دسته بندی: آموزشی
تامین روشنایی با نیروی جاذبه زمین

GravityLight محصولی امن تر از فانوس نفتی و ارزون تر از انرژی خورشیدی واسه تامین نوره. این گجت عجیب می تونه امیدی تازه واسه روشن کردن شب تاریک هزاران خونه در کشورای در حال پیشرفت باشه. هنوز خیلی از مردم در کشورای در حال پیشرفت، از امکان تجملاتی شبکه برق محروم هستن و واسه روشنایی شبای شون از ابزارهایی چون فانوسای نفتی استفاده میکردن. وسیله ای که علاوه بر هزینه بر بودن، اجبارا باید در کنار اون گازهای خطرناکی رو هم استشمام کرد. حال شاید یه چراغ که انرژی لازم رو از جاذبه زمین دشت می کنه، بتونه راه حل ممتازی واسه تامین روشنایی دنیا باشه.

GravityLightنیازی نداره که از راه شبکه برق یا سلولای خورشیدی شارژ شه. و اصلا هم از باتری استفاده نمی کنه. این لامپ فقط از نیرویی استفاده می کنه که پاهای ما رو به زمین چسبانده س. وزنه ای که به این لامپ وصل شده طی ۳ ثانیه به بالا میره و طی نیم ساعت زمان لازم واسه پایین آمدنش، به تولید روشنایی می پردازه.

یکی از اهداف مهم مخترعان GravityLight اون هستش که قیمت رو به ۵ دلار برسانند. تا خریدی به صرفه ای و جایگزینی مناسب واسه فانوسای نفتی باشه. این ایده توجه و علاقه عمومی زیادی رو جلب کرده و در کمپین جمع آوری سرمایه اولیه سایت Indiegogo ، به جای هدف ۵۵هزار دلاری تعیین شده، تا کنون تونست به ۲۶۰هزار دلار برسه. در این کمپین، طرفداران طرح با پرداخت هر ۵۰ دلار، علاوه بر تامین بودجه رسوندن روشنایی به روستاهای نیازمند، یه لامپ هم واسه خونه خود دریافت می کنن.

درسته که GravityLight تنها یه لامپ اضطراری یا روشنایی چادر مسافرتی حساب می شه، اما در کشورای در حال پیشرفت می تونه تاثیر خیلی عجیبی بر خونواده ها داشته باشه. چون علاوه بر سالم تر بودن از نور فانوس و چراغای نفتی، قیمتی بسیار کمتر از صفحات خورشیدی داره. و مهمتر از همه اینکه واسه تامین نور، تنها نیازمند وزنه ای از شن یا سنگه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

نارنجی

برچسب ها :

ناموجود