دسته بندی: آموزشی
تاثیر پوشیدن پلاستیک و گن هنگام ورزش برای لاغری

وقتی که برنامه ای واسه رسیدن به وزن ایده آل آماده میکنیم، رسیدن به هدف هرچه سریعتر باشه دلچسب تر هستش. اما سریعتر شدن روند لاغری با پوشیدن لباس پلاستیکی هنگام ورزش امکانپذیره؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ اگه شما با پیدا کردن راه هایی واسه موثر کردن تمرینتان آشنا هستین، پس شاید در مورد پوش,ندن بدن با پلاستیک یا پوشیدن لباس های پلاسیکی هم شنیده اید. این رفتار، معمولا بوسیله آدمایی به قصد اینکه کالری بیشتری بسوزونن سر می زند.

همونطور که از حتما تا بحال فهمیده اید، یه لباس پلاستیکی، مثل لباس های ورزشی معمولیه، اما جنس اون از پلاستیکه.

برخلاف لباس های ورزشی معمولی که از پارچه قابل تنفس ساخته شده ان که رطوبت بدن رو جذب می کنه، هدف لباس های ورزشی پلاستیکی، یا هدف از پوش,ندن بدن با پلاستیک، اینه که تعریق زیاد شه تا یافته های بهتری از تمرینات حاصل شه. اما واقعا به درد بخور هستن یا چیزی بجز یه حیله ی محض نیس؟

واسه تعیین اینکه پوش,ندن بدن با پلاستیک واقعا موثره یا نه، باید بدونین که وقتی در شرایط عادی ورزش می کنین، چه اتفاقی در بدنتون می افتد. وقتی که ورزش می کنین، بدن شما واسه تولید انرژی، چربی های ذخیره شده رو تجزیه می کنه.

وقتی که بدن چربی می سوزوند، دمای مرکز بدن شما شروع به بالا رفتن می کنه. بعد واسه متعادل کردن دمای زیاد شده، مغز، بدن رو تحریک می کنه که عرق کنه و با پراکنده شدن عرق بوسیله هوا هم، بدن خنک می شه.

لباسهای ورزشی پلاستیکی، چیجوری عمل می کنن

اگه در بین ورزش کردن، یه لباس ورزشی پلاستیکی بپوشید، یا اینکه بدنتون رو با پلاستیک بپوشونین، این عمل، مانع تبخیر عرق در هوا می شه. لباس پلاستیکی، گرما رو به دام می اندازد تا موقع ورزش، تعریق زیاد شه، تا چربی بیشتری سوزونده شه!

فایده لباسهای ورزشی پلاستیکی

پوشیدن یه لباس ورزشی پلاستیکی به بدن کمک می کنه که خودشو از شر وزن آب خلاص کنه، همین! اینکار می تونه منتهی به یه کاهش وزن تقریبا فوری شه. هر چی بدن، بیشتر عرق کنه، وزن آب بیشتری در طول تمرین از دست می دهد.

با اینحال، به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اثرات کاهش وزن، موقتیه. و وقتی که آب بخورین، وزنی که از دست دادین رو دوباره بدست می بیارید! علاوه بر این، بدن واسه اینکه بطور نرمال کار کنه، به مایعات نیاز داره. اگه دچار کم آبی شید، مواد مغذی، بدرستی به اندام های شما منتقل نمی شن، و این مسئله منتهی به مریضی می شه.

خطرات به کار گیری لباس های ورزشی پلاستیکی

با اینکه خیلی از تولید کنندگان لباس های ورزش پلاستیکی ادعا می کنن که به کار گیری محصول اونا به کاهش وزن دراز مدت منجر می شه، اما در واقع این جوری نیس.

بمنظور از دست دادن وزن، شما باید چربی بسوزونین. سوزوندن چربی و عرق کردن، دو چیز خیلی فرق داره. پوشیدن این لباس ها به سوزوندن چربی کمک نمی کنه، بلکه تنها باعث می شه بیشتر عرق کنین. اثرات لباس ورزشی پلاستیکی، به طور کامل موقتیه.

به کار گیری لباسهای ورزشی پلاستیکی، بیشتر از اینکه واسه بدن به درد بخور باشه، به اون آسیب می رساند! و بجز از دست دادن آب بیشتر از راه تعریق، می تونه باعث گرم شدن زیادتر از اندازه بدن هم بشه.

این لباس ها، گرمای بدن رو به دام می اندازند تا اون رو مجبور کنن بیشتر عرق کنه. وقتی که بدنتون قادر به خنک کردن خودش نباشه، دچار گرمازدگی می شید. و اگه گرمازدگی هم فورا درمان نشه، ممکنه منتهی به حمله قلبی شدید یا سکته مغزی شه!

پوشیدن لباسهای ورزشی پلاستیکی بمنظور تعریق بیشتر بدن، ممکنه منتهی به آسیب کلیوی هم بشه. خیلی با اهمیته که بدن رو قبل، در بین، و بعد از تمرین، هیدراته نگه دارین تا سلامتی تون به خطر نیفتد.

قبل از پوشیدن یه لباس ورزشی واسه موثرتر کردن تمرینتان، پیشنهاد می کنیم که اول با پزشکتون در مورد امتیازات و خطرات این لباس ها صحبت کنین.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

مجله تناسب اندام کاهش وزن

برچسب ها :

ناموجود