دسته بندی: آموزشی
تاسیس قبرستان‌مسلمانان در آمریکا به‌خاطر این دختر/عکس

دختری ایرونی که در آمریکا به دلیل کتک خوردن از همسرش و آسیب مغزی جون باخت و اعضایش به بیماران نیازمند اهدا شد، خیلیا رو تحت تاثیر قرار داد. از کارکنان بیمارستانی که ساناز نظامی در اون بستری شد تا مردمی که این طرف دنیا از این اتفاق با خبر شدن و با خونواده اون همدردی کردن.  اما مرگ ساناز نظامی علاوه بر اینکه باعث زنده موندن ۷ مریض شد، باعث شد تا مسلمانان ایالت میشیگان ، از این پس قبرستانی خاص داشته باشن.

مجله مهر: ساناز نظامی مردادماه امسال واسه ادامه تحصیل و ازدواج با پسری ایرونی که در اینترنت با اون آشنا شده بود، راهی آمریکا شد. اما رویاهای اون زیاد دووم نیاورد و ۱۶ آذر امسال، ساناز پس از درگیری با همسرش راهی بیمارستانش شد و به کما رفت. همسر ساناز سر اونو چندین بار به دیوار و زمین کوبیده بود و همین مسئله باعث ورم شدید مغز اون شده بود. پس از ۷۲ ساعت مرگ مغزی ساناز اعلام شد و پدر اون عزمشو جزم کرد اعضای دخترش رو بیماران نیازمند منتظر پیوند، اهدا کنه. این اتفاق در ایالت میشیگان آمریکا افتاد و خونواده ساناز که نتونسته بودن در مدت کوتاه راهی آمریکا شن، از راه دور و از راه وب کمی که پرستاران به اتاق ساناز بردن، ناظر جدا کردن دستگاه ها از بدن ساناز ، مرگ اون و  انتقالش به اتاق عمل بودن.اعضای ساناز به ۷ مریض اهدا شد، اتفاقی که کارکنان بیمارستان و اهالی میشیگان رو بسیار تحت تاثیر قرار داد.

ساناز نظامی

شوهر ساناز نظامی

نیما، همسر ساناز، به جرم قتل از نوع درجه دو در زندان هست اما تا الان اعتراف نکرده

 

پس از مرگ ساناز نظامی، قرار شد جسد اون در آمریکا دفن شه. چون پدرش دوست داشت با این کار فکر کنه دخترش هنوز زنده س و اون طرف دنیا به زندگی و تحصیلش ادامه میده. تحمل دوری ساناز به این شکل واسه پدرش کمی آسون تر بود.

براساس گزارشی که هفته نامه سرنخ دراین باره نوشته، مشکلی بر سر راه دفن ساناز در آمریکا وجود داشت؛ نبودن قبرستانی واسه مسلمانان در ایالت میشیگان.

عموی ساناز در گفت و گو با سرنخ گفته:« اگه می خواستیم ساناز رو در همون آمریکا دفن کنیم، باید اونو در شهر دیترویت که حدود ۸ ساعت با میشیگان فاصله داشت، می بردن. قرار بود همه این کارا رو خود بیمارستان بکنه اما اتفاقی اتفاق افتاد که هنوز واسه ما باور کردنش سخته. ماجرای اهدای عضو ساناز در میشیگان بسیار سر و صدا کرده بود. خیلیا تحت تاثیر ماجرای غم انگیزی که واسه اون اتفاق افتاده بود قرار گرفته بودن.این موضوع تا جایی پیش رفت که یکی از پزشکان جراح بیمارستان طی جلسه ای که با فرماندار میشیگان داشت، تونست اجازه تاسیس یه قبرستان واسه مسلمانان رو در کنار قبرستان مسیحیان میشیگان بگیره و ساناز رو به عنوان اولین مسلمون در این قبرستان دفن کردن.»

کشیش بیمارستان میشیگان به پدر ساناز نظامی قول داده تا وقتی که زنده س و در میشیگان زندگی می کنه، اجازه نده ساناز تنها بمونه.

پرسنل بیمارستان میشیگان مراسم دفن ساناز رو به نیابت از خونواده اش انجام دادن

محل دفن ساناز نظامی به عنوان اولین مسلمون دفن شده در قبرستان مسلمانان میشیگان

noindex

برچسب ها :

ناموجود