دسته بندی: آموزشی
تاثیر چای سیاه در درمان دیابت

فال چای tea-astrology

چای مشکی پر از آنتی اکسیدان بوده و باعث تقویت سیستم ایمنی می شه و با فشارخون بالا هم مقابله کنه. یافته های یه تحقیق نشون می دهد که خواص چای مشکی به این جا ختم نمی شه و واسه مقابلهبا دیابت هم خوبه.

به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ حتماً می دونین که دیابت چه مریضی پردردسریه و میلیون ها نفر رو در سرتاسر جهان گرفتار کرده. به خاطر همین بهتری کار اینه که با تغییر سبک زندگی، داشتن تغذیه ی مناسب و ورزش و کنترل وزن از همون اول از دچار شدن به این مریضی قندی تلخ پیشگیری کنین.

چای

محققان فکر می کنند که همین چای سیاهی که دم می کنین و نوش جون می کنین واسه تقویت سیستم ایمنی بدن به درد بخور بوده و با دیابت مقابله می کنه. چای مشکی خواص آنتی اکسیدانی زیادی داره.

در این مقاله می خواهیم یافته های چند تحقیق زیاد رو بررسی کنیم که همه از اثر به درد بخور چای مشکی واسه مقابله با دیابت می می گن. با ما همراه باشین.

علاوه بر اینکه چای مشکی پر از آنتی اکسیدان بوده و باعث تقویت سیستم ایمنی می شه می تونه با فشارخون بالا هم مقابله کنه. یافته های یه تحقیق چینی نشون می دهد که خواص چای مشکی به این جا ختم نمی شه و واسه مقابله با دیابت هم خوبه.

باید بدونین که این چای بعد از آب دومین نوشیدنی پرطرفدار مردم سرتاسر دنیاس. به خاطر همین کارشناسان علاقه ی بیشتری واسه کشف خواص جور واجور اون دارن.

محققان چینی روی اندازه پلی ساکارید موجود در سه چای سبز، چای اولانگ و چای مشکی بررسی هایی انجام دادن. هدف این بود که اثر این سه نوع چای رو روی درمان دیابت بررسی کنن. پلی ساکاریدها یه جور گلوسید شامل نشاسته و سلولز هستن.

این ترکیبات می تونن واسه آدمایی که دیابت دارن به درد بخور باشن به خاطر اینکه جذب گلوکز رو به تاخیر می اندازند. به نظر ی این محققان از این سه نوع چای، چای مشکی شامل پلی ساکاریدهاییه که بیش ترین اثر رو در جلوگیری از جذب قند داره.

باید بدونین که پلی ساکاریدهای موجود در چای مشکی نقش مهمی در مقابله با رادیکال های آزاد داره. این مولکول های موذی و آسیب رسان باعث بروز مریضی هایی مانند سرطان و آرتریت روماتوئید می شه. به نظر ی این محققان پُلی ساکاریدهای موجود در چای مشکی یه روش طبیعی واسه کنترل و مقابله با دیابته.

در سال ۲۰۰۸ هم یافته های یه تحقیق اسکاتلندی نشون داده بود که چای مشکی می تونه با دیابت نوع ۲ مقابله کنه. محققان این تحقیق چینی هم به این نتیجه رسیده ان که پولیفنول ها و آنتی اکسیدان های موجود در چای که از تخریب سلول ها جلوگیری می کنه می تونه کارکرد انسولین رو هم کنترل کنه.

تحقیق اسکاتلندی انجام شده در سال ۲۰۰۸ نشون داده بود که چای مشکی بهتر از چای سبز با دیابت مقابله می کنه. با این حال چای سبز بهتر از چای مشکی باعث لاغری می شه. به خاطر اینکه ترکیبات موجود در چای سبز به چربی سوزی کمک می کنه. این دو نوع چای هم اینکه از دچار شدن به مریضی های قلبی پیگیری می کنن.

در سال ۲۰۰۵ هم پژوهشی در این مورد انجام شده بود. بررسی های که روی موش های آزمایشگاهی انجام شده بود نشون می دهد که چای مشکی و چای سبز هر دو واسه مقابله با دیابت نوع دو موثر هستن. یافته های این تحقیق نشون داده بود که این دو چای واسه جلوگیری از ابتلای دیابتی ها به مریضی آب مروارید هم تاثیردارن. در سال ۲۰۰۵ محققان اعلام کردن که چای مشکی و چای سبز ترکیبات مناسب و غیر سمی دارن که اندازه قند خون رو پایین می آورد.

در واقع نوشیدن چای یه روش ساده و ارزون قیمت واسه پیشگیری و یا به تاخیر انداختن دچار شدن به دیابت و مشکلات به وجود اومده بوسیله این مریضی حساب می شه. محققان به مدت ۳ ماه به موش های آزمایشگاهی چای مشکی و چای سبز دادن. بعد از بررسی هایی مشخص شد که این دو نوع چای مانع از دچار شدن به مریضی آب مروارید به وجود اومده بوسیله دیابت می شه و اثر مثبتی روی کاهش قند خون دارن. اگه بخوایم طبق این تحقیق برابر یابی کنیم باید بگیم که یه فرد ۶۵ کیلویی باید روزانه یه لیتر یا ۴ لیوان چای مشکی بخوره.

البته این اندازه چای نباید با قند فراوون خورده شه به خاطر اینکه قند زیاد همون و دچار شدن به مریضی قند خون یا همون دیابت نوع ۲ همون. هم اینکه حواستون باشه که نوشیدن چای بدون این دست اون دست کردن بعد از غذا باعث جلوگیری از جذب آهن می شه.

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم

خواص و روش درست کردن نوشیدنی شیر زردچوبه

بازنشر تبیان دیابت نوشیدنی

برچسب ها :

ناموجود