دسته بندی: آموزشی
تاکسی هوایی و کرایه میلیون تومانی

خبرگزاری مهر: در حالی که مردم منطقه شمالغرب کشور پس از رفت و اومد از راه سامانه های حمل و نقل از جمله اتوبوس و قطار بین شهری اینک میزبان تاکسی هوایی دراین منطقه شدن، کرایه سه میلیون تومانی این تاکسی رویای پرواز رو از سر اونا پراندهه.

ماه گذشته بود که در آیین تشریفاتی اولین پرواز تاکسی هوایی انجام شد و این تاکسی در اولین پرواز خود مسئولان استانی آذربایجان شرقی رو از تبریز به جلفا رساند که به نظر می رسه با هزینه های خیلی زیادی که واسه این تاکسی در نظر گرفته شده مسئولان و سرمایه گذاران تنها مسافران این تاکسی نو ظهور باشن.

هرچند مدیر کل فرودگاه های آذربایجان شرقی این وسیله نقلیه تازه به دوران رسیده رو قابل استفاده واسه همه مردم دونست اما با کرایه سه میلیون تومانی این ادعا نشدنی به نظر میاد.

مدیرکل فرودگاههای استان در مراسم گشایش تاکسی هوایی تبریز گفت: با راه اندازی تاکسی هوایی واسه اولین بار در شمال غرب کشور امکان تردد هوایی واسه همه مردم در مسیرهای جور واجور جفت و جور می شه.

علی رستمی در مورد فایده هایی طرح تاکسی هوایی گفت: ایر تاکسی ها واسه آسون کردن سفرهای درون شهری و بین شهری در مسافتای کوتاه استفاده می شن.

ایشون بیان امیدواری کرد که تاکسی هوایی به دلیل با صرفه بودن و صرفه جویی در زمان و هزینه، مورد استقبال شرکت های هواپیمایی و مسافران قرار گیرد.

کرایه سه میلیون تومانی واسه هر ساعت پرواز

تاکسی هوایی در اول با عنوان وسیله نقیله واسه همه مردم راه اندازی شد اما این وسیله به خاطر قیمت بسیار بالای اون کارساز واسه حمل و نقل مردم عادی نخواد بود و فقط به کار سرمایه داران و یا فیلمبرداری از پروژه های صنعتی استان میاد.

مدیر عامل شرکت سازندگی پایدار آذر مهر که تاکسی هوایی رو در این منطقه فعال کرده هزینه پرواز با تاکسی هوایی رو سه میلیون تومن عنوان می کنه که این وسیله حمل و نقل که  این روزا در حال پرواز در آسمون شهرهای شمالغرب کشوره به دلیل قیمت بسیار بالای اون  مورد استقبال مردم منطقه  نیستش و شاید این مورد بهترین دلیل واسه تنها بودن این تاکسی در این منطقه س.

پرویز جهان دیده در مورد اندازه کرایه این تاکسیا گفت: به ازای هر ساعت پرواز سه میلیون تومن از مسافران کرایه گرفته می شه که این قیمت با در نظر گرفتن قیمت زیاد سوخته.

البته مسئولان بنیانگذار این وسیله حمل و نقلی بالا بودن قیمت کرایه این وسیله رو به وجود اومده بوسیله بالارفتن قیمت سوخت در کشور و هزینه های نگهداری اون می دونن و هم اینکه از افزایش تعداد این تاکسیا و کاهش قیمت اون در روزای آینده خبر میدن .

 مدیر عامل شرکت سازندگی پایدار آذر مهر و نماینده شرکت هلیکوپتر ایران در منطقه شمالغرب کشوردر گفتگو با خبرنگار مهر گفت: گشایش تاکسی هوایی در منطقه شمالغرب حرکت بسیار خوبیه که واسه اولین بار در کشور دیده می شه.

پرویز جهان دیده ادامه داد: در مناطق نفت خیز جنوب کشور هم این وسیله هوایی مشغول به کاره که  مردم عادی اجازه به کار گیری اون رو ندارن و فقط واسه حمل و نقل سوخت استفاده میشن.

جهان دیده در مورد اندازه کرایه این تاکسیا اضافه کرد: به ازای هر ساعت پرواز سه میلیون تومن از مسافران کرایه گرفته می شه که این قیمت با در نظر گرفتن قیمت زیاد سوخته.

نماینده شرکت هلیکوپتر ایران در منطقه شمالغرب کشور گفت: الان تنها یه هلیکوپتر واسه این طرح در نظر گرفته شده که در صورت استقبال بیشتر مردم استان و مخصوصا توریستایی که به استان میان تعداد این اونا بیشتر می شه.

ایشون در مورد مقصدای تاکسی هوایی در استان گفت: این تاکسی از فرودگاه تبریز پرواز می کنه و تموم شهرهای شمالغرب کشور رو از جمله ماکو ، ارومیه ، اردبیل ، کلیبر و دیگه مناطق مرزی تحت پوشش قرار میده.

جهان دیده اضافه کرد: فرودگاه تبریز الان به طور کامل واسه اجرای این طرح آماده بوده و تموم هماهنگیای لازم واسه اجرای اون صورت گرفته.

با اولین خبری که از گشایش تاکسی هوایی در رسانه ها منتشر شد هیجان پرواز در رگا ریشه دوانید اما با این اوصاف به نظر می رسه رویای پرواز و تاکسی از جنس هوایی بازم رویای دور از دسترسیه که در شرایط حاضر باید اونو خرید.

برچسب ها :

ناموجود