروتئین گیاهیه. هر فنجون نخودسبز شامل ۷.۹ گرم پروتئینه و این اندازه برابر پروتئین موجود تو یه فنجون شیره.

مغز خشکبار

تموم مغزها چربی و پروتئین دارن و به خاطر همین جزو منابع خوراکی باارزش در رژیم غذایی حساب می شن و کالری بالایی دارن و انرژی زا هستن.

لوبیا

نوعای جورواجور لوبیا شامل مشکی، سفید و لوبیا چیتی شامل مقادیر بالایی پروتئین هستن. دو فنجون لوبیا قرمز حدود ۲۶ گرم پروتئین داره.

نخود

نخود رو می توان در سالاد مصرف کرد یا به صورت اسنک بوداده و در رژیم غذایی روزانه گذاشت. نصف فنجون نخود شامل ۷.۳ گرم پروتئینه. این ماده خوراکی هم اینکه فیبر و کالری زیادی داره.

سویا

سویا هم منبع پر از پروتئین گیاهیه طوری که نصف فنجون سویا شامل ۱۵ و ۲۰ گرم پروتئینه.

سبزیجات دارای برگ های پهن و سبزتیره

هرچند سبزی ها به اندازه دانه ها و مغزها پروتئین ندارن اما بعضی از اونا شامل مقادیر زیادی پروتئین، فیبر و آنتی اکسیدان هستن. دو فنجون اسفناج خام شامل ۲.۱ گرم پروتئینه و یه فنجون بروکلی خرد شده هم ۸.۱ گرم پروتئین داره.

شاهدانه

به گفته کارشناسان تغذیه شاهدانه رو می توان در گروه غذایی غلات جفت و جور و مصرف کرد. هر سه قاشق چایخوری شاهدانه شامل ۱۰ گرم پروتئینه.

تخمه آفتابگردان و خشخاش

یه چهارم فنجون تخمه آفتابگردان شامل ۷.۳ گرم پروتئینه و یه چهارم فنجون از کنجد و خشخاش هم ۵.۴ گرم پروتئین دارن.

پودر کاکائوی شیرین نشده

از شکلات هم می توان پروتئین گرفت. پودر کاکائوی شیرین نشده که در شیرینی پزی یا جفت و جور شکلات داغ به کار می رود، شامل یه گرم پروتئین در هر قاشق غذاخوریه.

دیدن نیمه پر لیوان و نگاه مثبت در زندگی

مواد غذایی به درد بخور واسه افزایش طول عمر

افزایش طول عمر ایسنا پروتئین

برچسب ها :

ناموجود