دسته بندی: آموزشی
تاول زدن چمن را ببینید +عکس

news

تاول یکی از مشکلات پوستیه که بر اثر سوختگی یا بیماریای خاص روی بدن ایجاد می شه و بعضی وقتا دردناکه. تاولا، جوشای بزرگی هستن که مقداری آب زیر اونا قرار گرفته و به طور کامل شل یا برجسته شدن.

چند وقتی می شه که آدما فهمیدن که چمنا هم مانند آدم می تونن تاول بزنن. این حالت عجیب که دلیل درستی واسه اون بیان نشده از سال ۲۰۱۲ روش زوم شده و نمونه های خاصی از اون پیدا شده.

واسه اولین بار یه مغازه دار در پورتلند در حالی که حیاط فروشگاهش رو تمیز می کرد متوجه یه تاول بزرگ روی چمن شد و از اون پس دیگه تصاویر مختلفی از این پدیده عجیب در سطح نت پراکنده شده ولی دلیل درستی واسه اون هنوز یافت نشده.

محققان درگیر این نکته شدن که به چه دلیل آب زیر چمن رفته و از درون خاک بیرون نزده س بلکه زیر آب جمع شده. این یعنی یه لایه خاص مایع رو در زیر سطحی از خاک محسور کرده و مانع از خروج اون می شه.  اونا باور دارن یه لایه پلاستیکی مانع شده. این لایه می تونه به خاطر مواد درون آب منطقه های جور واجور ایجاد شه.

دلیل دیگری که واسه این بوجود عجیب ارائه شده وجود گازهای خاصه. محققان به غیر از آب، گازها رو هم مقصر این ماجرا می دونن ولی واسه رسیدن به جواب پایانی باید منتظر تحقیقات بیشتر موند.

باشگاه خبرنگاران

برچسب ها :

ناموجود