دسته بندی: آموزشی
تاثیر کلمات بر سلامتی و موفقیت ما

به طور کاملً ثابت شده که کلمات هم قدرت دارن و هممون از تاثیر کلمات منفی بر افکار و اعمالمون آگاه هستیم اما همین الفاظ و کلمات منفی می تونن بر   ما هم تاثیر بد بذارن مگه اینکه شروع کنیم وقتی می خوایم درمورد خودمون حرف بزنیم از الفاظ و کلمات مثبت استفاده کنیم.

این کلمات منفی می تونن به طور کاملً وضعیت سلامتی، زندگی و دیدگاه شما رو تغییر بدن. کافیه احساساتتون و این قدرت منفی با اون کلمات منفی ترکیب شن تا ببینین که چه فاجعه ای به بار میارن! بله می تونن به طور کاملً سلامتی شما رو به خطر بندازن.

آشیل، نمایشنامه نویس یونان باستان، نوشته، “کلمات دکتر ذهن بیمارهستند.”

من هر روز تلاش می کنم با بیمارانم درمورد تاثیر کلام مثبت بر وضعیت سلامتی و زندگیشون صحبت کنم. تابه حال توجه کردین که کلمات چیجوری می تونن بر زندگی شما تاثیر بذارن؟ کلماتی که بر زبون میارید یا می شنوین چه معنا و مفهومی براتون دارن؟ و از اینا مهمتر، کلماتی که درمورد خودتون استفاده می کنیم چه تاثیری بر شما دارن؟

نقل قولای معروف

کلمات قدرت شفا، ویرانی و تغییر دنیای شما رو دارن. جملات معروف زیر رو خوب بخونین و ببینین چیجوری این جملات تونستن دنیا رو عوض کنن.

“من یه رویا دارم..”

“حقیقت این بر ما آشکاره: همه آدما برابر خلق شدن.”

“چهار قرن و هفت سال پیش، پدران ما ملتی رو به وجود آوردن که آبستن آزادی بود و بر این اصل تکیه می کرد که همه آدما برابر خلق شدن.”

“تنها چیزی که باید از اون ترسید، خودِ ترسه.”

“اگه دروغی بگید که به اندازه کافی بزرگ باشه و به اندازه کافی هم اونو تکرار کنین، همه باور می کنن، حتی خودتون.”

کلمات قدرت دارن: گفتگو با خود واسه موفقیت

باقدرت ترین کلمات اونایی هستن که هر روز با خودتون تکرار می کنین. منظور اون گفتگوییه که در طول روز با خودتون دارین. تا حالا دقت کردین که چیجوری با خودتون حرف می زنید؟ من فهمیدم که مردم حرفه هایی رو به خودشون میزنن که هیچوقت به کس دیگه ای نخوان زد. حرفه هایی مثل، “من چاقم” یا “واسه انجام اینکار به اندازه کافی باهوش نیستم”. خیلی کم پیش میاد که از خودشون پیش خود تعریف کنن—هممون سخت گیرترین منتقد خودمون هستیم.

کلمات قدرتمندند و تاثیر زیادی روی سلامت ما دارن. تابه حال شنیدین که بگید، “من وقت واسه ورزش کردن ندارم” یا ” فقط یه کلمه که کاری نمی کنه”. معمولاً می گین “خسته ام” یا “استرس دارم”؟ کلماتی مثل این همون احساس رو در شما بوجود میاره. این احساسات موجب رفتارهایی از طرف شما می شه که این احساسات مشخص می کنه و بعد موجب تقویت این حس در شما می شه.

اگه بگید که خسته هستین، اون وقت کم کم احساس می کنین که خسته هستین. حس خسته بودن موجب رفتارای کنه از طرف شما می شه که به جای ایجاد انرژی، خستگی رو در شما بوجود میاره. چیزی که روی اون تمرکز می کنین، در شما رشد می کنه. اگه بگید که سالم نیستین، کم کم مشکلات جسمی پیدا می کنین و دنبال اون رفتارهایی که این وضعیت رو نشون میده در شما ایجاد می شه.

کلمات قدرت دارن: با کلمات خوب واسه سلامتتون برنامه ریزی کنین

کلماتی که استفاده می کنین مثل کدهای کامپیوتری می مانند که نرم افزار ذهن شما می شن. شما با کلماتی که ادا می کنین مغزتون رو برنامه ریزی می کنین. اگه از نتایجی که در زندگی می گیرین رضایت ندارین، باید برنامه ریزی نرم افزار ذهنتون رو تغییر بدید. البته کشتن ویروسای این برنامه زمان می بره اما هدف اینه که هوشیارانه تصمیم بگیرین که چه می خواین، از کلمات و افکار متناسب با اون هدف استفاده کنین و بعد رفتارتون رو هم از روی اون افکار دنبال کنین.

مثلا، اگه می خواین لاغر شید، باید اول کلماتی که استفاده می کنین رو تغییر بدید. گفتن “من چاقم” رو دیگه کنار بذارین. اون کلمات رو با “من از اینکه دارم لاغر میشم خیلی حال می کنم” یا “خیلی خوشحالم که دارم به وزن سلامتی ام می رسم”. مکالماتی که در ذهنتون درمورد ورزش و تغذیه می شه رو هم باید تغییر بدید.

کلمات قدرت دارن: سالم حرف بزنین-سالم فکر کنین

با خودتون مثبت حرف بزنین تا افکارتون هم مثبت شه. با خودتون فکر کنین، “افراد سالم به جای کیک شکلاتی سبزیجات می خورن” و “افراد لاغر بیشتر روزای طول هفته رو ورزش می کنن پس من هم از همین امروز به باشگاه میرم”. همه افکاری رو که با این هدف اختلاف داره رو دور بریزین و افکاری رو وارد ذهنتون کنین که رفتارهایی سالم در شما بسازه. خودتون رو فردی سالم بدونین و کلماتی سالم درمورد خودتون به زبون بیارین و بعد رفتارهایی سالم در شما ایجاد می شه.

باور کنین که کلمات واقعاً قدرت دارن…..

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بازنشر روانشناسی

برچسب ها :

ناموجود