دسته بندی: آموزشی
تالیا با سیمکارت روستایی برمیگردد

*مجتمع مخابراتی رفسنجان از تالیا خارج شد

فارس: از شروع به کار تالیا در سال ۸۳ این شرکت یه وقتی بسیار کمرنگ بوده، حالا تالیا با چه شرایطی دوباره احیاء شده ؟

فرامرز نژاد دادگر در جواب به این سوال گفت: اوایل سال ۱۳۹۱ مجتمع مخابراتی رفسنجان به عنوان اولین عامل اجرایی تالیا سهم خود رو به کنسرسیومی تشکیل شده از سهامداران شرکت پیشرفت ارتباطات تابا و شرکت روشن کننده نت واگذارکرد و عامل اجرایی جدید شرکت گسترش ارتباطات تالیا شد و البته صاحب کلی  تالیا شرکت مخابرات ایرانه.

مدیر عامل شرکت تالیا اضافه کرد: هم اینکه طبق مصوبه هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران از زمان امضای الحاقیه با مخابرات، ۱۰ سال اجرای پروژه تالیا تمدید می شه و مالکیت این شرکت از اون مخابراته.

ایشون خاطر نشون کرد: در واقع تالیا، سی و دومین شرکت مخابراتی در مجموعه مخابرات ایران حساب می شه.

*تالیا با GSM دهاتی کامل می شه

فارس: در واقع ، تالیا تولّدی دوباره پیدا کرده  فعالیتایی که در جهت انجام شده چیه ؟

نژاد دادگر گفت: تالیا وقتی که شروع به کار کرد ( سال ۱۳۸۳ ) نه رقیبی داشت و نه شرایطی که بخواد در بازار رقابت جدی داشته باشه. اما در بازار الان بازارگردانای قویی هستن که تالیا باید واسه ورود به این بازار با اونا روبه رو شه.

مدیر عامل شرکت تالیا اضافه کرد: ما از مدیر عامل مخابرات ایران خواستیم که وجه تمایزی بین تالیا با بقیه اپراتورهای بازار در نظر بگیره، تا بتونه ضامن موفقیت تالیا شه.

: با امتیازی که مخابرات واسه به کار گیری GSM دهاتی به تالیا داده این شبکه با تالیا کامل می شه.

*تالیا تا آخر سال در مناطق دهاتی آنتن میده

نژاد دادگر اضافه کرد: براین پایه تالیا با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم و دهاتی بخشی از فعالیت خود رو در این مناطق متمرکز کرده که با اتمام این کامل سازی تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۱، تالیا می تونه تا آخر امسال در مناطق دهاتی و محروم خدمات عرضه کنه.

مدیر عامل شرکت تالیا گفت: از طرف دیگه “شرکت گسترش ارتباطات تالیا ” در نظر داره با بقیه اپراتورهای موجود در بازار فرقی داشته باشه. براین پایه می خواد به صنایع و مشاغل خاص، خدمات خاص ارائه کنه.

: هدف دیگری که تالیا دنبال می کنه تلاش واسه گفتگو با متولی پروژه سلامت کشور و متمرکز روی این پروژه س. در واقع تالیا به دنبال مشترکان خاصه. می خواد با مشترکان خود رابطه نزدیک داشته باشه و نیاز اونا رو تأمین کنه.

*در ۶ ماه گذشته ۹۳ درصد شبکه تالیا احیا شد

فارس: تالیا واسه رسیدن به این اهداف خود زیرساخت لازم رو داره ؟

نژاد دادگر در جواب به این سوال گفت: بله اما در بخش فنی و فناوری شرایط عالی نیس. اما تلاش می کنیم با کمک نیروهای خلاق و کارشناسان خبره داخلی، بتونیم این بخش رو فعال کنیم.

مدیر عامل شرکت تالیا گفت: در ۶ ماه گذشته بیشتر از ۹۳ درصد از شبکه تالیا بدون به کار گیری قطعات خارجی، احیا و به روز شده و حالا واسه عرضه خدمات در وضع مطلوب قرار داریم .

*فیضی عضو جدید هیات مدیره تالیا

فارس: تالیا نیروی انسانی که بتونه شرکت رو به اهداف جدیدش برسونه، داره؟

نژاد دادگر گفت: ساختار تالیا از نظر نیروی انسانی تشکیل شده از نیروهای شرکتای همکاره. اما در مورد خدمات مهندسی مثل بقیه اپراتورهای بازاره.

مدیر عامل شرکت تالیا اعلام کرد: هم اینکه تغییراتی در هیات مدیره شرکت گسترش ارتباطات تالیا انجام شده و مهندس فیضی به جمع اعضای هیات مدیره این شرکت پیوسته س.

*همکاری و حریف همراه همراه اول و تالیا

فارس: همکاری تالیا با همکار و حریف اش همراه اول چیجوری هستش؟

نژاد دادگر گفت: مالکیت اپراتور همراه اول و تالیا هر دو از اون شرکت مخابرات ایرانه. پس بهتره که هر دو اپراتور مشارکت تجاری در بازار داشته باشیم.

*کمک تجهیزاتی همراه اول به تالیا؛ کمک پوششی نمی گیریم

فارس: تالیا از همراه اول کمک میگیره؟

نژاد دادگر گفت: در مورد لوازم، تالیا از همراه اول کمک گرفته و با امید به اینکه این همکاری بازم ادامه داشته باشه.

: در مورد پوشش شبکه به دلیل ترافیک سنگین شبکه همراه اول هر چند همکاریای زیادی داره اما ً نمی تونه کمک خیلی از نظر پوشش به تالیا داشته باشه.

*پوشش در تموم استانا به جز دو استان؛ پوشش ۷۵ درصدی تا خرداد ۹۲

فارس: امروز پوشش شبکه تالیا در چه حده؟

مدیر عامل شرکت تالیا گفت: الان در تموم استانای کشور به جزء خراسان شمالی و جنوبی پوشش صددرصد داریم و برنامه مهندسی دوباره شبکه GSM دهاتی هم در حال اجراست و تا خرداد ماه سال ۱۳۹۲ در کل کشور به ۷۵ درصد پوشش جغرافیایی می رسیم.

*تالیا تا ۱.۵ سال آینده به سوددهی می رسه/ واگذاری ۷۰۰ هزار سیم کارت

فارس: تعداد مشترکان فعال تالیا چقدره ؟

نژاد دادگر گفت: در حـال حاضر تالیا در حال سرمایه گذاری مجدده و تا یه سال و نیم آینده به سوددهی می رسه.

ایشون تاکید کرد: براین پایه تالیا تا الان ۷۰۰ هزار سیم کارت واگذار کرده و تا ۶ میلیون ظرفیت مجوز داریم .

مدیر عامل شرکت تالیا اضافه کرد: مدیریت تالیا بر اینه که بسته خدمات خود رو به مشترکان خود عرضه کنه در واقع مشترک قیمتی رو واسه به کار گیری خدمات تالیا می پردازه که سیمکارت هم جزئی از اون هستش.

*وقتی تبلیغات رو شروع می کنیم که بتونیم خدمت ارائه کنیم

برچسب ها :

ناموجود