دسته بندی: آموزشی
تایلند جزیزه محبوبش را به روی گردشگران بست!

thailand

مسئولان گردشگری تایلند عزمشونو جزم کردن واسه مراقبت از یکی از شلوغ ترین جزایر توریستی خود ورود گردشگران رو به این منطقه ممنوع اعلام کنن.

به گزارش به نقل از ایسنا، جزیره «Koh Tachai» در دریای آندامان که در چند سال گذشته تماشاگر ورود زیادتر از اندازه گردشگران بوده، به خاطر جلوگیری از تاثیران منفی گردشگری و مراقبت از سواحل و صخره های مرجانی به روی گردشگران بسته می شه.

جزیزه «Koh Tachai» که در پارک ملی معروف و جهانی «سیملان» در جنوب غربی تایلند واقع شده از تاریخ ۱۵ دسامبر و تا مدت نامعلومی پذیرای گردشگران خارجی و داخلی نیس.

موقعیت ایده آل این جزیره کوچیک با سواحل شنِ سفید و صخره های مرجانی قشنگتر، اونو به یکی از محبوب ترین جزایر گردشگری مخصوصا واسه گردشگران چینی بدل کرده اما این حجم قابل توجه از گرشگران موجب تهدید جدی منابع طبیعی و محیط زیست شده.

«تونیا نتیتاماکول» دبیر کل دپارتمان پارکای طبیعی، حیات وحش و حفاظت از منبع طبیعی تایلند در این باره گفت: “ما مجبوریم جزیره رو واسه به خاطر زنده کردن محیط زیست جزیره و دریا به روی گردشگران ببندیم، قبل از این که میان خسارات وارده به منابع طبیعی این منطقه غیرقابل جبران شه”.

کشور تایلند به عنوان یکی از جاذبه های معروف گردشگری جهان از حضور زیادتر از اندازه توریست رنج می بره و هر سال تماشاگر افزایش تعداد گردشگران از کشور چین و بقیه مناطق دنیاس.

طی سال گذشته میلادی در کل ۳۰ میلیون گردشگر خارجی از کشور تایلند دیدن کردن و مسئولان گردشگری این کشور پیش بینی می کنن امسال هم رکورد جدیدی در میدون جذب گردشگر خارجی ثبت شه.

به گزارش گاردین، صنعت گردشگری حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص ملی تایلند رو به خود اختصاص میده.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

ایسنا

برچسب ها :

ناموجود