دسته بندی: آموزشی
تانک های لوکس و گرانقیمت دنیا + عکس

شرکت اسلحه سازی ” اورال واگون زاوود” روسیه اعلام کرد، قیمت تانک جدید تی-۱۴ آرماتا پس از تولید ۳.۷ میلیون دلار هستش.

اینجوری تانک تی ۱۴ آرماتا روسیه جزء گرون ترین تانکای جهان نیس، پس سؤال اینجاس که خریداران احتمالی این تانک، با خرید اون چی رو به دشت می کنن؟

به نوشته روسیا الیوم، تانک تی ۱۴ آرماتا دارای برجک بدون سرنشینه و این برجک از راه دور کنترل می شه، بنابر این جون خدمه حتی در صورت انفجار مهمات موجود در تانک حفظ می شه. این تانک روسی هم اینکه مجهز به سیستم تعمیر و توپ ۱۲۵ میلیمتریه.

مجله آلمانی اشترن یه چند وقت پیش نوشته بود: هیچ گلوله ای در جهان قادر به شکافتن بدنه زرهی تانک تی ۱۴ آرماتا نیس و توپ این تانک می تونه موشکای ضد تانک و حتی بالگردها رو ویرون کنه. اینجوری با در نظر گرفتن قیمت این تانک پس از تولید انبوه، تقریبا هیچ کدوم از تانکای گران و مشهور دنیا، در بعد اقتصادی قدرت رقابت با اون رو ندارن.

گرون ترین تانکها کدوما هستن؟

۱- تانک فرانسوی لِکلِرک که تولید اون سال ۱۹۹۲ شروع شد، گرانترین تانک دنیاس و قیمت اون ۱۰ میلیون دلاره. تانک لکلرک دارای ساختار سنتی و مجهز به توپ ۱۲۰ میلیمتریه و شاید گران بودنش باعث کاهش درخواست اون در بازارهای جهانی شده. فقط ۷۰۰ تانک لکلرک تولید شد و خط تولید اونم حالا متوقف شده.

گرانترین تانک جهان

تانک فرانسوی لکلرک

۲- تانک بلک پانتر ساخت کره جنوبی ۸.۸ میلیون دلار قیمت داره و تولید اون تقریباً دو سال پیش شروع شد و از سال ۲۰۱۴ در اختیار ارتش این کشور قرار گرفت. یکی از امتیازات این تانک شلیک یه گلوله در هر سه ثانیه س.

گرانترین تانک جهان

تانک بلک پانتر ساخت کره جنوبی

۳- تانک آمریکائی آبرامز هم ۸.۶ میلیون دلار قیمت داره.

گرانترین تانک جهان

تانک آبرامز آمریکا

۴- اما تانک انگلیسی چلنجر با قیمت ۶.۵ میلیون هزار دلار رتبه چهارم جهان رو در گرانی داره. ساخت این تانک ۲ سال پیش شروع شد و پیش بینی می شه که ارتش انگیس تا سال ۲۰۳۵ از این تانکا استفاده کنه و شرکت بی اِی ای سیستمز ماه مه گذشته اعلام کرد که به دلیل نبود درخواست دولت، تولید این نوع تانک رو متوقف کرده.

گرانترین تانک جهان

تانک چلنجر

۵- تانک آلمانی لئوپارد ۲ هم رتبه پنجم جهان رو در گرانی داره و الان به قیمت ۵.۷ میلیون دلار فروخته می شه. تانکای ساخت آلمان بخشی از زاردخانهای تسلیحاتی خیلی از کشورای اروپائی رو تشکیل میدن. خدمه تانک لئوپارد ۲ در بخش جلوئی تانک گذاشته شدن و توپ ۱۲۰ میلیمتری اصلی ترین لوازم تسلیحاتی این تانکه.

گرانترین تانک جهان

تانک لئوپارد آلمان

مرگبارترین و خطرناک ترین تانک های جهان+عکس

رونمایی از تانک درنده ارتش بریتانیا!+عکس

العالم تانک گرانترین

برچسب ها :

ناموجود