دسته بندی: آموزشی
تایید دیگران چگونه زندگی شما را نابود میکند؟

waiting منتظر تایید بقیه نباشین

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ ما آدما همون چیزی هستیم که فکر می کنیم و تموم کارایی که انجام می دیم نتیجه افکارمون هستن. با این وجود بعضی از ما طرز فکرمون درباره خودمون بستگی به عوامل خارجی داره که هیچ کنترلی روی اونا نداریم. این عوامل خارجی همون مردم هستن.

این رفتار با عکسای ویرایش شده ای که در شبکه های اجتماعی می ذارن تا لایکای بیشتری بگیرن ثابت می شه. هر لایک یه تایید از دیگرونه. چقدر از نظر بقیه قشنگتر یا باهوش هستیم. اگه دوستان تون روزی برسه که حال خوبی نداشته باشن و چیزی که شما می خواین تایید نکنن چه اتفاقی میفته؟ و اما به چه دلیل ما نیاز به تایید بقیه پیدا می کنیم؟

با بالا رفتن سن روی چیزایی که از دست می دیم تمرکز می کنیم

ذهن شما میدون جنگ نهاییه. بیشتر مردم براساس تجربیات گذشته و چیزایی که دیده ان اراده کردن می کنن. به خاطر همین هر چی سن بالاتر میره بدبین تر میشیم. هر روز نیاز دارین که این جملات رو به خودتون بگید. من به اندازه کافی خوب هستم. من به اندازه کافی باهوش هستم. من به اندازه کافی قوی هستم. با تکرار و موندگاری کم کم گفته هاتون به باور تبدیل می شه و به اون چیزایی که می گین باور پیدا می کنین. پس وقتی که شروع به گفتن این جملات مثبت به خودتون می کنین کم کم اونا رو باور می کنین و به همون چیزها تبدیل میشین. به قول معروف الکی بگو تا بشه.

نقاط ضعف تون رو مخفی نکنین

بیشتر ما تلاش داریم نقاط ضعمان رو بپوشونیم و زمان زیادی رو صرف این کار می کنیم. این راه درستی نیس. وقتی نقصای تون رو قبول کنین به شما کمک می کنه تا راحت تر به اونا پیروز شدین.

وقتی که به شما می گن زیادی حساس و احساساتی هستی یا حساس و احساساتی نباش مثل اینه که بگن ملکول دی ان ای خود رو پاک کنین. نقاط ضعف شما در انتهای دیگر نقاط قوت تون قرار دارن.

کاری که باید انجام بدین اینه که وسط یه کاغذ سفید خطی بکشین و یه طرف خط تموم نقاط ضعفتون رو بنویسین و طرف دیگه از اون مشکل با یه عبارت تعریف کنین. مثلا اگه فکر می کنین ریاست طلبی یکی از نقاط ضعفتونه طرف دیگه بنویسین تواناییای رهبری. یا اگه یه طرف نوشتید رقابتی طرف دیگه بنویسین بلندهمت. نوشتن اینا باعث می شه اونا رو تجسم و عملی کنین.

وقتی امتیازات و مشکلات تون رو می نویسید تلاش کنین بین اونا تعادل بسازین. پس هر زمان که در موقعیتای منفی نقاط ضعف تون قرار گرفتید یاد نوشته های مثبت اونطرف سطر بیفتید.

هر روز صبح با خودتون بلند حرف بزنین

هر روز صبح که به آینه نگاه می کنین با خودتون گفتگو کنین و در آخر گفتگو به خودتون بگید که خواستن توانستنه. شاید این کار به نظر کمی احمقانه بیاد اما وقتی چیزی رو زیاد بشنوین به اون باور پیدا می کنین و همون چیزی میشین که باورش رو دارین. پس رویاهاتون رو در واقعیت به زبون بیارین تا زندگی با افکارتون هماهنگ شه.

با حسادت و نفرت از خود به هیچ جایی نمی رسید

واسه این که به اون چه که می خواین باشین و داشته باشین برسین باید سخت تلاش کنین. با حسادت به هیچ جایی نمی رسید و هیچی خوبی از حسادت به دست نمیارید. واسه پیشرفت و تایید باید به داشته هاتون واقف باشین و به خاطر بیارین که چقدر خوشبخت هستین. هر روز واسه شما وقتیه که کاری بهتر از دیروز انجام بدین. وقتی داشته هاتون رو تشخیص بدید و واسه اونا سپاسگذار باشین به مهم بودن و استحقاق یه زندگی خوب داشتن خود باور پیدا می کنین.

به انتقادها گوش بدید اما زیادتر از اندازه به اونا تکیه نکنین

انتقادها یکی از مهم ترین بخشای زندگی هستن و هممون واسه رشد به انتقادها نیاز داریم. هر باغی واسه رشد به باران نیاز داره اما باران همیشه نمی باره. وگرنه نمی تونیم از گلای بهار و هوای تابستونی لذت ببریم. اگه کسی از شما انتقاد کرد اون رو بشنوین، آزمایش کنین و ببینین که این انتقاد براتون خوبه یا نه؟ بعد اون رو به طور کامل رها کنین. این بهترین کاریه که می تونین واسه خودتون انجام بدین. به چیزایی که می شنوین و شما رو آزار می دید گیر ندین.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

بدونیم

برچسب ها :

ناموجود