دسته بندی: آموزشی
تاثیر کافئین بر تشدید استرس

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا،کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استرس یکی از عوامل موثر بر روش زندگی بوده و رژیم غذایی متعادل و تمرین تنفس عمیق، آسونترین و به صرفه ترین روشای کنترل استرسه.

سعیده معانی با اشاره به این که غذاها به واسطه ویتامینا و املاح خود دلیل کاهش استرس می شن، اضافه کرد: افزایش هورمونای استرس، افزایش قند و چربی خون، افزایش تنفس، تغییرات هیجانی و ضعیف کردن ایمنی بدن از مهمترین تغییراتیه که در بدن در زمان استرس اتفاق میفته.

ایشون گفت: تغذیه در مدیریت استرس نقش پررنگی داره و بعضی غذاها و نوشیدنیا، تحریکات قوی رو در بدن بوجود میاره و مستقیما دلیل بروز استرس می شه این تحریکات هرچند ممکنه در کوتاه مدت لذت بخش باشن ولی در دراز مدت می تونن مشکلات نامطلوبی داشته باشن.

این کارشناس تغذیه گفت: کافئین دلیل آزاد شدن هورمون آدرنالین در بدن و افزایش استرس می شه و وقتی که این ماده در حد متعادل مصرف شه، هوشیاری زیاد شده و فعالیت قلب، سیستم عصبی و عضلات هم بالا میره و مصرف زیادتر از اندازه کافئین اثری مشابه استرس دراز مدت در بدن بوجود میاره.

 

درمان استرس با دکتر اوز

چیجوری در شرایط سخت آرامش خود رو حفظ کنیم؟

استرس بازنشر باشگاه خبرنگاران قهوه

برچسب ها :

ناموجود